MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe stawki za prom

GM
Podczas ostatniej sesji radni powiatowi zatwierdzili nowe stawki za przejazdem promem na Wiśle w Spytkowicach, na granicy powiatów wadowickiego i chrzanowskiego.

Wkrótce zaczną obowiązywać nowe stawki za przejazd promem.

SPYTKOWICE

Po roku przerwy prom został wyremontowany i ponownie kursuje od kilku tygodni. Nowe, zatwierdzone przez radnych stawki za przejazd przeprawą, zaczną obowiązywać po 14 dniach od opublikowania uchwały Rady Powiatu w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Jakie to stawki? Najważniejszą zmianą jest obniżenie ceny biletu za przeprawę samochodów osobowych o masie całkowitej do 3,5 tony - z 7 zł na 4 zł. To jednak zmiana pozorna, ponieważ do tej pory zarządca promu stosował ulgi i większość kierowców płaciło 3,5 zł. Za abonament miesięczny zainteresowane osoby muszą zapłacić 128 zł.

Z kolei opłata za przejazd jednej osoby – zgodnie z nową uchwałą – będzie wynosić 1 zł (do tej pory 0,50 gr). Opłata miesięczna abonamentowa w tym przypadku wynosi 32 zł.

Władze powiatu informują, że zmieniono sposób rozliczania się starostwa z operatorem promu. Umowa została zawarta na okres 5 miesięcy, aby po tym okresie wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

- Wcześniejsze rozwiązanie spowodowało liczne nieporozumienia, gdyż firma obsługująca przeprawę stosowała ceny umowne, niższe niż uchwalone w 2005 roku. Aktualnie wpływy z opłat trafiają do budżetu powiatu. Nowe stawki są średnio o 50 proc. niższe niż stawki maksymalne określone w ustawie o drogach publicznych – informują w wadowickim starostwie.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski