18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowe plany na tapecie

GM
KALWARIA. Gmina Kalwaria Zebrzydowska jako jedna z pierwszych miała nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Konieczne są jednak jego korekty.

Planami wkrótce zajmą się kalwaryjscy radni. Fot. Mirosław Gawęda

Wnioskują o to głównie mieszkańcy, którzy chcą, aby np. ich działki rolne zostały przekwalifikowane na budowlane itp. Wszystkie te uwagi były w minionych miesiącach analizowane przez planistów, a niektóre zostaną uwzględnione. W najbliższym czasie sprawą zajmą się radni. Na 21 grudnia zaplanowane jest wspólne posiedzenie komisji Rady Miejskiej, podczas której radni zaopiniują aż kilkanaście uchwał w sprawie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego gminy. Dotyczy to Kalwarii, ale też sołectw. Jeśli uchwały przejdą przez komisję, to później konieczne jest głosowania podczas sesji Rady Miejskiej. Prawdopodobnie stanie się to jeszcze w tym roku.

Dodajmy, że uchwały już kilka miesięcy temu trafiły na sesję, ale zostały z niej wycofane, gdyż doszukano się pewnych błędów.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski