Ogłoszenia Wydziału Skarbu

Redakcja
1. oznaczonej nr działki 1/4 o pow. 2,0275 ha, objętej KW 190988, położonej w obr. 31, jedn. ewid. Podgórze przy ul. Pychowickiej.

Prezydent miasta Krakowa ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomoĘci stanowiących własnoĘć Gminy Miejskiej Kraków

1. oznaczonej nr działki 1/4 o pow. 2,0275 ha,

objętej KW 190988,

położonej w obr. 31, jedn. ewid. Podgórze

przy ul. Pychowickiej.

   Obszar, w skład którego wchodzi opisana wyżej nieruchomoĘć nie podlega ustaleniom żadnego obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
   Warunki zabudowy i zagospodarowania tej nieruchomoĘci okreĘlone zostały decyzją nr AU-2/7331/11142/2004 z 6.08.2004 r. o ustaleniu warunków zabudowy dla zamierzenia inwestycyjnego pn. "zespół budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej wraz z infrastrukturą techniczną na działce nr 1/4 obr. 31 Podgórze przy ul. Pychowickiej". Decyzja okreĘla również warunki ochrony zieleni, wód i gospodarki wodnej oraz geologii, a także wstępne warunki w zakresie infrastruktury technicznej i obsługi komunikacyjnej. Koncepcja zagospodarowania nieruchomoĘci przewiduje budowę zespołu 40 budynków jednorodzinnych w dwóch grupach zabudowy szeregowej. Przewidywana powierzchnia użytkowa poszczególnych budynków wynosi 210 m2. Z decyzją o ustaleniu warunków zabudowy można się zapoznać w Wydziale Skarbu Miasta, ul. Kasprowicza 29, pokój 1A, w godzinach pracy urzędu.
   Działka nr 1/4 stanowi użytek rolny RIVB,RV,ŁIV,PSV i RVA. W związku z powyższym stosownie do wymogów art. 11 ustawy z 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leĘnych przed uzyskaniem pozwolenia na budowę inwestor winien uzyskać decyzję zezwalającą na wyłączenie gruntów z produkcji rolnej.
   NieruchomoĘć posiada kształt wydłużonego wielokąta, posiada bezpoĘredni dostęp do drogi publicznej, którą stanowi ul. Pychowicka. W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Przez południowo-wschodni narożnik działki przechodzi sieć centralnego ogrzewania 2x Dn 800 wraz z drenażem ł 200, od której strefa ochronna wolna od zabudowy wynosi po 6 m w obie strony od rurociągu. Ponadto przebiega napowietrzna linia wysokiego napięcia SN-15kV, od której należy zachować odległoĘć 8 m od osi linii do najdalej wysuniętej częĘci projektowanych budynków.
   W sąsiedztwie działki brak jest miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. MPWiK nie planuje w najbliższym czasie rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w tym rejonie. Doprowadzenie wody i odprowadzenie Ęcieków do przedmiotowej działki wiązać się będzie z rozbudową miejskiego uzbrojenia wodno-kanalizacyjnego w odpowiednim zakresie, w zależnoĘci od celowych potrzeb.
   
   Cena wywoławcza nieruchomoĘci wynosi 3 100 000 zł.
   Wadium: 600 000 zł.

2. oznaczonej nr działki 2/4 o powierzchni 0,3313 ha, objętej KW 82877,

położonej w obrębie 22, jednostka ewidencyjna

ŚródmieĘcie

przy ul. Powstańców.

   NieruchomoĘć podlega ustaleniom obowiązującej zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Krakowa w zakresie ustaleń dotyczących Obszarów Komunikacyjnych (KU), zatwierdzonej uchwałą nr CXXII/1092/98 Rady Miasta Krakowa z 17 czerwca 1998 r. - zgodnie z którą położona jest w Obszarze Urządzeń Komunikacyjnych z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod urządzenia komunikacji zbiorowej, obiekty usług technicznych motoryzacji oraz stacje paliw, parkingi, garaże boksowe poza terenami mieszkaniowymi, urządzenia naziemne dla komunikacji wodnej. Dopuszcza się lokalizację m.in. usług komercyjnych terenów zieleni publicznej i zapleczy administracyjno-socjalnych dla jednostek eksploatujących.
   Działka stanowi użytek rolny RII. W związku z powyższym stosownie do wymogów art. 11 ustawy z 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leĘnych przed uzyskaniem pozwolenia na budowę inwestor winien uzyskać decyzję zezwalającą na wyłączenie gruntów z produkcji rolnej.
   Opisana wyżej działka posiada kształt regularny. Położona jest w sąsiedztwie zabudowy o charakterze użytkowym (budynki magazynowo-produkcyjne) oraz cmentarza komunalnego w Batowicach. Od północy graniczy z nasypem kolejowym, w związku z tym przy zagospodarowaniu nieruchomoĘci należy brać pod uwagę ograniczenia wynikające z przepisów rozporządzenia ministra transportu i gospodarki morskiej z 5 maja 1999r. w sprawie okreĘlenia odległoĘci i warunków dopuszczających usytuowanie drzew, krzewów, elementów ochrony akustycznej, wykonywanie robót ziemnych, budynków lub budowli w sąsiedztwie linii kolejowych oraz sposobu urządzania zasłon Ęnieżnych i pasów przeciwpożarowych (DzU nr 47 poz. 476 z 1999r. zmiana DzU nr 52 poz. 627 z 2000 r.), zgodnie z którymi budynki i budowle mogą być usytuowane w odległoĘci nie mniejszej niż 10 m od granicy obszaru kolejowego.
   Przyłączenie obiektu o mocy przyłączeniowej 50kW do cieci rozdzielczej zasilanej ze stacji transformatorowej POWSTAŃCÓW (naprzeciw nr 50) wymaga rozbudowy sieci energetycznej i w tym celu należy wolno stojące złącze kablowe Z3e przed budynkiem ul. Powstańców 95 przebudować na węzeł kablowy 4-obwodowy, do którego wyprowadzić kabel YAKY 4x120 m2 do zestawu złączowego ZPP w granicy działki. Instalacje elektryczne wewnętrzne należy dostosować do otrzymanego przydziału mocy.
   Doprowadzenie wody do działki można rozwiązać w oparciu o miejski wodociąg ł 200 mm biegnący w ul. Powstańców. Ścieki sanitarne można odprowadzać do miejskiego kanału sanitarnego ł 300 mm biegnącego w ul. Powstańców.
   W rejonie przedmiotowej działki brak miejskiego kolektora wód opadowych, a najbliższym odbiornikiem wód opadowych z ww. działki jest kolektor opadowy ł 800 mm biegnący od wschodniej strony przedmiotowej działki w skrzyżowaniu ulic Powstańców Reduty.
   Ustanowienie warunków przyłączenia do sieci gazowej niskiego ciĘnienia ł 80 mm będzie możliwe po złożeniu przez inwestora wniosku okreĘlającego wielkoĘć projektowanego poboru gazu.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie