Obraniak wygrał z Liverpoolem

BOCH
LIGA EUROPEJSKA. Wczoraj odbyły się pierwsze mecze 1/8 finału. Wystąpili w nich dwaj reprezentanci Polski, Ludovic Obraniak (OSC Lille) i Rafał Murawski (Rubin Kazań).

Zadowolony może być Obraniak, bo Lille pokonało u siebie Liverpool 1-0. Inna sprawa, że zwycięski gol (z rzutu wolnego) padł w 84 minucie, a Ludovic minutę wcześniej został zmieniony przez Toure. Natomiast Murawski był rezerwowym w meczu Rubina, grał od 79 minuty. Rosjanie zremisowali z Wolfsburgiem 1-1. Poza kadrą znalazł się Ilie Cebanu, mołdawski bramkarz, który w styczniu trafił do Kazania z Wisły Kraków.

W Hamburgu przegrał Anderlecht, zespół rehabilitującego się po kontuzji Marcina Wasilewskiego. Alex Witsel, piłkarz Standardu Liege, który pół roku temu złamał na boisku nogę Polakowi, wczoraj strzelił w Atenach gola Panathinaikosowi.

WYNIKI: Lille - Liverpool 1-0 (0-0): Hazard 84; Hamburger SV - Anderlecht Bruksela 3-1 (2-1): Mathijsen 23, van Nistelrooy 40, Jarolim 76 - Legear 45; Rubin Kazań - VfL Wolfsburg 1-1 (1-0): Noboa 29 - Misimović 67; Atletico Madryt - Sporting Lizbona 0-0, cz.k.: Grim (Sporting, 32), Tonel (Sporting, 89); Panathinaikos Ateny - Standard Liege 1-3 (0-2): Vyntra 48 - Witsel 8, Jovanović 16, De Camargo 74; Juventus Turyn - Fulham 3-1 (3-1): Legrottaglie 9, Zebina 25, Trezeguet 45+3 - Etuhu 36; Benfica Lizbona - Olympique Marsylia 1-1 (0-0): M. Pereria 76 - Ben Arfa 90; Valencia - Werder Brema 1-1 (0-1): Mata 57 - Frings 24 karny, cz.k.: Banega (Valencia, 55).Mecze rewanżowe w czwartek 18 marca. (BOCH)