Nowy w bramce

FIL
PIŁKA NOŻNA. W kolejnym meczu sparingowym prowadząca w tabeli grupy małopolsko-świętokrzyskiej III ligi Garbarnia Kraków pokonała na boisku Nadwiślanu V-ligowy Tramwaj Kraków 2-1. Garbarnia Kraków - Tramwaj Kraków 2-1 (2-0)

1-0 Praciak 24, 2-0 Kalemba 40, 2-1 Wodarz 76.

Garbarnia: I połowa: testowany - Chodźko, Szewczyk, Pluta, Schacherer - Stokłosa, Zelek, Kalemba, Marcin Siedlarz - Kasprzak, Praciak; II połowa: testowany - Mateusz Siedlarz, Szewczyk, Pluta, Chodźko - Kuźma, Jamka, Kalemba, Stokłosa - Byrski, Praciak.

W ekipie "Brązowych" zabrakło kilku zawodników. Żylski i Kmak są chorzy, Swaryczewski kontuzjowany, a Haxhijaj, Jękot, Kozieł, Przeniosło i Sepioł zostali powołani do kadry Małopolski UEFA Regions 'Cup na mecz kontrolny z Dalinem Myślenice (trzej ostatni i tak by nie mogli zagrać, bo mają problemy zdrowotne). W bramce Garbarni stał zawodnik testowany, ale trener Krzysztof Szopa nie chciał zdradzić jego nazwiska.

W pierwszej połowie III-ligowcy wykazali swą wyższość nad rywalami, zdobywając dwa gole. Pierwszego strzelił Praciak po ofensywnej akcji i prostopadłym podaniu Chodźki, a drugiego Kalemba, który przejął piłkę od połowy boiska, ruszył do przodu i z daleka wpakował ją do siatki. Po przerwie garbarze zagrali gorzej i ambitni rywale zmniejszyli rozmiary porażki po strzale Wrzodaka, który wykorzystał prostopadłe podanie jednego z kolegów.

Po wyleczeniu kontuzji po raz drugi, tym razem 45 minut (w meczu z Limanovią - 20), w Garbarni zagrał Schacherer. - Musi jeszcze dużo wody upłynąć w Wiśle, zanim wróci do pełnej dyspozycji - podkreślił trener Szopa.

Po raz kolejny na obronie - najpierw prawej, potem lewej - w ludwinowskim klubie zagrał nominalny napastnik Chodźko. - Spisuje się różnie, raz lepiej, raz gorzej. Jego gra w obronie jest dla nas jakąś opcją, bo nie możemy się zamykać w gronie tylko pięciu obrońców. Jeśli ktoś ma mniejsze możliwości gry z przodu, to woli grać na innej pozycji, niż czekać na swą szansę - zaznaczył krakowski szkoleniowiec.

Po dłuższej przerwie w Garbarni wystąpił jej wychowanek Kuźma, która prawdopodobnie zostanie w klubie, gdyż nie doszło do skutku jego wypożyczenie do Borku Kraków, Orła Piaski Wielkie lub Jordana Zakliczyn.

W najbliższą sobotę Garbarnia zagra kolejny sparing, tym razem z Dalinem w Myślenicach. (FIL)