Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O kwiaty i pocałunek

Redakcja
120 zawodników wzięło udział w mistrzostwach Małopolski amatorów rozgrywanych w ramach Family Cup. Impreza odbyła się w Rabsztynie koło Olkusza. Zawody dla Małopolan były mistrzostwami województwa, a na starcie stanęli też kolarze z innych regionów (walczyli o punkty Pucharu Polski).

Dorota Bagińska z Bolesławia była najszybsza spośród pań Fot. Artur Bogacki

KOLARSTWO GÓRSKIE. Amatorskie mistrzostwa Małopolski w Rabsztynie

Jak na amatorską imprezę przystało (z udziału wykluczeni byli licencjonowani kolarze), część zawodników na luzie podeszła do rywalizacji. - Polisa na życie jest w biurze po prawej stronie - mówiła do znajomych jedna z uczestniczek, już na pierwszym zakręcie. Oczywiście, szczęśliwie dotarła do mety. Trasa była ciekawa, ścigano się wokół ruin zamku.

U pań rywalizacja nie była zbyt zacięta. W gronie seniorek zgłosiła się tylko jedna zawodniczka (i to ze Śląska). Jest czego żałować, bo, jak motywował spiker zawodów, nagroda była wyjątkowa - na najlepsze zawodniczki czekały na mecie trzy bukiety kwiatów z pocałunkiem. Wyścig open na dużej trasie wygrała Dorota Bagińska z Bolesławia, która bardzo szybko uzyskała sporą przewagę nad innymi zawodniczkami i samotnie dojechała do mety.

Mocniejsza obsada była wśród panów i to nie tylko ze względu na większą frekwencję. Wśród seniorów wygrał Jacek Chmielarczyk z Chrzanowa, który na swoim koncie ma występy m.in. w wielu ogólnopolskich maratonach. Wyprzedził Pawła Skorupę z Oświęcimia i Tomasza Grzybka z Bochni. Z kolei triumfator starszej grupy weteranów, Zbigniew Mossoczy z Zabierzowa m.in. przejechał kultowy w kolarskim środowisku wieloetapowy Cape Epic w RPA.

Z dobrej strony pod Olkuszem pokazała się ekipa z odległego Wojnicza, jej zawodnicy kilkakrotnie stanęli na podium. W gronie juniorek złoto i srebro zdobyły Klaudia i Patrycja Zaucha, podwójny triumf odnieśli juniorzy młodsi: Michał Jasielski i Piotr Krupa, wyścig juniorów wygrał Michał Kwapiewski, a 2. w młodszej grupie wteranów był Marcin Bialik.

Z kolei w zmaganiach w kategorii 11-14lat zwyciężyła Sylwia Gorycka z Suchej Beskidzkiej, młodsza siostra Pauli Goryckiej, która walczy o miejsce w kadrze na igrzyska olimpijskie w Londynie.

WYNIKI:

Przedszkolaki, open: 1. Jakub Kluczewski (Olkusz), 2. Bartosz Chmiest (Bogucin), 3. Igor Malicki (Kraków).

Kobiety, grupa A (7-10 lat): 1. Ewa Miłek (Miechów/Charsznica), 2. Jagoda Polak (Bukowno), 3. Martyna Wróblewska (Kraków). Grupa B (11-14 lat): 1. Sylwia Gorycka (Sucha Beskidzka), 2. Dusia Szajna (Zielonki), 3. Monika Bagińska (Bolesław). Grupa C (15-19 lat): 1. Klaudia Zaucha, 2. Patrycja Zaucha ( Wojnicz), 3. Daria Handydraj (Kraków). Grupa E (35 i starsze): 1. Dorota Bagińska (Bolesław), 2. Edyta Szczepina (Płaza), 3. Agnieszka Foryś (Bolesław).

Mężczyźni, grupa A (7-10 lat): 1. Łukasz Orędarz (Maków Podhalański), 2. Mateusz Chmiest (Bogucin), 3. Dominik Krawczyk (Olkusz). Grupa B (11-12 lat): 1. Michał Kwiatek (Nawojowa Góra). Grupa C (13-14 lat): 1. Maciej Kaczmarczyk (Olkusz), 2. Ziemowit Polak (Bukowno), 3. Andrzej Kołodziej (Krzeszowice). Grupa D (15-16 lat): 1. Michał Jasielski, 2. Piotr Krupa (obaj Wojnicz), 3. Michał Bagiński (Bolesław). Grupa E (17-18 lat): 1. Michał Kwapniewski (Wojnicz), 2. Dariusz Papaj (Wolbrom), 3. Jakub Kalicki (Kraków). Grupa F (19-23 lat): 1. Mateusz Salis (Bochnia), 2. Karol Rożek (Kraków), 3. Kacper Burzawa (Olkusz). Grupa G (24-34 lat): 1. Jacek Chmielarczyk (Chrzanów), 2. Paweł Skorupa (Oświęcim), 3. Tomasz Grzybek (Bochnia). Grupa H (35-45 lat): 1. Zbigniew Mossoczy (Zabierzów), 2. Marcin Bialik (Wojnicz), 3. Rafał Kasprzyk (Krzeszowice). Grupa I (46 lat i starsi): 1. Roman Wiktorowicz (Krzeszowice), 2. Marek Mrózek (Tymbark), 3. Stanisław Sitko (Olkusz).

Klasyfikacja rodzinna: 1. Dorota i Monika Bagińskie (Bolesław), 2. Roman i Łukasz Orędarzowie (Maków Podhalański), 3. Sylwia i Dariusz Goryccy (Sucha Beskidzka).

Artur Bogacki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski