Odesłać, nie odesłać...

Redakcja
Udostępnij:
Podczas ostatniej sesji Rada Gminy Gdów debatowała nad przyjęciem "Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków".

W końcu bez poprawek

   Dokument został opracowany przez Zakład Gospodarki Komunalnej, do którego należy zbiorowe zaopatrzenie mieszkańców w wodę i odprowadzanie ścieków. Na sesji prezentował regulamin dyrektor ZGK Henryk Kaleta. Radni mieli do zawartych w dokumencie zapisów sporo wątpliwości. Padły wnioski o odesłanie regulaminu do poprawki i głosowanie nad nim na następnej sesji. Pod koniec dyskusji okazało się, że dokument musi być zatwierdzony do 7 września. Gdyby rada go nie przyjęła, musiałaby zebrać się jeszcze raz przed tym terminem. Ostatecznie radni przyjęli regulamin 11 głosami za, przy 2 przeciwnych
i 4 wstrzymujących się.
   Dyskusję rozpoczął radny Tadeusz Feliks, który pierwszy postawił wniosek o odesłanie dokumentu do poprawki. Zgłosił co najmniej kilka wątpliwości, które miała komisja infrastruktury. - Po raz kolejny proponuje nam się przyjęcie niedopracowanego dokumentu - mówił Andrzej Malarczyk, popierając wniosek radnego Feliksa.
   O uspokojenie emocji i konkretne uwagi, które pomogą poprawić regulamin, prosił radny Bogusław Trzaska. W trakcie dyskusji najwięcej wątpliwości radnych budził brak jednoznacznych ustaleń, gdzie kończy się odpowiedzialność zakładu, a gdzie zaczyna odbiorcy za sprzęt w sieci wodociągowej.
   Za kuriozalny uznał radny Feliks zapis, że w przypadku "stwierdzenia przez zakład lub organ inspekcji sanitarnej obniżenia jakości wody dostarczanej odbiorcom, przysługuje im upust na cenie wody". - Wam nie wolno dostarczać złej wody - argumentował. Radnym brakowało też w regulaminie zapisów dotyczących odbioru przyłączy sieci wykonanych przez odbiorców na ich koszt. Argumentowali, że zakłady energetyczne już wykonują przyłącza same, bo przyjęcie darowizny od właściciela wiąże się z wysokim podatkiem od darowizny. Dyrektor ZGK argumentował z kolei, że zapisy ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę są inne niż prawa energetycznego. W końcu w trakcie dyskusji padł wniosek, by przeanalizować na sesji każdy punkt regulaminu i poprawić dokument, bo musi być zatwierdzony do 7 września. Wówczas radny Tadeusz Feliks postawił wniosek, by przyjąć dokument bez poprawek. Argumentował, że to będzie tylko strata czasu na sesji, bo i tak radni nie zdołają tego zrobić dobrze. Po przyjęciu tego wniosku rada zaakceptowała dokument w takiej postaci, jak został przedstawiony. WR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie