O krok od pierwszego miejsca

STM
Elektronik Przemyśl - BKS Bochnia 21-30 (13-16). BKS: Tryliński - Jacak 10, Piętak 7, Pach 4, Gniewek 3, M. Cyz, S. Cyz, œwik, Rakoczy, Słowiak i Stelmachowski po 1, Kita, P. Węgrzyn. Bramki dla Elektronika: Cypryś 6, Stołowski 5, Dejnaka i Korobczak po 3, Pawłowski 2, Chlebowski i Kiełt po 1.

II liga piłki ręcznej mężczyzn

Pojedynek rozpoczął się od bramki zdobytej przez przemyślan, lider z Bochni szybko doprowadził jednak do stanu 1-1. W kolejnych minutach na parkiecie trwała wyrównana walka i żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć rywalowi na więcej niż jedną bramkę. Przełomowy moment pierwszej odsłony miał miejsce między 18 a 21 minutą, kiedy goście dzięki bramkom œwika, Jacaka i Gniewka, od stanu 8-7 dla Elektronika doprowadzili do korzystnego dla siebie wyniku 10-8. Siedem minut później przewaga BKS wzrosła do czterech trafień (15-11), a pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie trzybramkową wygraną podopiecznych trenera Ryszarda Tabora.
   Druga część spotkania również rozpoczęła się od wymiany bramek (14-17), ale już w 34 min “siódemka" z Bochni prowadziła 20-14. Pięć minut później było co prawda tylko 20-16 dla BKS, od tej pory przyjezdni kontrolowali już jednak przebieg wydarzeń na parkiecie, systematycznie powiększając swą przewagę. Na dwie minuty przed końcem meczu wzrosła ona do dziesięciu “oczek" (30-20) i bramka zdobyta przez przemyślan chwilę później pozwoliła miejscowym jedynie na nieznaczne zmniejszenie rozmiarów przegranej.
   Zwycięstwo to bardzo poważnie przybliżyło BKS do pierwszego miejsca w końcowej tabeli. Do osiągnięcia tego celu podopiecznym trenera Tabora brakuje bowiem jednego tylko punktu (w dwóch meczach), a pierwszą okazją do przypieczętowania sukcesu będzie derbowy mecz z Unią Tarnów, jaki BKS rozegra przed własną publicznością w najbliższą sobotę.