Nowy Sącz. Wszyscy oglądają się na PiS, kogo wystawi na...

Nowy Sącz. Wszyscy oglądają się na PiS, kogo wystawi na kandydata. Na razie odsłania się PO

Zdjęcie autora materiału

Janusz Bobrek

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Leszek Zegzda to kandydat Platformy Obywatelskiej. Na jego start musi się jeszcze zgodzić Sądecka Deklaracja Wyborcza
1/11
przejdź do galerii

Leszek Zegzda to kandydat Platformy Obywatelskiej. Na jego start musi się jeszcze zgodzić Sądecka Deklaracja Wyborcza ©Janusz Bobrek

Prawo i Sprawiedliwość wciąż nie zdecydowało, kto będzie walczył o fotel prezydenta Nowego Sącza. Konkurenci polityczni czekają na ich decyzję, aby nie spalić swoich liderów. Na razie Platforma Obywatelska wystawia Leszka Zegzdę, ale na jego start musi się jeszcze zgodzić Sądecka Deklaracja Wyborcza.
- Do póki PiS, czyli wiodąca partia nie ogłosi, kogo wystawi na kandydata, to nie będziemy podejmować żadnej decyzji. Na razie mamy wakacje - mówi Kazimierz Fałowski, sympatyk partii Korwin, który w ubiegłych wyborach kandydował na prezydenta miasta. W podobny sposób myśli wiele opcji politycznych i apolitycznych, którym marzy się władza w Nowym Sączu.

W PiS-ie jednak bez zmian


- Dalej prowadzimy badania recepcji poszczególnych osób. Myślę, że to kwestia jeszcze kilku dni. Bardzo bym już chciał, ale decyzja zależy od większego kręgu osób - mówi poseł Wiesław Janczyk, pełnomocnik w okręgu nr 14. Komitet Polityczny PiS pod nieobecność prezesa nie chciał decydować, kto z czwórki: Krzysztof Głuc, Małgorzata Belska, Andrzej Bulzak i Jerzy Gwiżdż otrzyma szansę w wyborach.

Teraz po ostatnim posiedzeniu władz partii Jarosław Kaczyński nie postawił na żadnego z kandydatów, mimo że dużym poparciem cieszy się namaszczony przez Ryszarda Nowaka, Krzysztof Głuc.

Z ul. Nowogrodzkiej w Warszawie dochodzą głosy, że Kaczyński chciałby w Nowym Sączu Arkadiusza Mularczyka, ale poseł nie do końca jest zainteresowany władzą w mieście, chociaż wcześniej potwierdził „Krakowskiej”, że nie mówi „nie”. W kręgach partii mówi się, że może mogłaby to być jego żona Iwona Mularczyk. Zwlekanie z decyzją i walka wewnętrznych frakcji mogą osłabić potencjalnego lidera wyborów samorządowych? O to nie boi się Wiesław Janczyk.

- Nie przesądzajmy, do wyborów jest jeszcze trochę czasu. Jest też tak, że wyborcy nudzą się kandydatem. Wybory są dopiero za kilka miesięcy i trzeba w dobrej kondycji i o świeżych siłach dotrwać do ich finału - dodaje Janczyk.

Platforma z Zegzdą


Tu sprawa jest bardziej jasna.
- Nieformalnie mogę podać, że jest to Leszek Zegzda. W poniedziałek będziemy mieć spotkanie Sądeckiej Deklaracji Wyborczej i wtedy zapadnie ostateczna decyzja - informuje Andrzej Czerwiński poseł i lider Platformy na Sądecczyźnie. Podkreśla on atuty Zegzdy i doświadczenie w samorządzie od 1990 r. Sam członek Zarządu Województwa Małopolskiego jeszcze nie potwierdza udziału w wyborach, ale nie zaprzecza.

- Decyzja nie należy tylko do mnie, bo w tę sprawę zaangażowany jest większy zespół ludzi. Osobiście mogę potwierdzić, że jestem gotowy, do podjęcia takiego wyzwania - zaznacza Zegzda. Przeciwnicy polityczni już zarzucają mu, że rozpoczął kampanię wyborczą z trzecim mostem na Dunajcu w tle.

Co powie Handzel?


- W Koalicji Nowosądeckiej mamy już podjęte pewne decyzje. Będziemy aktywni w wyborach samorządowych oraz na pewno jesteśmy bezpartyjni i apolityczni. Nie mamy demiurgów w Warszawie, którzy by nam mówili, co mamy robić i dlaczego - zaznacza Ludomir Handzel, który cztery lata temu przegrał z Ryszardem Nowakiem różnicą 188 głosów.
KN czeka na ogłoszenie terminu wyborów oraz informację, jacy kandydaci zostaną zgłoszeni przez inne komitety. Kogo może wystawić? Najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest sam Handzel, w kuluarach mówi się również o Arturze Bochenku, wicewójcie Chełmca.

Lewica, która się waha


Jeszcze do niedawna twierdzono, że w wyborach wystartuje lider lokalnych struktur SLD, Stanisław Kaim.
- Mogę potwierdzić, że nie będę kandydował na prezydenta ani do rady miasta. Za to zajmuję się całością kampanii wyborczej SLD do sejmiku i do rady - odpowiada Kaim, w przeszłości wiceprezydent Nowego Sącza. Sojusz Lewicy Demokratycznej współpracuje z Platformą przy tworzeniu list, ale czy w ostateczności tak będzie, lider nie daje głowy.

- Jeśli nie uda nam się razem, to będziemy startować oddzielnie - dodaje Kaim. SLD jutro ma decydującą radę powiatową. Być może wystawi poza koalicyjnym komitetem swojego kandydata na prezydenta miasta.

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


ZOBACZ KONIECZNIE:Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
kandydat

dodo rodo (gość)

Zgłoś naruszenie treści

koniec świata taryfiarz prezydentem Nowego Sącza, ido tego katecheta spod znaku Sasa,przepraszam towarzysza Sasa.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nowy Sacz stolicą województwa i aglomeracją 100 tys. mieszkańców !!!

keisyr (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Kandydat na Prezydenta miasta musi zadeklarować że:
- będzie za utworzeniem województwa sądecko-tarnowskiego
- powiększy Nowy Sącz do 100 tys mieszkańców poprzez przyłączenie sasiednich wsi
-...rozwiń całość

Kandydat na Prezydenta miasta musi zadeklarować że:
- będzie za utworzeniem województwa sądecko-tarnowskiego
- powiększy Nowy Sącz do 100 tys mieszkańców poprzez przyłączenie sasiednich wsi
- wybuduje ekstraklasowy stadion dla Sandecji na min 10 tys widzów
Najlepszym kandydatem któy spełnia te oczekiwania jest Pan Kazimierz Fałowski zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
keisyr sołtysowi swojej wsi takie warunki stawiaj

11111 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

keisyr co najwyżej sołtysowi przyszłemu swojej wsi takie warunki możesz stawiać. Pilnuj swojego kartofliska a od Nowego Sącza W A R A.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
tekturowe śmigło pod szyją to najlepsza wizytówka peowskiej elity

josef K (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

_Pretensje o elitarność i dąsy, że chamy prą do władzy, a tektura pod szyją. Dochowaliśmy elity wypasionej na samorządowych stołkach, od niepotrzebnych powiatów do rozbuchanego samorządu będącego...rozwiń całość

_Pretensje o elitarność i dąsy, że chamy prą do władzy, a tektura pod szyją. Dochowaliśmy elity wypasionej na samorządowych stołkach, od niepotrzebnych powiatów do rozbuchanego samorządu będącego przechowalnią dla lokalnych nierobów spod partyjnych szyldów. Może czas zamiast polityki teraz MY, ograniczyć koryto na poziomie samorządu i państwa.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
płoszę Państwa

wyjek Zyzio (gość)

Zgłoś naruszenie treści

No ale Zegzda nie wymawia "r" a właściwie wymawia z tą francuską manierą. Wiec do elity się zalicza.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?