Nowy Sącz. Kolarze wjadą do miasta już dziś. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia [MAPY]

Alicja Fałek
Dziś prawie połowa miasta będzie  przez kilka godzin nieprzejezdna. Kierowcy muszą stosować się do wyznaczonych objazdów, które poprowadzą m.in. przez dopiero co zakończoną obwodnicę północną Nowego Sącza - zostanie po raz pierwszy dopuszczona do ruchu
Dziś prawie połowa miasta będzie przez kilka godzin nieprzejezdna. Kierowcy muszą stosować się do wyznaczonych objazdów, które poprowadzą m.in. przez dopiero co zakończoną obwodnicę północną Nowego Sącza - zostanie po raz pierwszy dopuszczona do ruchu grafika Materiały MPK
Udostępnij:
MPK uruchomi dziś dwie bezpłatne linie autobusowe 101 i 102. Będą zmiany w rozkładach jazdy. Sądeccy policjanci pod numerem tel. 18 442 46 00/04 będą informować kierowców o objazdach. Pewne utrudnienia w ruchu pojawią się także jutro (czwartek).

Źródło: x-news/TVN24

Choć peleton zawodników 72. Tour de Pologne wjedzie do Nowego Sącza dziś dopiero około godz. 16.30, to mieszkańcy, a w szczególności kierowcy, muszą być gotowi na utrudnienia już wcześniej.

- Wyścig niesie nie tylko wielkie emocje sportowe, ale stwarza pewne utrudnienia. Jednak prosimy o wyrozumiałość - mówi Lech Piasecki, dyrektor ds. sportowych Lang Teamu, organizatora wyścigu kolarskiego. - W końcu do Nowego Sącza przyjedzie jeden z najważniejszych wyścigów na świecie.

Zamknięta połowa miasta
- Najtrudniejsza będzie środa. Kolarze zakończą tutaj etap z Jaworzna i przejadą trzy pętle sądeckimi ulicami - mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu, odpowiedzialny za organizację Tour de Pologne w mieście. - Jesteśmy przygotowani na utrudnienia. Staraliśmy się wyznaczyć jak najlepsze objazdy ulic, które musimy wyłączyć z ruchu na czas wyścigu.

Kierowcy już od wczoraj muszą stosować się do zmienionej organizacji ruchu. Na ulicy Lwowskiej od Prażmowskiego do Rynku oraz na całej trasie przejazdu kolarzy (patrz mapka obok) nie będzie można się zatrzymywać do dziś do godz. 22. To samo dotyczy parkowania samochodów, nawet w wyznaczonych do tego miejscach.

- W środę między godziną 5 a 5.30 zamkniemy ostatni kilometr trasy, czyli ulicę Prażmowskiego od Lwowskiej poprzez rondo przy moście 700-lecia aż do ulicy Klasztornej. Te ulice będą całkowicie wyłączone z ruchu, a objazdy poprowadzą nas ulicą Nawojowską. Ruch w kierunku Grybowa i Krakowa w godzinach porannych będzie odbywał się normalnie - zapewnia dyrektor Mirek.

Następne zamknięcia ulic zaplanowano na godzinę 13. Nie będzie można przejechać ul. Lwowską od Prażmowskiego do Rynku, ul. Piotra Skargi, bulwarem Narwiku, Kilińskiego, Krańcową i Królowej Jadwigi. Objazd do Krakowa i Krynicy wytyczono: ul. Nawojowską, 29 Listopada, Wyspiańskiego, Zieloną, Piramowicza, Węgierską, obwodnicą Starego Sącza, ul. Papieską, Marcinkowicką, obwodnicą północną aż do ronda przy ul. Tarnowskiej.

- W środę pierwszych kolarzy spodziewamy się ok. godz. 16.30, dlatego ruch na ul. Krakowskiej i moście heleńskim zamknięty zostanie zaraz po godz. 16 - podkreśla Grzegorz Mirek. - Gdy tylko ostatni zawodnicy przejadą przez most, natychmiast będzie on otwarty dla kierowców. Trudno powiedzieć, jak długo to potrwa. Może pół godziny, a może godzinę.

Kiedy tylko zakończy się czwarty etap wyścigu, pozostałe ulice będą kolejno udostępniane kierowcom. Najdłużej, bo aż do godz. 23, zamknięty będzie odcinek ul. Prażmowskiego, gdzie ustawiona zostanie meta wyścigu.

W środę z ruchu wyłączone zostają trasy przejazdu miejskich autobusów linii: 7, 23, 41 i 44. - Tymczasowo wprowadzamy bezpłatne linie 101 i 102, które objazdami będą dowozić mieszkańców do poszczególnych dzielnic - zaznacza Andrzej Górski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu. - Przed godziną 13 zmieni się także lokalizacja dworca autobusowego dla prywatnych przewoźników. Będą oni korzystać z tymczasowego punktu przesiadkowego przy ul. Sucharskiego. Tam dojeżdżać będzie darmowy autobus.

Prezes MPK zapewnia, że w najbardziej newralgicznych miejscach pojawią się pracownicy spółki, którzy będą na bieżąco monitorować sytuację i przekazywać dyspozytorom informacje o utrudnieniach czy opóźnieniach. Pasażerowie mają od razu o wszystkim wiedzieć.

Ruchem przez całą środę pokierują policjanci. Nad bezpieczeństwem kibiców i kierowców czuwać będzie 103 funkcjonariuszy oraz służby organizacyjne wyścigu.

Od godz. 9 do 23 policjanci będą dyżurować pod numerami telefonów: 18 442 46 00 i 18 442 46 04. - Będą znali aktualną sytuację na drogach. Kierujący mogą do nich dzwonić z pytaniem o korki i objazdy - mówi Anna Walczewska z Komendy Miejskiej Policji.

Piąty etap, mniej utrudnień
W czwartek kolarski wyścig rozpocznie się o godz. 12.40 na Rynku. Ale już od środy, od godz. 18 na całej trasie przejazdu peletonu oraz w ścisłym centrum miasta obowiązywał będzie zakaz parkowania samochodów aż do czwartku do godz. 14.
Rynek od ul. Matejki, Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego zamknięty zostanie dla ruchu ok. godz. 5 rano. Od godz. 12 nieprzejezdne będą także ulice: Dunajewskiego, Wąsowiczów, Kościuszki, Jagiellońska, Kunegundy oraz Węgierska do Starego Sącza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie