Odra Opole - Puszcza Niepołomice. Zadecydował gol strzelony w 80 minucie

Tomasz Bochenek
Odra Opole pokonała Puszczę Niepołomice 1:0 w meczu 29. kolejki piłkarskiej I ligi. Dla "Żubrów" była to trzecia z rzędu porażka i już szósty z kolei występ bez zdobytego gola.

Kierunek kadrowy obrany przez Puszczę (i to nie tylko ze względu na problemy zdrowotne w drużynie) na końcówkę sezonu jest jasny: klub walczy o jak najwyższą premię w Pro Junior System. "Żubry" zajmują w tej klasyfikacji czwarte miejsce (nagradzane przez PZPN 800 tysiącami złotych), tym razem też mocno zapunktowały - w podstawowym składzie było pięciu młodzieżowców.

W Opolu goście chcieli odciąć się od strzeleckiej niemocy. Złą passę mogli przerwać w 13 min, po rzucie rożnym, lecz opolanom udało się oddalić ogromne zagrożenie. Puszcza była w I połowie ekipą aktywniejszą w ataku. Bardzo dobrą okazję miał na początku trzeciego kwadransa Marcel Pięczek, lecz jego strzał z 16 m obronił, z problemami, Mateusz Kuchta. Po chwili z pobliskiego miejsca uderzył Michał Rakoczy, a efektem rykoszetu od obrońcy był kolejny korner.

Natalia (@natalia.fitnesska) i Arkadiusz Tańcula

Natalia Fitnesska. Dziewczyna Arkadiusza Tańculi jest gwiazd...

Miejscowi swoją najlepszą szansę przed przerwą zmarnowali w 42 min. Konkretnie Dawid Czapliński, główkując z bliska nad poprzeczkę.

W drugiej połowie nieco więcej z gry mieli piłkarze Odry, ale mecz płynął bez klarownych okazji, w stronę bezbramkowego remisu. Gospodarze jednak do niego nie dopuścili. W 80 min, po rzucie rożnym, Piotr Żemło głową trafił na 1:0.

Potem goście otworzyli się i miejscowi mogli zdobyć jeszcze trzy bramki. Szymon Drewniak i Arkadiusz Piech w dogodnych sytuacjach kopnęli piłkę za wysoko, a od Konrada Nowaka w sytuacji sam na sam lepszy był Gabriel Kobylak.

Następny mecz "Żubry" zagrają już w obecności kibiców. W niedzielę 16 maja w Niepołomicach ich rywalem będzie ŁKS Łódź.

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Żemło 80.
Odra: Kuchta - Szrek, Wypych, Żemło, Matuszewski - Wróbel (70 Żak), Trojak, Nowak (57 Tabiś), Niziołek (70 Drewniak), Janus (70 Winiarczyk) - Czapliński (63 Piech).
Puszcza: Kobylak - Pięczek, Czarny, Hladik, Mikołajczyk - Rakoczy (71 Tomalski), Stępień (77 Mucha), Stefanik (85 Stokłosa), Cichoń, Knap (77 S. Górski) - Radionow (77 Kobusiński).
Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Żemło - Stępień, Radionow, Stefanik.