Nowe trasy turystyczne specjalnie dla krakowian

Paulina Szymczewska
Paulina Szymczewska
Przewodnicy mają zaplanować oryginalne trasy turystyczne dla krakowian
Przewodnicy mają zaplanować oryginalne trasy turystyczne dla krakowian Adam Wojnar
Jak zachęcić krakowian, by na nowo odkrywali swoje miasto? Sposobu na to szuka Muzeum Krakowa wraz z przewodnikami turystycznymi. Wszystko w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”.

FLESZ - LOT wznawia połączenia krajowe

W dobie pandemii krakowianie stali się głównymi odbiorcami oferty kulturalnej i turystycznej miasta. W pewnym sensie wypełniają oni lukę po milionach turystów z całej Polski i z zagranicy. To dlatego Muzeum Krakowa szuka odpowiedzi na pytania, czy mieszkańcy mogą odkryć Kraków na nowo, czy miasto może być dla nich równie atrakcyjne jak egzotyczne wojaże i jak zachęcić ich do zwiedzania.

Stąd właśnie konkurs „Kraków tam i z powrotem” dedykowany przewodnikom. Mają oni zaplanować oryginalne trasy turystyczne dla mieszkańców: rodzinną, dla dwojga (osoby dorosłe, miejsca romantyczne), dla belfra z klasą, dla biegacza i/lub cyklisty oraz „Trasę jak okrasa” (kategoria otwarta, bez zaszeregowania do konkretnej grupy odbiorców i bez ograniczeń czasowych).

Sobota na Rynku Głównym - pierwsza po "odmrożeniu" branży gastronomicznej. Zobacz w galerii, jak wyglądała >>>Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kraków szybko otrząśnie się z koronawirusa? Tak wyglądała so...

– Przewodnicy to grupa, dla której miasto jest szczególną przestrzenią pracy. Opowiadają o Krakowie, a tym samym uczestniczą w procesie nawiązywania relacji z miastem. Pandemia spowodowała, że stanęli przed wyzwaniem dostosowania się do nowej sytuacji, w której odbiorcami ich oferty będą w dużej mierze krakowianie. Także dla przewodników będzie to więc swoiste odkrywanie Krakowa i jego mieszkańców. Do tej pory skupiali się raczej na przyjezdnych. Chcielibyśmy, aby podzielili się z nami swoimi doświadczeniami z procesu nawiązywania relacji z krakowianami – mówi Katarzyna Winiarczyk, koordynatorka Centrum Działań Społecznościowych „Jestem Kraków” Muzeum Krakowa.

Przewodnicy turystyczni na nadsyłanie prac (na adres [email protected]) mają czas do 3 czerwca, a 17 czerwca poznamy wyniki konkursu. We wszystkich kategoriach wyróżnione zostaną po trzy najciekawsze trasy; ich autorzy dostaną po 500 zł honorarium. W sumie będzie więc 15 tras i – jak zapewnia Katarzyna Winiarczyk – zostaną one udostępnione mieszkańcom w przystępnej formie. – To pierwszy krok. Pracujemy nad kolejnymi i wkrótce o nich opowiemy – zapowiada koordynatorka Centrum Działań Społecznościowych.

Więcej informacji i regulamin konkursu: www.muzeumkrakowa.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie