MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy komendant policji w Miechowie. Też Jacek…

Aleksander Gąciarz
Opracowanie:
Insp. Jacek Cholewa
Insp. Jacek Cholewa Krzysztof Capiga
Inspektor Jacek Cholewa pełni od dzisiaj (19 czerwca) obowiązki komendanta powiatowego policji w Miechowie. Insp. Cholewa dotychczas pracował jako komendant powiatowy policji w Krakowie. Teraz jego miejsce mł. insp. Jacek Rosół, który z kolei przez 14 ostatnich miesięcy kierował miechowską komendą. Obaj funkcjonariusze zamienili się zatem miejscami.

W środę, w związku ze zmiana komendanta, w siedzibie KPP w Miechowie odbyła się uroczysta zbiórka. Był sztandar, odśpiewanie hymnu, a ustępujący i nowo powołany komendant oddali honory.

- Dotychczasowa współpraca i relacje komendanta Jacka Rosoła z Komendą Wojewódzką była na bardzo dobrym poziomie i była wysoko oceniana. Stąd decyzja, by powierzyć mu obowiązki komendanta powiatowego w Krakowie, gdzie de facto, wyłączając pobyt w Miechowie, pracował przez cały przebieg swojej 24-letniej służby. Myślę, że ta zmiana dla obydwu samorządów będzie niezauważalna – ocenił zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie insp. Maciej Kubiak.

Jak zauważył insp. Kubiak, obaj komendanci, mają ze sobą wiele wspólnego. Do służby wstąpili w tym samym roku i ich dotychczasowa kariera przebiegała niemal równolegle, jednego komendanta (Rosoła) w powiecie krakowskim, a drugiego (Cholewy) w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie.

Podziękowania za dotychczasową służbę ustępującemu komendantowi złożył Starosta Miechowski Krzysztof Świerczek.

- To był dobry okres dla Komendy Powiatowej Policji w Miechowie. Pan komendant wykorzystał dany mu czas w pełni, aby jednostka funkcjonowała dobrze i aby służba oraz wszelkie działania policjantów były wykonywane wzorowo – ocenił.

Na powitanie nowego komendanta, starostowie Krzysztof Świerczek i Jerzy Pułka wręczyli Jackowi Cholewie szablę. Życzyli, aby jego służba na ziemi miechowskiej przebiegała niemniej pomyślnie jak na wcześniejszych stanowiskach. Przy tej okazji starosta Świerczek wspomniał, iż miechowski samorząd powiatowy 20 czerwca uchwalać będzie wsparcie w wysokości 30 tys. zł na zakupu nowego radiowozu dla KPP Miechów.

Zdający obowiązki komendanta miechowskiej jednostki, mł. insp. Jacek Rosół podkreślał, iż podczas swojej służby w Miechowie spotkał tu wspaniałych ludzi.

- Zabieram stąd doświadczenie i miłe wspomnienia – stwierdził.

Nowy szef miechowskich policjantów insp. Jacek Cholewa jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął w 2000 roku w Komisariacie Policji VIII w Krakowie. Od 2005 roku pełnił służbę w pionie kryminalnym Komisariatu Policji II. Od 2006 roku obejmował stanowiska kierownicze w Policji. Od 3 lutego 2023 r. pełnił obowiązki komendanta powiatowego policji w Krakowie, a od 15 maja 2023 r. został powołany na to stanowisko.

Zakaz handlu w niedziele. Klienci będą zdezorientowani?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski