Halny Andrychów - Łysa Góra Zawadka 4-2 (1-1)

KLasa b, wadowice

Halny Andrychów - Łysa Góra Zawadka

4-2 (1-1)

1-0 Ryszka 20, 1-1 Łopata 30, 2-1 Kierczak 55, 3-1 Kierczak 58, 4-1 Curzydło 65, 4-2 Radwan 75.

Sędziował: Piotr Medoń z Wadowic. Żółte kartki: Dominik Nowak, Dudrak - W. Radwan, Odrowąż. Widzów 200.

Halny: Kiszczak - Żywioł, Kensiak, Górski, Dudrak - Fryś, Kierczak, A. Kudłacik (46 Handerski), Dominik Nowak (46 Manda) - Ryszka, Curzydło.

Łysa Góra: Skowron - W. Radwan, Dudziak, Żywczak, Banaś - Filar, Osiecki, Zaręba, Odrowąż - Maślanka (70 Kotliński), Łopata.

Stawką meczu był prestiż, gdyż oba kluby łączy osoba sponsora Józefa Chylewskiego - prezesa Łysej Góry i wiceprezesa Halnego. Walczono jednak przede wszystkim o cenny komplet punktów, gdyż przed meczem obie drużyny zachowywały jeszcze szanse na zajęcie na finiszu sezonu drugiego miejsca, premiowanego grą w barażach.
   Do przerwy spotkanie było wyrównane. Prowadzenie dla Halnego zapewnił w 20 min Ryszka, który wykorzystał zamieszkanie pod bramką i strzelił z 12 metrów. Warto zaznaczyć, że to debiutancki gol tego juniora w szeregach seniorów. 10 min później był już remis, bo Łopata wykorzystał nieporozumienie wśród obrońców Halnego i pewnie przymierzył z główki.
   Kiedy piłkarze schodzili do szatni na przerwę wydawało się, że przed nimi równie wyrównana druga połowa. Szkoleniowiec miejscowych przeprowadził jednak trafne zmiany; w 46 min na boisku pojawili się młodzi piłkarze - Handerski i Manda i dzięki nim akcje andrychowian nabrały wigoru.
   Efekty pojawiły się bardzo szybko, głównie za sprawą świetnie grającego w ataku Kierczaka, który w 55 i 58 min dwukrotnie skierował piłkę do siatki, a w 65 min asystował przy golu na 4-1 autorstwa Curzydły. Szybkie bramki były poważnym ciosem dla piłkarzy Łysej Góry, po którym nie zdołali się już podnieść.
(GM)

Piłkarz meczu

Włodzimierz Kierczak

Dwie bramki do swojej kolekcji dołożył Włodzimierz Kierczak, czołowy snajper Halnego. W tym sezonie ma na swoim koncie już 23 spośród 47 bramek swoje drużyny. Nic więc dziwnego, że utalentowany 21-letni zawodnik znajduje się w kręgach zainteresowań trenerów zespołów z wyższych lig i niewykluczone, że wkrótce zmieni klubowe barwy.

Grupa I

Skawa Jaroszowice - Naroże Juszczyn 1-0, Huragan Skawica - Olimpia Zebrzydowice 0-1, Cedron Brody - Nadwiślanka Brzeźnica 4-0, Strzelec Budzów - Grom Grzechynia 2-2, Żarek Stronie - Chełm Stryszów 3-1, Świt Osielec - Spartak Skawce 2-1.

Grupa II

Gród Grodzisko - Amator Babica 1-4, Sokół Przytkowice - Czarni Koziniec 4-1, Orzeł Wieprz - Halniak Targanice 4-1, Sokół Frydrychowice - Burza Roczyny 2-1, Halny - Zawadka 4-2, Zaskawianka Zaskawie - Skawa II Wadowice 3-0 walkow.

1. Roczyny 20 40 37-15

2. Wieprz 20 35 41-31

3. Przytkowice 19 35 32-30

4. Halny 20 33 47-35

5. Koziniec 20 32 36-22

6. Zawadka 20 32 38-28

7. Frydrychowice 20 29 44-32

8. Targanice 20 27 33-29