Obecny od początku...

Obecny od początku...

PS

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Obecny od początku...
W siedzibie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej odbyła się uroczystość uhonorowania Mieczysława Banasia, zasłużonego członka kongregacji, dwukrotnego jej prezesa.
Obecny od początku...

Mieczysław Banaś honorowym prezesem KKK

Na mocy uchwały Mieczysław Banaś otrzymał tytuł honorowego prezesa Kongregacji. Ozdobny adres i medal 600-lecia wręczono wyróżnionemu podczas uroczystego posiedzenia rady kongregacji w siedzibie przy ul. Garbarskiej. - Doceniono fakt, że dwukrotnie pełniłem funkcję prezesa KKK, którą w praktyce reaktywowałem w roku 1989 i zostałem jej pierwszym prezesem. Poza tym wprowadziłem do nas Krakowski Komitet Obywatelski, który miał początkowo siedzibę właśnie w Kongregacji Kupieckiej - mówi Mieczysław Banaś, krakowski restaurator i kupiec.

Były prezes (sam woli, by używać tradycyjnego określenia funkcjonującego przez wieki - starszy kongregacji) pełnił też przez pewien czas funkcję przewodniczącego kapituły ds. odznaczeń i wyróżnień. - Zbliżam się do siedemdziesiątki, więc staram się już unikać stanowisk. Działam za to charytatywnie - uśmiecha się Mieczysław Banaś, który położył duże zasługi w działalności na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej im. L. i A Helclów. (PS)

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo