Nowy Sącz. Mularczyk nie chciał kandydować, więc PiS...

Nowy Sącz. Mularczyk nie chciał kandydować, więc PiS wystawił Mularczykową

Aleksandra Sebald

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Poseł Arkadiusz Mularczyk krótko po oficjalnym ogłoszeniu kandydatury Iwony Mularczyk na prezydenta umieścił wpis na Tweeterze, mówiący o tym, że będzie

Poseł Arkadiusz Mularczyk krótko po oficjalnym ogłoszeniu kandydatury Iwony Mularczyk na prezydenta umieścił wpis na Tweeterze, mówiący o tym, że będzie bardzo wspierał żonę ©Aleksandra Sebald

Iwona Mularczyk, znana głównie z tego, że jest żoną Arkadiusza Mularczyka, została kandydatką PiS na prezydenta Nowego Sącza. Tak zdecydował komitet polityczny tej partii. Wywołało to sporo emocji w środowisku politycznym.
Poseł Arkadiusz Mularczyk krótko po oficjalnym ogłoszeniu kandydatury Iwony Mularczyk na prezydenta umieścił wpis na Tweeterze, mówiący o tym, że będzie

Poseł Arkadiusz Mularczyk krótko po oficjalnym ogłoszeniu kandydatury Iwony Mularczyk na prezydenta umieścił wpis na Tweeterze, mówiący o tym, że będzie bardzo wspierał żonę ©Aleksandra Sebald

W chwili, gdy wiadomość została potwierdzona na oficjalnej stronie PiS, w mieście zawrzało. Iwona Mularczyk pokonała konkurentów typowanych wcześniej przez różne środowiska związane z sądeckim PiS: Krzysztofa Głuca, Andrzeja Bulzaka, Małgorzatę Belską i wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża. O Mularczykowej do tej pory nie było mowy. To zaskoczenie dla całego środowiska politycznego w Nowym Sączu.

Kandydatka PiS będzie walczyła o ratusz z Leszkiem Zegzdą z PO i najprawdopodobniej Ludomirem Handzlem.

Nieznana żona znanego męża


Nie jest tajemnicą, że po ogłoszeniu przez Ryszarda Nowaka rezygnacji ze startu w wyborach, prezes PiS Jarosław Kaczyński bardzo chciał, żeby to Arkadiusz Mularczyk wystartował w walce o gabinet prezydenta Nowego Sącza. Sam poseł jednak zainteresowany nie był. Pojawiły się komentarze, że dla Mularczyka stanowisko prezydenta miasta to degradacja, że chce kandydować do Europarlamentu.

Poseł jednak temu zaprzecza, twierdząc, że nie chodzi o degradację, tylko o funkcję, jaką pełni w parlamencie. Jego zdaniem, decyzja o rezygnacji ze stanowiska przewodniczącego parlamentarnego zespołu ds. oszacowania odszkodowań należnych Polsce od Niemiec za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej, byłaby błędem, bo są to sprawy zbyt istotne dla kraju i bardzo już zaawansowane.

Komitet Polityczny PiS postawił więc na znane nazwisko Mularczyka, wystawiając w wyborach jego małżonkę.

Iwona Mularczyk nie ma doświadczenia politycznego. Jest nauczycielką historii i psychologiem oraz pedagogiem szkolnym w Zespole Szkół nr 4 (dawniej kolejówka). Niewiele o niej wiadomo, poza tym, że jest żoną Arkadiusza Mularczyka, z którym ma dwójkę dzieci: 22-letniego syna i 15-letnią córkę.

- Myślę, że większość osób pytanych o komentarz odnośnie tej kandydatury odpowiada: nic nie wiem - komentuje Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego i najpoważniejszy konkurent Mularczykowej w wyborach na prezydenta miasta.

Zegzda jest kandydatem PO oraz opozycyjnych koalicjantów (KOD, Nowoczesna). Według naszego sondażu przedwyborczego, wygrałby pierwszą turę wyborów.

- Czuję się zażenowany tą kandydaturą. To pokazuje, jak bardzo PiS jest środowiskiem podzielonym wewnętrznie. Uważam, że to gra polityczna i próba wykorzystania znanego nazwiska męża, żeby pomóc wygrać wybory żonie - komentuje, podkreślając, że Iwona Mularczyk nie ma żadnego doświadczenia politycznego. - Czy Mularczykowie nie obawiają się komentarzy społeczeństwa, które nie akceptuje przecież, że ważne stanowiska obsadzane są rodzinnie? - zastanawia się Zegzda.

Najłagodniejsze komentarze z sieci mówią o partyjnym nepotyzmie i o nowym programie PiS o nazwie „rodzina na swoim”.

Sama kandydatka w rozmowie z „Sądeczaninem” odniosła się do tych zarzutów tak: - Nie trzeba pełnić funkcji w samorządzie, aby rozumieć potrzeby regionu. (...) To, że ich wcześniej nie pełniłam, nie oznacza, że nie mam kwalifikacji.

Przepadł kandydat NowakaPiątkowa decyzja władz PiS pewnie rozczarowała Krzysztofa Głuca, który zdawał się być do tej pory najpewniejszym kandydatem, mającym poparcie Ryszarda Nowaka i sporej części sądeckiego PiS.

- Nie czuję ani żalu, ani przegranej - komentuje Głuc, który w naszym przedwyborczym sondażu uzyskał 36 proc. poparcia ankietowanych, co oznacza, że spotkałby się z Zegzdą w drugiej turze wyborów.

Ryszard Nowak przez cały weekend był dla nas nieuchwytny. Nie wiemy więc, jak bardzo jest rozczarowany.

Ale sytuacja przypomina tę z 2010 roku, kiedy Mularczyk dostał od Jarosława Kaczyńskiego polecenie kandydowania na prezydenta miasta, bo Nowak za bardzo wybijał się na niepodległość. Wówczas Nowak utworzył własny komitet wyborczy. Ostatecznie jednak to on, nie Mularczyk wystartował pod szyldem PiS, pod którym rządzi trzecią kadencję.


Poseł Arkadiusz Mularczyk o kandydaturze swojej żony:Czuję ogromną dumę i satysfakcję z tego powodu, że to moja żona została wybrana spośród pięciu branych od jakiegoś czasu pod uwagę kandydatów.
Uważam, że jest doskonale przygotowana do objęcia stanowiska prezydenta.
Może przyszedł teraz czas, żeby to właśnie kobieta zasiadła w tym fotelu prezydenta. (...)


Patryk Wicher, szef miejskich struktur PiS:


Komitet Polityczny wybrał Iwonę Mularczyk na podstawie ankiet przeprowadzonych telefonicznie wśród mieszkańców miasta.

NAPISALI W SIECI:


Joanna Stawiarska, radna powiatu nowosądeckiego, żona wójta Chełmca Bernarda Stawiarskiego:

To dowód na to, że w Nowym Sączu dalej rządzą koterie partyjne - a nie ten PiS, na którego głosowaliśmy w regionie! Poseł z Raciborza #Mularczyk chce zjeść ciastko #reparacje i mieć ciastko #NowySącz.

Irena Maria Gradek: Przynajmniej sądeckiej tradycji stało się zadość. Żona męża prezydentem. WSZYSTKO zostaje w rodzinie.

ZOBACZ KONIECZNIE:FLESZ: Zjawiska na niebie - kiedy i jak oglądać?

Źródło: vivi24

Komentarze (8)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Mularczykowie = zaścianek?

o.izworski (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Będą rządzić Mularczykowie i milionerzy sądeccy. A nam prostym zewsząd NĘDZA :/
Tyle kadencji jest posłem a KOLEI i SĄDECZANKI nie widać :o
Bo to nie na rękę biznesmenom? Sandecja też spadła...rozwiń całość

Będą rządzić Mularczykowie i milionerzy sądeccy. A nam prostym zewsząd NĘDZA :/
Tyle kadencji jest posłem a KOLEI i SĄDECZANKI nie widać :o
Bo to nie na rękę biznesmenom? Sandecja też spadła bo w extraklasie sponsorzy więcej by musieli zapłacić.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do keisyra

zamieszkały na osiedlu Wojska Polskiego (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

cham.e odpiedo. się od skrzyżowania na I Brygady. Cio.o nie masz prawa wypowiadać się na temat który cię nie dotyczy. Dobrze napisał wcześniej o tobie 11111 byś się zbadał i siedział w swojej...rozwiń całość

cham.e odpiedo. się od skrzyżowania na I Brygady. Cio.o nie masz prawa wypowiadać się na temat który cię nie dotyczy. Dobrze napisał wcześniej o tobie 11111 byś się zbadał i siedział w swojej wiosce. Te Światła spełniają swoją role. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zdemontować sitwę Nowaka !!!

keisyr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

Jezeli przyszła Prezydent Mularczyk chce być wiarygodna wobec sadeczan i podażać dobrą zmianą Prezesa Kaczyńskiego to powinna usunąć z Ratusza członków sitwy Nowaka:
- Gwiżdża
-Piecha
- Sasa -...rozwiń całość

Jezeli przyszła Prezydent Mularczyk chce być wiarygodna wobec sadeczan i podażać dobrą zmianą Prezesa Kaczyńskiego to powinna usunąć z Ratusza członków sitwy Nowaka:
- Gwiżdża
-Piecha
- Sasa - przydupas Nowaka
- Langera - ma zarzuty prokuratorskie
- Wichera - przyjaciel Langera, trzeba mu dać czas by ewentualnie nosił przyjacielowi paczki do więzienia
- Gryźlaka - ten Pan zapowiedzaił że zapisze się do tej partii co wygra wybory !!!
- Michałowskiego - prezes Sandecji - ten Pan nie ma ambicji, zapowiedział że celem Sandecji jest utrzymanie w 1 lidze, czyli pół meczów się wygrywa a pół przepuszcza !!! Poza tym temu Panu wystarczy stadion na 6 tys. miejsc czyli zakłada 2 ligę w Sączu !!!
- Mirka - Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Saczu - to najwieksze zło w Nowym Saczu !!! Ten Pan:
- nie postawił sygnalizatorów świetlnych na wielu skrzyżowaniach powodując że nie można wyjechać z dzielnicy Wólki do inych części miasta ani włączyć się z ulic podporządkowanych w ulice Tarnowska, Węgierska, Piłsudskiego !!!
- zlikwidował szerokie 3 pasmowe skrzyżowania z sygnalizacją świetlną zastępując je ciasnymi jednopasmowymi rondami. W ten sposób praktycznie zatrzymał ruch pojazdów w mieście !!!
- wyłączył istniejące sygnalizacje świetlne powodując zagrożenia w ruchu drogowym
- postawił sygnalizację świetlną na ulicy 1 Brygady dla pieszych których tam nie ma !!!
- planuje budowę ronda na Helenie bez skrętu w lewo !!!
- położył asfalt na ulicy Kolejowej a za 3 dni go zdarł ( tę sprawę trzeba skierować do prokuratury)zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Keisyr zbadaj się

11111 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

Zbadaj się szybko być może chociaż nogi będziesz mógł wyleczyć. Głowy na pewno nie. Oddaj do gminy darmowy internet co otrzymałeś. Motyka w jedną rękę bat w drugą i siedź na...rozwiń całość

Zbadaj się szybko być może chociaż nogi będziesz mógł wyleczyć. Głowy na pewno nie. Oddaj do gminy darmowy internet co otrzymałeś. Motyka w jedną rękę bat w drugą i siedź na swoim kartoflisku . Nowy Sącz na pewno na ciebie nie czeka. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Sadeckie kartoflisko

oizworski (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Cały sącz to wielkie kartoflisko.
Wyjedź poza sądeczyznę to zobaczysz jak miasto wygląda.
25 lat temu sącz i Rzeszów to były podobnej wielkości miasta. Odwiedź swoją furmajką teraz Rzeszów. :D...rozwiń całość

Cały sącz to wielkie kartoflisko.
Wyjedź poza sądeczyznę to zobaczysz jak miasto wygląda.
25 lat temu sącz i Rzeszów to były podobnej wielkości miasta. Odwiedź swoją furmajką teraz Rzeszów. :D
I policz sobie ile lat Mularczyk jest posłem i co zrobił. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
TOP HARDCOROWYCH BAŚNI

NAMBER TU Z GATUNKU SOLIDARNA FARSA (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

MULARCZYK NIE CHCIAŁ TO WYSTAWIŁ ŻONĘ ! HAHAHAHAHAHAHAHA

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Sobecka też wsadziła swoją synową na stołek

bez zażenowania (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

obsadzają swoimi rodzinami koryto

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
mój mąż z zawodu jest dyrektorem

krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

Bo przecież kolejna posadka rodzinie się po prostu należała...

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?