Nowy trener, nowe nadzieje. Bartosz Kapustka dostał kolejną szansę w Leicester. Czy ją wykorzysta? [ZDJĘCIA]

Bartosz Kapustka podczas meczu Leicester - Notts County
1/17

Przejdź do

©Oskar Papierz (B&O PRESS PHOTO)

Bartosz Kapustka odżył w Leicester. Z nowym francuskim trenerem Claude Puelem wyraźnie mu po drodze, gdyż rozmowa z nim natchnęła go nadzieją na odmianę swojego losu. W sobotę były piłkarz Cracovii rozegrał 45 minut w sparingu z Notts County (4:1).
- Cieszę się, że znowu mam okazję być i trenować na King Power Stadium. Poznałem nowego trenera i patrzę z optymizmem w przyszłość. Chcę powalczyć o miejsce w składzie i odmienić swoją sytuację w Leicester - mówił 21-letni piłkarz przed kilkoma dniami w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl.

W sobotę Polak wszedł na boisko w przerwie, przy prowadzeniu swojej drużyny 2:1. Rozegrał całą drugą połowę meczu z Notts County i uczestniczył w akcji - wykonując bardzo udane prostopadłe podanie - po której padł czwarty gol dla Leicester.

Zobacz galerię

Na początku lipca dziennikarz „Leicester Mercury” nie wykluczał, że Kapustka zostanie wypożyczony do Legii Warszawa, ale jednocześnie utrzymywał, że jeśli dobrze spisze się w okresie przygotowawczym do sezonu, to może pozostać w Anglii.

„Puel stawia na młodzież, ceni grę opartą na posiadaniu piłki. To dobry znak dla Kapustki, który 18 miesięcy temu w meczach z Derby i Millwall pokazał, że ma takie umiejętności” – napisał w „Leicester Mercury”.

Kapustka przeszedł z Cracovii do Leicester przed dwoma laty za 5 milionów euro. W pierwszym sezonie nie zadebiutował w Premier League i został wypożyczony do Freiburga. W Bundeslidze początkowo grywał sporadycznie, a później wcale. W lipcu wrócił więc na Wyspy Brytyjskie. Jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.