Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Odblokowane porty

Redakcja
Rybacy nie dopuszczali samochodów do rampy, gdzie ładuje się je na platformy kolejowe. Przy zaporze z ośmiu furgonetek utworzyła się wkrótce kolejka około 300 ciężarówek. Ruch kursujących przez tunel ekspresów pasażerskich Eurostar odbywał się jednak bez zakłóceń.

Francuski rząd spełni żądania rybaków

 Protestujący przeciwko wysokim cenom paliwa francuscy rybacy odstąpili wczoraj od blokowania tunelu kolejowego pod kanałem La Manche, po obietnicy rządu, że zrekompensuje im wzrost wydatków na paliwo.
 O północy ze środy na czwartek rybacy zablokowali największy francuski port atlantycki Hawr. Kilkanaście kutrów wpłynęło w rejon portu, uniemożliwiając jakikolwiek ruch statków. W rejs nie wypłynął m.in. brytyjski pasażerski prom "Pride of the Havre", planowo mający udać się do Portsmouth.
 Jeden z przywódców protestu Alain Parves oświadczył dziennikarzom w Paryżu, że rybacy są zadowoleni z wyniku rozmów z ministrem rolnictwa. Według Parvesa, minister Jean Glavany zgodził się wyrównać rybakom wzrost cen nieopodatkowanego paliwa, jakie im przysługuje.
 Oznacza to, że rybacy odstąpią także od blokady portów, w tym największego na atlantyckim wybrzeżu Francji portu Brest. Akcja francuskich rybaków już w środę spowodowała zakłócenia w ruchu pomiędzy europejskim kontynentem a Wyspami Brytyjskimi. W Dover trzeba było odwołać większość rejsów do Calais.

(PAP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski