Nowy kodeks pracy 2019 NADGODZINY I URLOP przepadnie?! To...

Nowy kodeks pracy 2019 NADGODZINY I URLOP przepadnie?! To trzeba wiedzieć Jakie zmiany? LISTA ZMIAN 15.12.2018

bor

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

ZMIANY W KODEKSIE PRACY 2019 JAKIE ZMIANY CO Z URLOPEM - WSZYSTKIE ZMIANY W KODEKSIE PRACY
1/14
przejdź do galerii

ZMIANY W KODEKSIE PRACY 2019 JAKIE ZMIANY CO Z URLOPEM - WSZYSTKIE ZMIANY W KODEKSIE PRACY

NOWY KODEKS PRACY 2019. Jakie zmiany w kodeksie pracy od nowego roku? Czy nie wykorzystany urlop przepadnie? Sprawdzamy co, się zmieni w kodeksie pracy od 2019 roku. Jakie zmiany szykuje rząd w kodeksie pracy. Czy niewykorzystany urlop przepadnie? Takie zaskakujące zapisy znalazły się w nowym kodeksie pracy 2019. Związkowcy biją na alarm i uważają, że nowe przepisy uderzą w pracowników. Co tak naprawdę zmieni się w nowym kodeksie pracy? Wyjaśniamy w dalszej części artykułu. Co się zmieni w Kodeksie Pracy - SPRAWDŹ Aktualizacja ZMIAN W KODEKSIE PRACY 2019. Nowy projekt do kosza? AKTUALIZACJA 13.09.2018 NOWE PRZEPISY Jest Stanowisko w sprawie nowego kodeksu pracy.

Nowy kodeks pracy 2019 - Jakie zmiany od nowego roku w kodeksie pracy 2019? Zmiana przepisów w kodeksie pracyZmiany w kodeksie pracy 2019 są nieuniknione. Nowe przepisy budzą jednak kontrowersje oraz sprzeciwy wielu grup, które nie zgadają się na zmianę przepisów w kodeksie pracy w takiej formie. Co się zmieni w nowym kodeksie pracy, czy proponowane zmiany przez Elżbietę Rafalską, są aż tak złe?
Sprawdzamy jakie dokładnie zmiany w Kodeksie Pracy proponuje rząd. Czy nowy kodeks pracy zlikwiduje możliwość "chomikowania" urlopu a niewykorzystane dni wolne przepadną. Sprawdź w dalszej części artykułu jak będzie wyglądać Nowy kodeks pracy po zmianach?


LISTA ZMIAN NOWY KODEKS PRACY 2019 Aktualizacja 19.09.2018Zmiany w kodeksie pracy – które zmiany WEJDĄ w życie?


Ważne zmiany w kodeksie pracy, które wejdą w życie, obejmą osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas określony. Z dniem 22 lutego 2016 r. weszła w życie ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw. (Dz. U. poz. 1220). Zgodnie z nowymi przepisami pracodawca może zawrzeć z pracownikiem nie więcej niż 3 umowy na czas określony, przy czym łączny okres zatrudnienia na podstawie takich umów nie może przekroczyć 33 miesięcy.


W listopadzie 2018 r. upłyną dwa ważne terminy – limit zatrudnienia na czas określony oraz pracy tymczasowej. Pracownicy zatrudnieni na umowach czasowych co najmniej od 22 lutego 2016 r. dostaną umowy stałe (z mocy prawa).

Z końcem listopada upłynie też 18-miesięczny limit skierowania pracownika tymczasowego do jednego pracodawcy-użytkownika (co najmniej od początku czerwca 2017 r.). Po upływie czasu skierowania, konkretny pracownik nie może być wysyłany do firmy przez co najmniej 1,5 roku.


AKTUALIZACJA: 19.09.2018Na temat zmian w Kodeksie Pracy podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wypowiedział się wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Jego zdaniem nowy Kodeks Pracy jest potrzebny, ale nie ma szans, aby w tej kadencji rozpocząć pracę nad przepisami.


AKTUALIZACJA: 11.09.2018:


Nowy kodeks pracy 2019: zmiany będą, ale nie w tej kadencji. Nadgodziny, urlopy zostają bez zmian. "To jest przed nami, w tej kadencji parlamentu już to się nie uda, ale myślę, że następna kadencja do tego wróci" - powiedział wiceminister Szwed na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Aktualizacja 8.09.2018:
Na temat zmian w Kodeksie Pracy podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wypowiedział się wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Jego zdaniem nowy Kodeks Pracy jest potrzebny, ale nie ma szans, aby w tej kadencji rozpocząć pracę nad przepisami.Aktualizacja 5.09.2018:Do kwestii zmian w Kodeksie Pracy na Twitterze odniosło się Ministerstwo Rodziny. Zaprzeczyło, że trwają pracę nad takimi rozwiązaniami. Zatem nie wejdą one w życie.

Ponadto w kwestii urlopów:Wcześniej, 16 sierpnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało komunikat następującej treści: "W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami na temat urlopów wypoczynkowych MRPiPS informuje, że w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie są prowadzone obecnie żadne prace dotyczące urlopów wypoczynkowych".

ZMIANY W KODEKSIE PRACY - CO SIĘ ZMIENI W URLOPACHZmiany w kodeksie pracy przewidują miedzy innymi ujednolicenie czasu urlopu. Po zmianach pracownikom ma przysługiwać 26 dni wolnych od pracy. Takie zmiany jednak będą miały swoją konsekwencję. Według nowych przepisów w kodeksie pracy, po zmianach będzie przedawnienie urlopu. Według nowego kodeksu pracy, jeśli pracownik nie wykorzysta urlopu za dany rok, w tym samym roku, ma czas na odrobienie zaległości w odpoczywaniu tylko do końca I kwartału roku następnego. Gdy tego nie zrobi, urlop przepadnie.To może być bardzo niekorzystna zmiana w kodeksie pracy, do tej pory wiele osób decydowało się zbierać dni wolne, po to, żeby raz do roku odebrać dłuższy urlop. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, takie działanie nie będzie możliwe.

Kodeks Pracy 2019: Pieniądze za nadgodziny i urlop. Zmiany w nowym kodeksie pracy. Sprawdź co się zmieni!NOWY KODEKS PRACY - ZMIANY W URLOPIE - CO SIĘ ZMIENINowy kodeks ma ograniczać umowy cywilnoprawne na korzyść umów o pracę, ale ich wachlarz ma być szerszy. Chodzi o większą elastyczność umów o pracę. Nowelizacja ustawy (KODEKSU PRACY) ma być gotowa na koniec roku. Wiadomo jednak również, że część propozycji Komisji Kodyfikacyjnej zostanie wykorzystana, jednak obecnie ministerstwo nie chce spekulować, aby nie straszyć ludzi.

- Chcę uspokoić i stworzyć pole do spokojnej decyzji. Jak będziemy mieli ten pierwszy szlif uzgodniony ze stroną społeczną to powiemy, to jest to. Nie chcemy żadnej awantury - powiedziała minister pracy Elżbieta Rafalska.


NOWY KODEKS PRACY - CZY ZMIANY WEJDĄ W ŻYCIE?Oczywiście, to wciąż projekty, muszą one trafić do Sejmu i być uchwalone jako nowelizacja ustawy Kodeks pracy, następnie podpisane przez prezydenta i opublikowane w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ministra pracy pierwsze zmiany miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2019 r. Sejm ma więc jeszcze dużo czasu, by projektom nadać ostateczny kształt i zamienić w obowiązujące prawo.

Nowy Kodeks Pracy 2019 zakłada, że pieniądze za nadgodziny nie trafią bezpośrednio do pracownika, tylko na specjalny rachunek, którym zarządzać będzie pracodawca. Pieniądze za nadgodziny pracodawca będzie mógł wypłacić w kilku przypadkach, regulowanych przez nowy kodeks pracy.


ZMIANY W KODEKSIE PRACY 2019 JAKIE ZMIANY CO Z URLOPEM - WSZYSTKIE ZMIANY W KODEKSIE PRACY
Nowy Kodeks Pracy 2019: Kiedy dostaniemy pieniądze za wypracowane nadgodziny?Fundusze zgromadzone na specjalnym koncie, według zmian w Kodeksie Pracy 2019 mogą zostać rozdysponowane w następujący sposób:
  • Pracodawca może wysłać swojego pracownika na bezpłatny urlop
  • Obniżyć wymiar czasu pracy i różnice wypłacać z środków zgromadzonych za nadgodziny
  • Pracownik będzie mógł wystąpić o bezpłatny urlop, ale zgodę na to będzie musiał wyrazić pracodawca

Komentarze (17)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Praca czy zaniechanie pracy sejmu

lk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

nad wielu sprawami posłowie mają czas pracowac w sejmie i komisjach sejmowych dla obywateli, ale najpierw trzeba POZWOLIĆ im ŻYĆ, a na prace nad zakazem aborcji ciągle brak czasu ? czy az takie...rozwiń całość

nad wielu sprawami posłowie mają czas pracowac w sejmie i komisjach sejmowych dla obywateli, ale najpierw trzeba POZWOLIĆ im ŻYĆ, a na prace nad zakazem aborcji ciągle brak czasu ? czy az takie TCHÓRZOSTWO!!W wyborach należy wytypowac innych posłow cechujacych się prawością i odwaga a nie tchórzy , a może po prostu zezwalających na mordowanie dziecizwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zapłata za urlop

Ania (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

Zazwyczaj jest tak ze nie ma jak iść na pełny urlop no bo kto ma pracować proponuje aby pracodawca płacił za urlop niewykorzystany to wtedy zatrudni więcej pracowników do swojej niewolniczej...rozwiń całość

Zazwyczaj jest tak ze nie ma jak iść na pełny urlop no bo kto ma pracować proponuje aby pracodawca płacił za urlop niewykorzystany to wtedy zatrudni więcej pracowników do swojej niewolniczej pracy a my wszyscy wykorzystamy urlopy albo dostaniemy kasę zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zapłata za urlop

Ania (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Zazwyczaj jest tak ze nie ma jak iść na pełny urlop no bo kto ma pracować proponuje aby pracodawca płacił za urlop niewykorzystany to wtedy zatrudni więcej pracowników do swojej niewolniczej...rozwiń całość

Zazwyczaj jest tak ze nie ma jak iść na pełny urlop no bo kto ma pracować proponuje aby pracodawca płacił za urlop niewykorzystany to wtedy zatrudni więcej pracowników do swojej niewolniczej pracy a my wszyscy wykorzystamy urlopy albo dostaniemy kasę zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
nie .

krak.. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

jak to wejdzie to ja na nadgodziny nie zostanę, bede żył biednie ale nie bede niewolnikiem, ministerstwa pracy.!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
NADGODZINY

PRACOWNIK (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

NIKT NIEBEDZIE TRZEPAL NADGODZIN BY POTEM MIEC WOLNE A PRACODAWCA MOZE CHCIEC ALE CMOKNAC SIE W CZTERY LITERY

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
UMOWY

FIX (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

KAZDE RZADY OKRADAJA BIEDNEGO PRACOWNIKA JAK MAJA SIE CZUC Z TAKIMI ZMIANAMI CI CO ODCHODZA NA EMERYTURE NIEBAWEM PONADTO PLACA MINIMALNA JEST KARYGODNA JAK...rozwiń całość

KAZDE RZADY OKRADAJA BIEDNEGO PRACOWNIKA JAK MAJA SIE CZUC Z TAKIMI ZMIANAMI CI CO ODCHODZA NA EMERYTURE NIEBAWEM PONADTO PLACA MINIMALNA JEST KARYGODNA JAK DOTYCHCZAS A UMOWY O PRACE SKONSTRUOWANE PO ZLODZIEJSKIEMU BANDA NIEUDACZNIKOW zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ehhh

ayo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

nic z tego artykułu nie rozumiem

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
pracujący niewolnik

gosc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

urlop ma przepaść bo głupi pracujący muszą orać na młodych zdrowych jak byk rodziców na 300+, 500+, 1000+, emerytura+

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nowy kodeks pracy

Jb (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

Jest nie do przyjęcia

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nowe kodeks pracy

Jb (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Ten kodeks jest nie do przyjęcia

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo