Odmieniony Ronaldinho

FIL
Ronaldinho zdobył dwa gole (z wolnego i głową), oddał kilka strzałów (jeden w słupek), wypracowywał kolegom pozycje. Grał, zwłaszcza w drugiej połowie, znakomicie. Po meczu nie ukrywał swej radości: - Tak, jestem bardzo zadowolony. Wygraliśmy prezentując się doskonale w kilku momentach. Tydzień wolnego wpłynął na mnie bardzo dobrze, wróciłem pełen sił. W ciągu tych paru dni wiele trenowałem, dzięki czemu byłem w perfekcyjnym stanie. Jeszcze lepiej czułem się dzięki wsparciu kolegów z zespołu i publiczności.

Messi zagrał 22 minuty, a Eto'o... odmówił wejścia na boisko

Świetna gra Ronaldinho i powrót na boisko Lionela Messiego przyćmiło nieco zachowanie Samuela Eto'o, który odmówił gry w niedzielnym meczu Barcelony z Racingiem Santander (2-0).

Brazylijczyk pierwszego gola zadedykował pewnej dziewczynce, która go o to poprosiła w minionym tygodniu. - Okazała mi wiele serca, kiedy byłem kontuzjowany - zdradził_Ronaldinho (wszystkie cytaty ze świetnie redagowanych polskich stron internetowych Barcelony).
Po trzech miesiącach przerwy spowodowanej leczeniem złamanego palca u nogi wrócił do składu Lionel Messi. Zagrał ostatnie 22 minuty. - _Czułem się na boisku doskonale, mimo że już dawno nie grałem w żadnym meczu. Trenuje bez problemów, nie czuję już żadnego bólu. Teraz najważniejsze to nie spieszyć się, powoli wchodzić w meczowy rytm. Kibice zawsze traktowali mnie bardzo dobrze i jestem im za to wdzięczny
- powiedział Argentyńczyk.
Do niecodziennej sytuacji doszło w drugiej połowie meczu. Po drugim golu Ronaldinho w 67 minucie, rozgrzewkę zaczął Samuel Eto'o. Gdy jednak w końcówce meczu trener Frank Rijkaard chciał go wpuścić na boisku, ten... odmówił. _Eto'o nie chciał wejść, nie wiem dlaczego. Ja mu nie mówiłem bezpośrednio, żeby wchodził. Powiedział mu to Eusebio (trzeci trener Barcelony - przyp. fil). Osobiście uważam, to za wielką szkodę dla zawodnika, gdyż w jego przypadku każda minuta spędzona na boisku może być ważna - _powiedział szkoleniowiec "Barcy", który zapowiedział przeprowadzenie rozmowy z Kameruńczykiem.
\ Najlepsi strzelcy: 16 - Frederic Kanoute (Sevilla), 15 - Ronaldinho (Barcelona), 14 - Diego Milito (Real Saragossa), 11 - Ruud Van Nistelrooy (Real Madryt), 10 - David Villa, 9 - Fernando Morientes (obaj Valencia).
\
Niedzielny mecz, zakończony późnym wieczorem: Atletico Madryt - Athletic Bilbao 1-0 (0-0), Sergio Aguero 64.
\ Tomasz Frankowski strzelił gola dla CD Tenerife w meczu 24. kolejki II ligi z Castellon, wygrany przez gospodarzy 2-0 (1-0). Tenerife zajmuje 12. miejsce w tabeli, ma 32 punkty.