O krok od sensacji

MH
Siatkarki Dalinu Myślenice przegrały we własnej hali rewanżowy mecz Pucharu Polski ze Stalą BKS Bielsko-Biała 2-3 (25-23, 25-20, 15-25, 17-25, 6-15).

W Myślenicach w PP siatkarek

Dalin: Zając, Ściurka, Lehman-Dybała, Kosek, Wojcieska, Chuchro, Saad (libero) oraz Tondera, Wrzesińska, Dązbłaż.
   BKS Stal: Staniucha, Szeszko, Jagodina, Śrutowska, Mróz, Biel, Barszcz (libero) oraz Nykiel, Niedźwiecka.
   Sędziowali Tomasz Zarzycki i Alicja Mrozik (Mielec).
   Przez dwa pierwsze sety sensacja wisiała w powietrzu. Dalin zagrał doskonale w ataku i w obronie, natomiast zawodniczki mistrza Polski najwyraźniej przyspały. W I secie od stanu 11-11 gospodynie utrzymywały najpierw dwupunktową, a potem nawet czteropunktową przewagę zwyciężając ostatecznie do 20.
   Bardzo podobny przebieg miał set II. Również i w tej partii siatkarki Dalinu doskonale blokowały, zwłaszcza Lehman-Dybała i Zając, skutecznie atakowały Ściurka i Kosek. Efekt był taki, że dość niespodziewanie, ale zasłużenie Dalin prowadził w meczu już 2-0.
   W III secie bielszczanki najwyraźniej wzięły się do roboty. Bardzo dobrze zagrały w tej fazie meczu Mróz oraz świetnie na zagrywce Jagodina. Tymczasem myśleniczanki zupełnie się pogubiły. Dobrze funkcjonujący do tej pory blok nie był już tak skuteczny, ataki nie przynosiły punktów. Na nic zdały się roszady przeprowadzone przez trenera Jerzego Bicza. Ani Dązbłaż, ani Tondera nie były już w stanie odwrócić losów meczu. (MH)