Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oczyszczacz powietrza - czy faktycznie jest niezbędnym urządzeniem w domu?

red.
Normy jakości Krakowskiego powietrza przekraczane są przez 150 dni w roku, podczas gdy Europejskie prawo dopuszcza tylko 35. Według Europejskiej Agencji Środowiska stolica Małopolski jest trzecim najbardziej zanieczyszczonym miastem w UE.

Fatalność Krakowskiego powietrza to nie tylko temat dla mediów czy dyskusji w towarzystwie znajomych. Stan zanieczyszczenia powietrza to przede wszystkim sprawa naszego Zdrowia, ale także coś na co mamy wpływ.

Według danych opublikowanych przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) powietrze w Krakowie mamy tak złe, że plasujemy się w pierwszej piątce najbardziej zanieczyszczonych miast naszego globu. I o ile spaliny samochodowe zawierające między innymi szkodliwe związki azotu i ołów znajdują się w powietrzu wielu miast Polski, o tyle jednym z najpoważniejszych problemów Krakowa i miast Małopolski – oprócz zanieczyszczeń komunikacyjnych – jest pył zawieszony.

O panującej w Krakowie sytuacji możemy wnioskować pośrednio. W okresach pogorszenia stanu powietrza obserwujemy znaczny wzrost hospitalizacji osób z chorobami układu oddechowego, takimi jak przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma oskrzelowa, czy z chorobami układu krążenia, takimi jak choroba wieńcowa lub niewydolność serca.

Okazuje się, że nawet zdrowy człowiek może zaobserwować u siebie dolegliwości powodowane przez pył zawieszony. Najczęściej jest to rodzaj chemicznego zapalenia spojówek z pieczeniem i łzawieniem oczu, napady nagłego kaszlu lub utrzymywanie się uporczywego kaszlu u osób bez stwierdzonej infekcji czy przedłużanie się obecnych infekcji oraz przewlekłe zmęczenie.

Powietrze w naszych mieszkaniach bywa jeszcze bardziej zanieczyszczone niż to, którym oddychamy, idąc chodnikiem. Nasz układ oddechowy jest podrażniany nie tylko wyziewami przemysłowymi czy spalinami. Nagromadzenie kurzu, roztoczy, pyłków roślin i zarodników grzybów oraz szkodliwych substancji wydzielanych przez tworzywa sztuczne sprawia, że coraz więcej osób cierpi na bóle głowy.

Aby zapobiec tym dolegliwościom warto wyposażyć się w odpowiednie urządzenia z wielokrotnymi filtrami zwane potocznie oczyszczaczami powietrza lub też urządzeniami do uzdatniania powietrza. Ich zasada działania jest dość prosta. Tworzą obieg powietrza w pomieszczeniu zasysając powietrze i przepuszczając je przez szereg filtrów, by następnie wydmuchać odfiltrowane powietrze z powrotem do pomieszczenia.

Skuteczna ochrona nie tylko przed smogiem.
Oczyszczanie powietrza za pomocą nowoczesnych oczyszczaczy powietrza stanowi receptę nie tylko na problemy alergików cierpiących na sezonowy katar sienny. Dzięki wykorzystaniu oczyszczaczy powietrza we własnym domu, wykluczyć można również inne często spotykane czynniki uczulające, nawet takie, które towarzyszą nam przez cały rok, jak np. zwierzęca sierść, kurz czy roztocza.

Filtrowanie powietrza za pomocą oczyszczacza powietrza w naszym otoczeniu może uchronić od problemów zdrowotnych nie tylko domowników z alergią. Poprzez oczyszczanie możemy pozbyć się innych, szkodliwych dla zdrowia czynników, które mogą stanowić źródło powstawania alergii w przyszłości, czyli spalin, wirusów, grzybów, pleśni a nawet dymu nikotynowego.
Nowoczesne oczyszczacze powietrza bazują na zasadzie działania specjalnych filtrów węglowych, często stosowanych w szpitalach i laboratoriach aby odfiltrowywać cząsteczki wielkości mniejszej niż jeden pikometr (jedna milionowa część mikrometra). Zanieczyszczone powietrze zasysane jest do wnętrza urządzenia, a po procesie oczyszczenia wraca do pomieszczenia. Przykładem takiego urządzenia jest oczyszczacz Mi Air, w którym zastosowano ultra-gęsty filtr Toray PP i PET HEPA aby łapać pyłki PM2.5, PM0.3 i inne cząsteczki szkodliwe, co sprawia, że tylko czyste powietrze wychodzi z jego wnętrza. Rezultatem takiego rozwiązania jest eliminowanie większej ilości alergenów i substancji, które wzmagają ich działanie, zwiększona siła dezynfekcji oraz lepsze usuwanie nieprzyjemnych zapachów.

Oczyszczacz Mi Air ze względu na cichą pracę systemów filtrujących dobrze nadaje się do zastosowania w pokoju dziecka, które szczególnie mocno narażone jest na działanie alergenów.

Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w czujnik, który określa stan naszego powietrza w mieszkaniu. Jeżeli czujnik świeci się na zielono oznacza to, że nasze powietrze jest czyste, jeżeli natomiast zmienia swój kolor na pomarańczowy, daje nam znać, że nasze powietrze jest niezdrowe, wtedy urządzenie zaczyna mocniej i szybciej pracować. Tak aby w jak najkrótszym czasie wyeliminować szkodliwe powietrze.

Jeśli problemy oddechowe, związane z alergią są dla nas wyjątkowo uciążliwe, oczyszczacz powietrza może stać się dodatkową pomocą i szansą na większą ulgę we własnym mieszkaniu, czy biurze.
Dlaczego akurat Mi Air? O opinie zapytaliśmy naszego klienta.

Około miesiąca temu zakupiłem oczyszczacz Mi Air. Chciałbym się z Państwem podzielić moją opinią na temat tego urządzenia.
Zawsze wszystko staram się dobrze sprawdzić, dlatego trochę czasu mi zajęło żeby ostatecznie ocenić produkt i opisać jego zalety i wady.

Po pierwsze już w niedługim czasie przekonałem się, że był to dobry zakup. Bardzo szybko na filtrze widoczne były różnego rodzaju zanieczyszczenia, które zostały z powietrza usunięte. To dobry znak wskazujący, że urządzenie dobrze wykonuje zadanie, do którego zostało zaprojektowane. Poza tym bardzo szybko odczułem, że powietrze w pomieszczeniu, gdzie oczyszczacz Mi Air działa jakiś czas, jest lżejsze, łatwiej się oddycha i praktycznie jest bez zapachowe. Poza tym, i nie jest to tylko moja opinia, sprawia wrażenie rześkiego. Jest to dość ciekawe zjawisko i przyjemne uczucie. Prawdopodobnie dzieje się to dlatego, że czystsze powietrze zawiera mniej materii w postaci pyłków i innych zanieczyszczeń. Do tego jest w ciągłym ruchu, przechodząc przez trójwarstwowy filtr. Dzięki temu wszystkiemu, nie tylko lepiej się oddycha w ciągu dnia, gdy pracuję, ale także w nocy, podczas snu. Choć urządzenie i tak jest dość ciche, to tryb nocny jest praktycznie bezgłośny, a używając go upewniamy się, że powietrze w sypialni zostaje czyste i świeże przez całą noc, co definitywnie pozytywnie wpływa na jakość snu i nasze zdrowie.

Czy to tylko moja opinia i moje odczucia? Nie. Znajomi, którzy przyszli do mnie, zaraz zauważyli, że czuć, że powietrze jest inne, rześkie i łatwiej jest wziąć oddech.

Mogłoby się wydawać, że takie urządzenie to wielkie, brzydkie i nie pasujące do wystroju. Nic z tych rzeczy. Urządzenie wygląda bardzo estetycznie i wręcz ekskluzywnie.

Coś jak kolumna głośnikowa od dobrego zestawu HiFi. Do tego jest ciche, w trybie nocnym w ogóle nie słyszalne.
W naszej rodzinie nigdy nie było alergików! Nikt nie miał uczulenia pokarmowego ani wziewnego. Po prostu zdrowi ludzie z nas! Tyle się teraz mówi o wrażliwości naszych organizmów na różne produkty i często wcale nie musi być to uwarunkowane genetycznie. Świadomość, że wszyscy domownicy cieszą się zdrowiem jest bezcenna! Wśród moich znajomych jest wielu alergików, którzy na co dzień muszą borykać się z alergiami.

Od miesiąca, salon jest moim ulubionym miejscem. Oczyszczacz powietrza sprawił, że czas spędzony tam jest jeszcze przyjemniejszy. To, że namacalnie nie jestem w stanie zobaczyć poprawy powietrza w naszym mieszkaniu oprócz dość niespotykanego dotąd uczucia podczas wdychania powietrza - jest ono takie rześkie. Co więcej - dzięki niemu pozbyłem się codziennego bólu głowy!

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę www.miair.pl, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Oczyszczacz powietrza - czy faktycznie jest niezbędnym urządzeniem w domu? - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski