Od porażki do awansu

SAS
TENIS. Huśtawkę nastrojów przeżył wczoraj w Belgradzie, gdzie po raz pierwszy odbywa się turniej WTA - z pulą nagród 450 tys. euro - Łukasz Kubot. Agnieszka Radwańska awansowała do III rundy turnieju w Rzymie.

Smutek Kubota po porażce w przełożonym z poniedziałku decydującym pojedynku eliminacji ze Słowakiem Dominikiem Hrbatym 6-7 (1-7), 6-0, 0-6 szybko przerodził się w radość, bo polski tenisista - jako szczęśliwy przegrany w kwalifikacjach (lucky loser) kilka godzin później awansował do drugiej rundy... turnieju głównego, dzięki zwycięstwu nad posiadaczem "dzikiej karty" Serbem Arsenije Zlatanoviciem 6-3, 7-5, odpadł natomiast Hrbaty. Kolejnym, przeciwnikiem Kubota będzie Rosjanin Igor Andriejew.
W Rzymie rozstawiona z "dziesiątką" Agnieszka Radwańska (nr 10) i jej rywalka w II rindzie Francuzka Aravane Rezai z powodu deszczu wyszły na kort dopiero kilka minut po godzinie 21. W pierwszym secie Rezai prowadziła niespodziewanie 5-2. Polka po przegraniu siódmego gema - przy własnym podaniu - do zera, podjęła jeszcze próbę odrobienia strat, wygrała dwa gemy (4-5), ale więcej w tej części meczu nie potrafiła już zdziałać. Krakowianka wygrała drugiego seta 6-2. W trzecim prowadziła już 5-0 i oddała rywalce 5 kolejnych gemów. Ostatecznie wygrała 7-6 (w tie-breaku 9-7). Mecz trwał 2 godziny i 12 minut. Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Ana Ivanović.
Marta Domachowska (nr 6) z powodzeniem rozpoczęła turniej ITF - z pulą nagród 100 tys. dolarów - w Bukareszcie, pokonując Słowaczkę Lenkę Wienerovą 7-6 (7-4), 7-6 (9-7). Nie powiodło się natomiast w Zagrzebiu (ITF, 50 tys. dolarów) kwalifikantce z Krakowa, Annie Korzeniak, która w I rundzie turnieju głównego uległa Francuzce Camille Pin (nr 3) 3-6, 1-6.
Rzym (WTA, 2 mln euro): II runda gry pojedynczej - Safina (Rosja, 1) - Razzano (Francja) 7-6 (7-1), 6-1, Janković (Serbia, 3) - Dulko (Argentyna) 6-3, 7-6 (8-6), Wozniacki (Dania, 9) - Mattek-Sands (USA) 6-1, 7-5, K. Bondarenko (Ukraina) - Cornet (Francja, 13) 6-4, 6-1, Czakwetadze (Rosja) - Wozniak (Kanada) 5-7, 7-6 (7-2), 6-3, Kuzniecowa (Rosja, 7) - Hantuchova (Słowacja) 6-3, 5-3. Estoril (WTA, 220 tys. dolarów): I runda gry pojedynczej - Wickmayer (Belgi) - Kvitova (Czechy, 5) 6-2, 6-4. (SAS)