Jerzy Zaborski
Sytuacja, w której Klimczyński nie zdobył honorowego gola dla Niwy Nowa Wieś. W meczu grupy zachodniej IV ligi małopolskiej, rozegranym w Nowej Wsi, miejscowa Niwa przegrała z Kalwarianką 0:5. Fot. Jerzy Zaborski
Niwa Nowa Wieś porażką na własnym boisku z Kalwarianką skazała się na spadek z grupy zachodniej IV ligi małopolskiej. Szans na utrzymanie są tylko w teorii. Podopieczni Andrzeja Tomali musieliby wygrać dwa ostatnie mecze sezonu i czekać na dobry układ wyników innych spotkań. Tylko, jak tu się podnieść po takim laniu, jakie sprawili im kalwarianie...

Autor: Jerzy Zaborski, Gazeta Krakowska

Losy meczu w Nowej Wsi ustawiła sytuacja z 10 min, kiedy Szczepańczyk w indywidualnym pojedynku faulował Pułkę. Sędzia w pierwszej chwili wskazał na korner, a dopiero po interwencji asystenta zmienił decyzję, przyznając gościom karnego. Tym samym wprawił widownię w stan wrzenia, choć obiektywni kibice podkreślali, że rozjemca miał jednak rację...

„Jedenastkę” pewnie wykorzystał Białek, a gospodarze grając w osłabieniu, w wielkiej spiekocie, słabli z każda minutą.

Jednak chwilę później Dudzic znalazł się sam przed Dziedzicem, lecz zagubił się w dryblingu, nie oddając strzału. - Gdybyśmy minutę po stracie gola odpowiedzieli swoim trafieniem, być może to spotkanie potoczyłoby się dla nas jeszcze inaczej – analizował Andrzej Tomala, trener Niwy.

W 18 min Szymula trafił do siatki, lecz był na spalonym. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 42 min po zagraniu od Hobrzyka, do siatki trafił Pułka. Minutę później, po błędzie obrony, z boku w pole karne wpadł Rabczeniuk, uderzając pod poprzeczkę przy bliższym słupku.

Po przerwie Szymula na szybkości minął Gacura, a potem po strzale Kaganka, miejscowy bramkarz nie opanował piłki, więc do siatki wepchnął ją Rusin.

W 85 min Klimczyński miał szansę na honorowego gola dla gospodarzy; uciekł prawym skrzydłem, wpadł w pole karne, lecz zamiast uderzać pod poprzeczkę niepotrzebnie szukał Dudzica.

Niwa Nowa Wieś – Kalwarianka 0:5 (0:3)
0:1 Białek 13 karny, 0:2 Pułka 42, 0:3 Rabczeniuk 43, 0:4 Szymula 53, 0:5 Rusin 65.
Sędziował: Grzegorz Przybylski (Kraków). Czerwona kartka: Szczepańczyk (akcja ratunkowa, 10 min). Żółte kartki: Piskorek, Klimczyński – Szymula, Daniel. Widzów: 100.

Niwa: Szczepańczyk – Brańka (12 Gacur), Góral, Makowski (62 Luranc), Stawowczyk – Rozner (51 Zwaryczuk), Piskorek, Tlałka, Michałek (83 Pawlusiak) – Klimczyński, Dudzic.

Kalwarianka:
Dziedzic (77 Wypiór) – Pakosz, Krzystek, Cygal, Kaganek- Hobrzyk, Białek, Świerczyński, Szymula (54 Trzebuniak) – Pułka (68 Daniel), Rabczeniuk (58 Rusin).

Inne mecze:

Karpaty Siepraw – Cracovia II 1:3, Wiślania Jaśkowice – Spójnia Osiek Zimnodół 6:3, Jałowiec Stryszawa – Świt Krzeszowice 5:1, Górnik Libiąż – Garbarz Zembrzyce 3:0, Jutrzenka Giebułtów – Nowa Proszowianka 3:0, Iskra Klecza Orzeł Piaski Wielkie 4:4, Wiślanka Grabie - Halniak Maków Podhalański 2:0.