Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesna pompa ciepła z 5 patentami

(JM)
Urządzenie to sprawdza się nawet w skandynawskim klimacie
Urządzenie to sprawdza się nawet w skandynawskim klimacie Fot. Buderus
Instalacje. Poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii nie tylko chronimy środowisko naturalne, ale też... swój portfel!

Dlatego przy budowie domu lub rozbudowie istniejących instalacji grzewczych warto pomyśleć o zastosowaniu urządzeń, które wykorzystują darmowe źródła energii. Jednym z najnowszych urządzeń tego typu jest pompa ciepła Logatherm WPL AR, która do produkcji energii cieplnej wykorzystuje powietrze.

Prace nad nią zaowocowały aż pięcioma patentami, do jej budowy wykorzystano unikalne materiały konstrukcyjne i zastosowano nowoczesne elementy regulacyjne układu chłodniczego.

Możliwość indywidualnej konfiguracji
Pompa ciepła składa się z dwóch modułów: wewnętrznego i zewnętrznego. Moc jednostki zewnętrznej można dostosować w zależności od indywidualnego zapotrzebowania użytkowników budynku na ciepło i ciepłą wodę.

Dostępne są urządzenia o mocy: 6, 8, 11 i 14 kW. Do indywidualnych potrzeb dostosować można także moduł wewnętrzny, oferowany aż w czterech opcjach: do montażu naściennego lub w kompaktowej wersji stojącej „Tower” z zasobnikiem wody użytkowej. Wybrane moduły wewnętrzne mogą być integrowane z kotłem grzewczym lub instalacją solarną, co umożliwia ustalenie bardzo indywidualnej konfiguracji całego systemu odpowiadającej potrzebom użytkownika.

Wydajność w szerokim zakresie temperatur
Logatherm WPL AR to niezwykle wydajne rozwiązanie: współczynnik COP (opisujący efektywność pracy urządzenia) przy temperaturze powietrza zewnętrznego +7 stopni wynosi nawet 5*. Oznacza to, że z jednej jednostki energii elektrycznej pompa może wytworzyć aż 5 jednostek ciepła, które ogrzeją dom. Urządzenie zostało przygotowane do funkcjonowania w klimacie skandynawskim, dlatego pracuje efektywnie w całym zakresie temperatur pracy, tj. aż do minus 20 stopni.

Funkcja chłodzenia i niski poziom hałasu
Dzięki rewersyjnej pracy układu chłodniczego, latem pompę ciepła można wykorzystać do chłodzenia pomieszczeń. Kolejnym atutem urządzenia jest niski poziom hałasu, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia komfortu użytkowania. Okresowo poziom ten można jeszcze bardziej obniżyć w trybie „Silent mode”.

Moduł internetowy w standardzie
Pompa ciepła posiada też w standardzie wbudowany moduł do komunikacji przez internet, co umożliwia jej zdalne sterowanie przy użyciu smartfona czy tabletu. Moduł wewnętrzny pompy ciepła wyposażony jest też w jednostkę sterującą HMC 300. To najnowszy regulator do pomp ciepła, który można rozbudowywać o inne moduły automatyki EMS Plus Buderus. Dzięki nim pompa ciepła może obsługiwać do 4 obiegów grzewczych, sterować instalacją basenową i solarną.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski