- Nasze obozy to punkty badawcze, na których obserwujemy wędrówkę ptaków siewkowych (i nie tylko), prowadzimy codzienne liczenia, chwytanie i obrączkowanie - wyjaśnia Małgorzata Krupa z "Kulinga", do której trzeba wysyłać zgłoszenia.
Uczestnik obozu (musi mieć ukończone 16 lat; ci, którzy mają poniżej 18 - pisemną zgodę rodziców) pokrywa jedynie koszt dojazdu na obóz. Pierwszy przewidziany jest w terminie od 25 czerwca do 5 września w Pawłowicach, drugi - od 1 lipca do 13 września w Lisewie.
- Noclegi są pod namiotami, pobyt i wyżywienie są bezpłatne (standard biwakowy) dla osób, które przyślą zgłoszenia w podanym terminie - informuje Małgorzata Krupa. - Podczas obozu uczestnicy będą mieć możliwość dokładnego poznania wielu gatunków ptaków siewkowych, a także skorzystania ze szkoleń pod okiem fachowców w metodach chwytania, oznaczania i pomiarów ptaków siewkowych.
Organizatorka przestrzega, że uczestnicy będą brać udział w pracach obozowych, więc nie powinni bać się błota, wody i wysiłku fizycznego. Jednorazowo na punkcie badawczym pracuje najwyżej 6 osób, dlatego bardzo ważne jest, by ktoś, kto się zgłosił, a nie może przyjechać, natychmiast powiadomił organizatorów o rezygnacji, by można go było zastąpić.
Zgłoszenia można przesyłać przez Internet pod adresem: gosia_krupa@poczta.onet.pl.
(BAJ)
Obóz za darmo
BAJ Lubisz "chodzić na ptaki?". Chcesz za darmo uczestniczyć w obozie naukowym Grupy Badawczej Ptaków Wodnych "Kuling"? Wystarczy, że do 15 czerwca zgłosisz swój udział, a trafisz do punktu badawczego w Pawłowicach k. Dęblina lub Lisewie k. Tczewa.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.
Podaj powód zgłoszenia
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.