Nowosądeczanki górą, planowa porażka SPR

FIL
SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH. W 12. kolejce spotkań outsider tabeli SPR Olkusz uległ Metraco Zagłębie Lubin, a Olimpia/Beskid Nowy Sącz wysoko wygrała z Energą AZS Koszalin. Olimpia/Beskid Nowy Sącz - Energa AZS Koszalin 30:24 (13:10)

Bramki: Dubajova 12, Maślanka 6, Gadzina 5, Płachta 4, Szczecina 2, Rączka 1 - Odrowska 5, Lisewska 4, Kobyłecka 3, Błaszczyk 3, Matuszczyk 3, Bilenia 2, Muchocka 2, Oreszczuk 2.

Przyjezdne wygrały cztery ostatnie spotkania, one zatem były faworytkami wczorajszej konfrontacji. Tymczasem sądeczanki po raz kolejny udowodniły, że warto w nie inwestować. Zagrały z ogromną ambicją, imponując przy tym skutecznością i świetną postawą w obronie.

Wyrównana walka trwała jedynie w pierwszym kwadransie zawodów. Później, dzięki czterem kolejnym golom Słowaczki Katariny Dubajovej, miejscowe wyszły na prowadzenie, które w 48 minucie sięgnęło nawet ośmiu bramek. Ich wygrana jest więc jak najbardziej zasłużona.

(DW)

SPR Olkusz - Metraco Zagłębie Lubin 21:34 (13:17)

Bramki: Wicik 6, Marszałek 6, Przytuła 3, Wcześniak 3, Fierka 2, Tarnowska 1 - Obrusiewicz 10, Załęczna 5, Tracz 4, Varela 4, Lalewicz 4, Jelić 3, Jochymek 2, Bader 1, Paluch 1.

Faworytem były wicemistrzynie Polski. Beniaminek z Olkusza w pierwszej połowie dzielnie się trzymał (świetnie spisywała się bramkarka Iwona Staś), a w końcówce zmniejszył stratę do 4 goli (13:17). Po przerwie miejscowe miały duże problemy ze skutecznością, a lubinianki szybko podwoiły przewagę (13:21). Później kontrolowały przebieg gry. (ART)

Pozostałe wyniki

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Selgros Lublin 24:33, Ruch Chorzów - Vistal Gdynia 20:30, Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 34:28.

1.   Selgros Lublin   12   22   387-295

2.   Vistal Gdynia   13   21   332-263

3.   Metraco Zagłębie   12   19   340-292

4.   Start Elbląg   12   13   338-320

5.   Olimpia/Beskid   12   12   320-318

6.   AZS Koszalin   12   12   293-304

7.   Pogoń Szczecin   11   12   313-276

8.   KPR Jelenia Góra   12   7   316-350