Nowak zostaje w Termalice

Nowak zostaje w Termalice

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

Sebastian Nowak (Termalica) Fot. Grzegorz Golec

Sebastian Nowak (Termalica) Fot. Grzegorz Golec

I LIGA PIŁKARSKA. Po nieudanym zakończeniu sezonu 2012/13, w którym zespół Termaliki Bruk-Betu nie zdołał wywalczyć awansu do ekstraklasy, w klubie z Niecieczy trwają przygotowania organizacyjne do kolejnej edycji rozgrywek.
Sebastian Nowak (Termalica) Fot. Grzegorz Golec

Sebastian Nowak (Termalica) Fot. Grzegorz Golec

Sebastian Nowak (Termalica) Fot. Grzegorz Golec

Po tym, jak zarząd Termaliki Bruk-Betu nie przedłużył kontraktu z Kazimiarzem Moskalem, najpilniejsze wydaje się w tej chwili znalezienie nowego szkoleniowca.

W kręgu zainteresowań kierownictwa klubu z Niecieczy znajdują się m.in.
Piotr Stokowiec, który w niedawno zakończonym sezonie prowadził występującą w ekstraklasie Polonię Warszawa, pracujący ostatnio w I-ligowym GKS Tychy Piotr Mandrysz oraz Robert Kasperczyk, który w rundzie jesiennej sezonu 2012/13 był trenerem grającego w ekstraklasie Podbeskidzia Bielsko-Biała, na wiosnę prowadził natomiast II-ligową Stal Rzeszów.

Na razie nie są jeszcze znane konkrety zmian w kadrze zawodniczej Termaliki Bruk-Betu. Wiele na to wskazuje, że większość piłkarzy, którzy w niedawno zakończonym sezonie występowali w zespole "Słoników", nadal pozostaną w klubie z Niecieczy. Ważne kontrakty mają m.in. obrońca Jakub Czerwiński (do 30 czerwca 2015 roku), pomocnicy Damian Piotrowski, Vojtech Horvath, Piotr Ceglarz (wszyscy do 30 czerwca 2014), Krzysztof Wrzosek (do 30 czerwca 2017) oraz napastnik Jakub Wróbel (do 30 czerwca 2015). Nowy kontrakt z Termalicą Bruk-Betem podpisał natomiast bramkarz Sebastian Nowak.

Kierownictwo Termaliki Bruk-Betu stara się, by w klubie mógł nadal grać obrońca Michał Nalepa, który w nadchodzącym sezonie będzie zawodnikiem młodzieżowym. Obok niego obowiązek ten wypełniają jeszcze tylko Wrzosek i Wróbel, dlatego szefowie klubu rozglądają się także za utalentowanymi młodzieżowcami.

Niecieczanie przygotowania do nowego sezonu rozpoczną w poniedziałek 24 czerwca, natomiast 1 lipca zespół Termaliki Bruk-Betu wyjedzie na 9-dniowe zgrupowanie do Gutowa Małego. W trakcie okresu przygotowawczego "Słoniki" rozegrają mecze kontrolne z Górnikiem Zabrze, Widzewem Łódź, GKS-em Bełchatów, Koroną Kielce i Kolejarzem Stróże, natomiast 24 lipca, w meczu I rundy Pucharu Polski, zmierzą się na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.

Piotr Pietras

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo