Nowo zagospodarowane rondo w centrum jest pamiątką po...

Nowo zagospodarowane rondo w centrum jest pamiątką po Światowych Dniach Młodzieży

Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Rondo im. Jana Pawła II upamiętnia święto młodych
1/18

Przejdź do
galerii zdjęć

©Fot. Barbara Ciryt

Odnowione rondo im. Jana Pawła II z głazem i płaskorzeźbą patrona tego miejsca będzie materialnym wspomnieniem Światowych Dni Młodzieży.
Rondo ze sporą wyspą w centrum miasta otrzymało imię w 2005 r., niedługo po śmierci papieża Polaka. W tym roku władze zdecydowały się na jego przebudowę. Gmina przeznaczyła na to zadanie 35 tys. zł.

Wzdłuż chodnika prowadzącego przez rondo umieszczono wielkie kamienie. Na jednym z większych jest z wizerunek Jana Pawła II, a drugim herb gminy Krzeszowice. Ponadto na małych kamieniach są tablice z zamieszczonymi cytatami słów patrona ronda.

Są tam takie napisy jak: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajdzie też w życiu jakieś swoje Westerplatte”, „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”, „Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten kto <>, ten kto, zdolny jest dawać”.

Nowo zagospodarowane rondo stało się wizytówką tej części miasta. Wymieniono kostkę brukową chodnika, zasadzono tu nowe rośliny. Teren należy do powiatu krakowskiego, ale gmina wystarała się o prawo administrowania nim. Teraz będzie pamiątką ŚDM, ma przypominać mieszkańcom, że podczas święta młodych gościli tu pielgrzymi z różnych stron świata.


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
bez sensu

mieszkaniec (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Rondo jako nowe miejsce kultu religijnego? Z błędem ortograficznym w nazwie, ze starym nieaktualnych herbem Krzeszowic. Nie wymieniono starych zniszczonych krawężników. Rondo to powinno być...rozwiń całość

Rondo jako nowe miejsce kultu religijnego? Z błędem ortograficznym w nazwie, ze starym nieaktualnych herbem Krzeszowic. Nie wymieniono starych zniszczonych krawężników. Rondo to powinno być wizytówką miasta, w super zieleń i kwiatów,a nie jakieś tam pomniki, bo zaczna sie imprezy składania kwiatów ,to znowu zablokują miasto, jak chcą radni pomników to przed urzędem jest jeszcze miejsca, na te ŚDM to władza oszalała. Wygląda troszkę jak cmentarz lub małzoleumzwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo