Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O złoty warkocz Tarłówny

Redakcja
Tegoroczna, piąta edycja imprezy będzie miała naj- atrakcyjniejszą jak dotąd oprawę. Imponująco prezentuje się lista bractw i organizacji rycerskich, które zgłosiły chęć udziału w pokazach. Po raz pierwszy zaprezentuje się Stowarzyszenie Miłośników Barwy i Tradycji XI Pułku Ułanów Legionowych im. Rydza-Śmigłego. Jego członkowie po raz pierwszy wystąpią w strojach z epoki Mieszka I. Pokazy walk, przemarsz drużyny i prezentację artylerii zapowiada Chorągiew Sandomierska. Drużyna Łucznicza Drabów Pieszych z Pruszkowa przeniesie widzów w czasy wojny 100-letniej, zaś Stadnina Koni Gładyszów przygotowuje prezentację koni i pokazy jeździeckie. Ciekawie zapowiada się partia żywych szachów, którą rozegra wspólnie z publicznością Chorągiew Sandomierska. Widzowie będą mieli wpływ na przebieg rozgrywki, zaś poszczególne bicia odbywać się będą w formie pojedynków pomiędzy "zainteresowanymi" figurami i pionami. Pokazy rycerskie przeplatane bedą koncertami muzyki irlandzkiej w wykonaniu Biesiady Okpiświatów. Po ich ostatnim występie pojawi się Drużyna Węgierska, która przypuści atak na zamek. Główny turniej "O złoty warkocz Tarłówny" poprowadzi Drużyna Sandomierska. Tuż przed zakończeniem turniej wszyscy, którzy wybiorą się tego dnia do Dębna, będą świadkami wielkiej bitwy z udziałem wszystkich bractw rycerskich.

(ZS)

 Do tradycyjnego już turnieju rycerskiego "O złoty warkocz Tarłówny" w Dębnie pozostały już tylko dwa tygodnie. Organizatorami są: Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Gminny Ośrodek Kultury w Dębnie. Impreza odbędzie się w niedzielę, 24 września. Tego dnia, w samo południe, symboliczne wystrzelenie strzały da znak do rozpoczęcia turnieju.
 Całość uwieńczona zostanie - co już jest tradycją - pokazem sztucznych ogni. Te wszystkie punkty programu zaprezentowane zostaną w fosie okalającej zamek. Natomiast na dziedzińcu zamkowym i w sali koncertowej występować będą 55-osobowy chór Szazhalombatta im. Franciszka Liszta oraz Tomko Trio w składzie: Gabriela Tomko (szpinet), Peter Tomko (lutnia) i Wladimir Tomko (flety).
 Organizatorzy zachęcają wszystkich do ucharakteryzowania się i założenia strojów oddających ducha epoki średniowiecza. W taki sposób zaprezentować się ma spora grupa miejscowej młodzieży. Oczywiście nie zabraknie punktów gastronomicznych, pojawi się wystarczająca ilość sanitariatów, od strony organizacyjnej - jak zapewnia dyrektor GOK Andrzej Potępa - wszystko zapięte jest na ostatni guzik.
 Oficjalnymi sponsorami imprezy są Browar Okocim SA i Bank Przemysłowo-Handlowy. Turniej odbędzie się pod patronatem marszałka sejmiku małopolskiego i starosty brzeskiegi. Patronem medialnym został "Dziennik Polski".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski