Objazdy z powodu kanalizacji

Redakcja
Jutro rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Balickiej; ograniczenia w ruchu potrwają do 11 października. W tym samym okresie będą też wykonywane prace przy kanalizacji sanitarnej na ul. Godlewskiego, która z tego powodu będzie zamknięta (objazdy: ul. Balicką, Łupaszki, Wieniawy). Z kolei od środy do 12 września prowadzone będą roboty przy sieci centralnego ogrzewania na ul. Rydla, a od 24 sierpnia (do 30 listopada) przy budowie kanalizacji sanitarnej na ul. Kobierzyńskiej (z powodu zamknięcia części ulicy obowiązywać mają objazdy: ul. Zawiłą - Skośną, Zakopiańską - Brożka) - poinformowano nas w Wydziale Koordynacji i Inwentaryzacji Zarządu Dróg i Komunikacji w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu

   Rynek Główny: od 22 bm. do 30 września przebudowa drogi wokół Rynku - od ul. św. Jana do Siennej.
   Most Powstańców Śląskich:remont nawierzchni; ruch po wyremontowanym fragmencie jezdni. Prace mają tam trwać do 31 sierpnia.
   Ul. Stawowa: budowa kanalizacji sanitarnej (wraz z przyłączami); ulica została wyłączona z ruchu, wyjątek dla dojeżdżających do posesji. Prace potrwają do 7 października.
   Ul. Wrocławska, Czyżewskiego: czynny jest nowy tunel, przebity w nasypie kolejowym, łączący 5 ulic: Wrocławską i Czyżewskiego (po jednej stronie) z ul. Wybickiego, Radzikowskiego i Stachiewicza z drugiej. Przywrócony został w pełni ruch na czterech z tych ulic, z wyjątkiem odcinka Wrocławskiej, gdyż z tunelu na Wrocławską i z Wrocławskiej do tunelu mogą na razie wjeżdżać wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej; po stronie jednostki wojskowej samochody mogą natomiast korzystać tylko z ul. Czyżewskiego. Taki układ ma obowiązywać przynajmniej do końca sierpnia, gdy już wszystkie kierunki zostaną otwarte. Zamknięty został dla samochodów stary tunel, który jest przeznaczony wyłącznie dla pieszych i rowerzystów.
   Ul. Wańkowicza: budowa kanalizacji opadowej i remont nawierzchni; utrudnienia do 31 października.
   Ul. Klimeckiego - Dekerta: modernizacja układu drogowego, przebudowa ul. Klimeckiego. Prace do 30 listopada.
   Ul. Wrobela: budowa kanalizacji sanitarnej - od Christo Botewa do Rącznej; utrudnienia w ruchu do 30 sierpnia.
   Ul. Zwierzyniecka - ul. Straszewskiego: w rejonie skrzyżowania utrudnienia w ruchu z powodu budowy hotelu - do 30 czerwca 2003 roku.
   Ul. Półłanki: zamknięta ulica w rejonie skrzyżowania z ul. Rączną, z uwagi na wykonywanie dojazdów do mostu Wandy (i prace związane z odwodnieniem). Ruch pieszy i kołowy odbywa się równoległą tzw. drogą technologiczną. Prace potrwają do 30 sierpnia.
   Ul. Podbipięty - Klasztorna: budowa dojazdów do mostu Wandy - do 31 sierpnia; jeden pas ruchu (ruch dwukierunkowy) na ul. Podbipięty, w rejonie skrzyżowania.
   Ul. Sucharskiego: zamknięta (od potoku Serafa do ul. Jędrzejczyka) - z powodu budowy kanalizacji sanitarnej; prace zaplanowane są do 15 listopada. Na ulicę wjazd tylko dla autobusów MPK oraz pojazdów mieszkańców. Objazdy: ul. ks. Popiełuszki, Weigla i Jędrzejczyka.
   Ul. Nowohucka: remont mostu nad Wisłą; utrudnienia w ruchu do 30 września.
   Ul. Szparagowa - zamknięta do 31 sierpnia z powodu budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami; trzeba korzystać z objazdów: ul. Christo Botewa, Półłanki i Rączną.
   Ul. Wielicka: przebudowa w rejonie skrzyżowania z ul. Kosocicką do 31 sierpnia. Wyłączona północna część jezdni, ruch jezdnią południową - w dwóch kierunkach. Zlikwidowana przęłączka między jezdniami ul. Wielickiej dla relacji z Wieliczki i ul. Mała Góra do ul. Kosocickiej (zamiast tego nawrotka na wysokości domu pogodnej jesieni).
   Ul. Wielicka, Kosocicka i Mała Góra: w kierunku Rzeszowa i centrum trzeba jechać po nowych drogach technologicznych. Z ulicy Kosocickiej na Wielicką możliwy jest skręt tylko w prawo (na Rzeszów), podobnie jak z ul. Mała Góra (do centrum). Do ul. Mała Góra objazdy prowadzą - od ul. Wielickiej - ul. Teligi i Ćwiklińskiej. Prace, związane z budową estakady, planowane są tam do końca roku.
   Ul. Dobrego Pasterza - modernizacja układu drogowego do 15 października. Ruch jednokierunkowy od al. 29 Listopada do ul. Strzelców (objazdy w przeciwnym kierunku - ul. Lublańską lub Strzelców i Powstańców).
   Ul. Stelli-Sawickiego: wykonywanie kanalizacji opadowej; utrudnienia do 30 sierpnia.
   Ul. Myślenicka: budowa kanalizacji opadowej; zamknięty odcinek od ul. Leczniczej do rowu Wróblowickiego. Objazdy: ul. Sawiczewskich, Landaua, Niewodniczańskiego; na skrzyżowaniu ul. Niewodniczańskiego; Krzyżańskiego i Myślenickiej zmiana pierwszeństwa. Prace do 22 sierpnia.
   Ul. Mazowiecka, Świętokrzyska, Sienkiewicza: remont skrzyżowania. Jeden kierunek ruchu na ul. Mazowieckiej, Świętokrzyskiej - od al. Słowackiego do Wrocławskiej. Objazdy: do al. Słowackiego - Wrocławską i Śląską; do al. Kijowskiej - Wrocławską oraz Wrocławską, Śląską, al. Słowackiego, Łobzowską, Kazimierza Wielkiego; do ul. Mazowieckiej - Kazimierza Wielkiego, al. Słowackiego. Prace do 31 października.
   Ul. Wrony: budowa kanalizacji sanitarnej - ulica częściowo zamknięta dla samochodów (I etap od Warchałowskiego do pętli autobusowej). Roboty zaplanowano do 31 sierpnia.
(J.ŚW)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie