O sile Jordana Kraków stanowią dziewczęta

(ART)
Pływanie. W klasyfikacji medalowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostw Polski w kategorii 17-18 lat, Jordan Kraków zajął 2. miejsce. Jego zawodnicy zdobyli 12 krążków: 4 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe. Lepszy był MKP Szczecin (15; 8-5-2).

Bohaterką podwawelskiej ekipy została Wioletta Orczykowska. Indywidualnie zdobyła aż 5 medali, a tego w mistrzostwach na długim (50-metrowym) basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim nie dokonał nikt inny. W stylu dowolnym wywalczyła złoto na 200 metrów (czas: 2.02,25 min ), a także srebra na czterech innych dystansach (50, 100, 400 i 800 metrów).

Pozostałe trzy tytuły mistrzowskie to również zasługa dziewcząt z Jordana. Jeden był indywidualny – Agata Magner okazała się najszybszą w finale swej koronnej konkurencji 200 m stylem grzbietowym, z czasem 2.17,80. Na 100 m zajęła 4. miejsce, a w Jordanie cieszono się z sukcesu Martyny Żarłok, która sięgnęła po srebro.

Trzykrotnie miejsca na podium zajmowały sztafety Jordana. Te w stylu dowolnym (4x100 m i 4x200 m) wywalczyły złoto (Żarłok, Orczykowska, Magner i Zofia Wilczek), a na 4x100 m zmiennym krakowianki były 3. (zamiast Magner w składzie znalazła się Justyna Helbing).

Dorobek męskiej części drużyny Jordana w zawodach był dużo skromniejszy. Dwa medale w stylu grzbietowym wywalczył Dawid Murzyn: srebrny na 200 m i brązowy na 50 m. Bardzo blisko podium był Patryk Goliński, na 200 m stylem zmiennym zabrakło mu do szczęścia tylko 0,1 sekundy (4. miejsce zajął również w rywalizacji na 400 m).

Cztery medale w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobyła Jowita Sieńczyk, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, reprezentująca Żaka Biała Podlaska. W stylu zmiennym wygrała na 400 m i była 2. na 200 m, do tego zdobyła brązy na 50 m dowolnym i 50 m motylkowym.