O każdej porze dnia

BK
Udostępnij:
Zdaniem komendanta Straży Miejskiej w Oświęcimiu, utrzymanie całodobowej służby przez wszystkie dni tygodnia jest jak najbardziej uzasadnione. Dzięki temu nie ma dzielnicy czy rejonów w mieście, które nie byłyby kontrolowane w porze realnie występujących zagrożeń.

W Oświęcimiu

   - Wprowadzenie systemu całodobowej służby zostało wprowadzone w kwietniu 1999 roku w celu polepszenia stanu bezpieczeństwa publicznego, a także wsparcia działań policji - _przypomina w raporcie o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w Oświęcimiu komendant Piotr Ichniowski.
   Patrole Straży Miejskiej zostały dostosowane do układu nadzorowania poszczególnych obszarów miasta z uwzględnieniem ich specyfiki, a przede wszystkim skali stwierdzanych zagrożeń. -
Celem, który przyświeca zastosowanym rozwiązaniom jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta, bo jak wynikało z oceny przedstawionej przez Komisję Prawa i Porządku Publicznego Rady Miejskiej, spora część oświęcimian nie czuje się bezpiecznie. Dla każdego z rejonów, objętych ustalonymi przez policję strefami bezpieczeństwa, prowadzona jest systematyczna analiza zagrożeń i stanu bezpieczeństwa -_ podkreśla komendant oświęcimskich strażników.
   Efektem ich działań opisanych w raporcie za 2001 rok było m. in. skierowanie do Kolegium ds. Wykroczeń oraz Sądu Grodzkiego 276 wniosków. Obejmowały one wykroczenia przeciwko m. in. bezpieczeństwu osób i mienia (19), bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji (56), zdrowiu (4), obyczajności publicznej (11), urządzeniom użytku publicznego (2), porządkowi i spokojowi publicznemu (71), mieniu (29) oraz w związku z wykroczeniami pozakodeksowymi (73).
   Strażnicy przewieźli 68 osób do izby wytrzeźwień oraz 58 nietrzeźwych do miejsca zamieszkania. W okresie ujętym w raporcie doprowadzili na policję 418 osób w związku z popełnieniem różnego rodzaju czynów zabronionych oraz nałożyli 648 mandatów karnych na kwotę ponad 54,5 tys. zł.
   Straż współpracuje na co dzień nie tylko z policją, ale także z wydziałami urzędu miasta oraz innymi instytucjami, jak straż pożarna, agencje ochrony czy sanepid.
(BK)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie