O Kindze z Cichego jest coraz głośniej

O Kindze z Cichego jest coraz głośniej

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

Kinga Mitoraj ma 18 lat FOT. ARCHIWUM

Kinga Mitoraj ma 18 lat FOT. ARCHIWUM

BIATHLON. Kinga Mitoraj rozpczęła właśnie nowy etap sportowej kariery. 18-latka z Cichego, uczennica zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego włączona została do pierwszej reprezentacji Polski i od czwartku trenuje z nią na zgrupowaniu w Dusznikach-Zdroju.
Kinga Mitoraj ma 18 lat FOT. ARCHIWUM

Kinga Mitoraj ma 18 lat FOT. ARCHIWUM

Kinga Mitoraj ma 18 lat FOT. ARCHIWUM

- Byłam bardzo zaskoczona, kiedy trenerzy - Kołodziejczyk, Sikora i Koziński - informowali mnie o tej decyzji. Działo się to podczas poprzedniego obozu w Dusznikach - mówi Kinga.

- To bardzo utalentowana zawodniczka, zdecydowanie najlepsza w kadrze młodzieżowej Tomasza Sikory.
Uznaliśmy, że pracując z I reprezentacją będzie mogła rozwinąć się jeszcze lepiej - mówi o Mitoraj Adam Kołodziejczyk, główny trener kadry i szef wyszkolenia Polskiego Związku Biathlonu. - Kinga została w tym roku mistrzynią Polski w biegu ze startu wspólnego, nie jest powiedziane, że nie może pojechać na igrzyska do Soczi. Monika Hojnisz debiutowała w Pucharze Świata, gdy miała 19 lat - przypomina szkoleniowiec.

W tym roku, jako 21-latka, Hojnisz wywalczyła brąz mistrzostw świata. Kołodziejczyk ostrożnie gospodaruje jej siłami, dozując starty - co pozwala wnioskować, że podobnie będzie postępował z Mitoraj, jeszcze juniorką młodszą.

- Na pewno nie będę robić tego wszystkiego, co inne dziewczyny, bo po dwóch obozach padłabym - uśmiecha się Kinga. - Trudno mi powiedzieć, jaką pracę przygotowują dla mnie trenerzy, nie rozmawialiśmy o tym.

Jedno jest pewne: awans do I reprezentacji oznacza dla 18-latki jeszcze rzadsze wizyty w szkole.

- To ostatnie zgrupowanie w Polsce w czasie tych przygotowań - zauważa utalentowana biathlonistka. - Zacznę po wakacjach maturalną klasę, a zanosi się na to, że do końca tego roku będę w szkole w sumie dwa tygodnie. Wiem, że będzie ciężko. Moja mama rozmawiała już jednak z panią dyrektor, która podeszła do mojej sytuacji bardzo życzliwie.

W minionym zimowym sezonie Kinga Mitoraj wywalczyła złoty medal Europejskiego Festiwalu Młodzieży Sportów Zimowych. W sezonie 2013/14 imprezą numer 1 miały być dla niej mistrzostwa świata juniorów(które na przełomie lutego i marca odbędą się w amerykańskim Presque Isle). Czy awans do I reprezentacji zweryfikował cele młodej biathlonistki? - W tym momencie nie wiem. Zobaczymy, jak wszystko się poukłada - przyznaje zawodniczka BKS WP Kościelisko.

Tomasz Bochenek

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo