Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowy rok akademicki tuż-tuż. Sprawdź, które uczelnie mają jeszcze wolne miejsca

Paulina Szymczewska
Paulina Szymczewska
Na uczelniach trwa rekrutacja uzupełniająca. Jeszcze możesz powalczyć o indeks
Na uczelniach trwa rekrutacja uzupełniająca. Jeszcze możesz powalczyć o indeks Tomasz Bolt
Do tej pory nie podjąłeś decyzji, gdzie chcesz się dalej kształcić? Lepiej nie zwlekaj! Wiele uczelni prowadzi jeszcze rekrutację uzupełniającą na studia. Można wybierać spośród wielu kierunków, jak np.: biologia, filologia polska, inżynieria mechatroniczna, ogrodnictwo, energetyka, architektura krajobrazu, budownictwo, lingwistyka dla biznesu, dietetyka, pielęgniarstwo czy turystyka i rekreacja.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie dodatkowy nabór prowadzi jeszcze niemal przez cały wrzesień – na większości kierunków humanistycznych i ścisłych (szczegóły na www.up.krakow.pl/kandydat/studia-i-stopnia). Można jeszcze aplikować m.in. na następujące kierunki: filologie polska i romańska (do 14 września), biologia, bioinformatyka, psychologia zwierząt (do 19 września), bezpieczeństwo międzynarodowe z językiem angielskim (do 20 września), edukacja techniczno-informatyczna (do 23 września) oraz inżynieria bezpieczeństwa (do 26 września).

Uczelnia posiada również szeroką ofertę studiów niestacjonarnych dla osób chcących pogodzić naukę z pracą. – Ta forma jest interesująca dla młodych osób, szczególnie po doświadczeniach pandemicznych. Studenci coraz częściej planują podjęcie pracy zarobkowej i studiów jednocześnie, co pozwala zoptymalizować koszty związane ze zmianą miejsca zamieszkania w przypadku osób przyjezdnych – wyjaśnia rzeczniczka UP Dorota Rojek-Koryzna.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie także prowadzi jeszcze dodatkowy nabór. Terminy rekrutacji są na bieżąco aktualizowane na stronie rekrutacja.urk.edu.pl. Obecnie trwają nabory na kierunki: gospodarka przestrzenna, geodezja i kartografia (do 14 września); ogrodnictwo, sztuka ogrodowa, technologia żywności i żywienie człowieka, zootechnika, bioinżynieria zwierząt, biologia stosowana, technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych (do 15 września), a także biogospodarka, ekonomia, ochrona środowiska, rolnictwo i zarządzanie (do 20 września).

Na Politechnice Krakowskiej nabór odbywa się w trybie ciągłym. Na stronie rekrutacja.pk.edu.pl można znaleźć wszelkie szczegóły związane z rekrutacją i wybór kierunków, na których są jeszcze miejsca. To m.in.: architektura krajobrazu, budownictwo, technologia chemiczna, biotechnologia, nanotechnologie i nanomateriały, inżynieria materiałowa, energetyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, inżynieria produkcji, środki transportu i logistyka, pojazdy samochodowe, inżynieria czystego powietrza.

Wstępne listy przyjętych będą ogłaszane do 15 września, a ostateczne – osób, które dokonały wpisu na listę studentów – do 24 września. Na nowy rok akademicki Politechnika Krakowska przygotowała w sumie ponad 30 kierunków studiów.

W Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie druga tura rekrutacji na studia I i II stopnia rozpoczęła się 16 sierpnia i potrwa do końca września lub do wyczerpania limitu miejsc. Kandydaci mogą jeszcze aplikować m.in. na kierunki: Game Design (ścieżka: projektowanie rozgrywki gier cyfrowych), grafika reklamowa i multimedia (grafika reklamowa i edytorska/Multimedia i grafika interaktywna/UX), lingwistyka dla biznesu (ścieżki: język angielski w biznesie oraz tłumaczenia w biznesie), psychologia (psychologia coachingu: wsparcie, rozwój, mediacje lub psychologia menedżerska), skandynawistyka: studia filologiczno-biznesowe (ścieżka: język norweski) oraz zarządzanie strategiczne (ścieżki: analityka biznesowa lub Design management). Więcej: www.wse.krakow.pl.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie rekrutację dodatkową prowadzi do 17 września. Kandydaci mogą zgłaszać chęć studiowania na wszystkie kierunki. W ofercie tej uczelni są 23 kierunki i ponad 30 specjalności (więcej informacji: pwsztar.edu.pl).

Do 17 września trwa również rekrutacja dodatkowa w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Kandydaci na studia mogą liczyć na wolne miejsca na następujących kierunkach: architektura, bezpieczeństwo narodowe, dietetyka, filologia angielska, finanse i rachunkowość, fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo, rachunkowość i analityka ekonomiczna, ratownictwo, a także turystyka i rekreacja. Egzamin wstępny z rysunku odręcznego na architekturę (studia I stopnia) odbędzie się 20 września w kampusie PPUZ w Nowym Targu, zaś wyniki postępowania w sprawie przyjęcia na studia zostaną ogłoszone 22 września. Więcej informacji: ppuz.edu.pl.

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu obecnie prowadzi II turę rekrutacji elektronicznej na wszystkie kierunki (www.uczelniaoswiecim.edu.pl/rekrutacja). Potrwa ona do 19 września. Jeśli po tym terminie będą jeszcze wolne miejsca, to pod koniec września zostanie uruchomiona rekrutacja uzupełniająca na poszczególne kierunki.

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie kandydaci mogą aplikować w II turze rekrutacji do 30 września. Mają do dyspozycji 19 kierunków w języku polskim i 8 w języku angielskim. Pełna lista kierunków dostępna jest na stronie wsiz.edu.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski