reklama

Ogłoszenie Domu Handlowego Nauki sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

Materiał informacyjny

OGŁOSZENIE

Dom Handlowy Nauki sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul Filtrowa 83 ogłasza pisemny przetarg nieograniczony na sprzedaż prawa własności lokalu użytkowego nr 4/P o powierzchni 252,67m2, położonego przy ul. Wybickiego 7A w Krakowie, obręb 44 gmina Krowodrza województwo małopolskie, wpisanego do księgi wieczystej nr KR1P/00534321/3, wraz z udziałem w prawie użytkowania wieczystego działki gruntu nr 359/5, związanym z własnością w/w lokalu, uregulowanej w księdze wieczystej Nr KR1P/180719/3.
Opis przedmiotu sprzedaży:

Samodzielny lokal użytkowy o powierzchni 252,67 m2, oznaczony numerem 4P na III piętrze budynku położonego przy ul. Józefa Wybickiego nr 7A w Krakowie, obręb 44, gmina Krowodrza, województwo małopolskie, objęty księgą wieczystą nr KR1P/00534321/3, na nieruchomości gruntowej składającej się z działki o nr 359/5 wraz z udziałem w użytkowaniu wieczystym gruntu działki gruntu nr 359/5, związanym z własnością w/w lokalu, uregulowanej w księdze wieczystej Nr KR1P/180719/3 i we własności części wspólnych budynku wynoszącym 278/3600.
Lokal składa się z następujących pomieszczeń: 10 pokoi biurowych, 2 węzły sanitarne, pokój socjalny, przedsionek, aneks kuchenny, archiwum, korytarz. Jest wyposażony w instalację : CO, wod. - kan. , eklektyczną.
Lokal przeznaczony jest pod usługi nieuciążliwe, biurowe.
Zawarcie umowy sprzedaży lokalu nastąpi z wyłonionym w drodze przetargu nabywcą, w formie aktu notarialnego.
• Lokal nr 4P – 1 525 000,00 zł netto (słownie: jeden milion pięćset dwadzieścia pięć tysięcy złotych) Cena wywoławcza stanowi sumę ceny lokalu i ceny ułamkowej części gruntu, przy czym cena lokalu wynosi 1 470 560,00 zł, natomiast udziału w nieruchomości gruntowej – 54 440,00 zł i stanowi 3,57 procent ceny wywoławczej, a proporcja ta będzie podstawą do wyodrębnienia ceny lokalu i ceny gruntu z ceny uzyskanej w przetargu.
Do ceny sprzedaży nieruchomości będzie doliczony podatek VAT.
Wadium w wysokości : 152 500,00 zł .
Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie przez oferenta wadium w wysokościach ustalonych powyżej (wyłącznie w formie pieniężnej). Wadium należy wnieść na rachunek bankowy nr : 32 1050 1012 1000 0023 1902 4424 z dopiskiem „wadium lokal nr 4P ” najpóźniej do dnia 6 grudnia b.r. Za termin wniesienia wadium uważa się dzień wpływu wadium na wskazane konto organizatora. Wadium przepada na rzecz organizatora, jeżeli oferent, którego oferta zostanie przyjęta uchyli się od zawarcia umowy notarialnej w terminie wskazanym przez organizatora przetargu lub nie uiści ceny nabycia w terminie uzgodnionym. Wadium przepada również w przypadku, gdy oferent nie zaoferuje ceny w wysokości co najmniej ceny wywoławczej.
Wadium wpłacone przez uczestnika, którego oferta zostanie przyjęta zalicza się na poczet ceny nabycia, a pozostałym uczestnikom przetargu zostanie zwrócone na wskazane przez nich konta w terminie 7 dni licząc od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Nieprzyjęcie oferty, unieważnienie przetargu lub jego zamknięcie bez wybrania którejkolwiek z ofert nie daje prawa do naliczania odsetek od wpłaconego wadium.
Przed złożeniem oferty, wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z przedmiotem przetargu w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 13,00 do 14,00, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu pod nr tel. 12 632 63 64.
Oferta winna zawierać :
1) Imię, nazwisko i adres oferenta lub firmę i siedzibę oraz aktualny odpis z właściwego rejestru wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem składania ofert.
2) złożenie pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia procedury sprzedaży nieruchomości będącej przedmiotem przetargu.
3) Datę sporządzenia oferty i podpisy oferenta albo złożone w imieniu oferenta zgodnie z zasadami reprezentacji.
4) Pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego, w przypadku, gdy prawo do reprezentacji podmiotu nie będzie wynikać z odpisu z właściwego rejestru.
5) Oferowaną cenę.
6) Dowód wniesienia wadium.
7) Numer konta, na które zwrócone zostanie wadium.
8) Oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń.
9) Oświadczenie , że oferent zapoznał się z należytą starannością ze stanem technicznym, faktycznym i prawnym nieruchomości oraz że stan ten akceptuje i nie będzie wysuwał żadnych roszczeń w przyszłości z tego tytułu.
10) Zobowiązanie oferenta do pokrycia wszelkich opłat związanych z nabyciem nieruchomości.
Oferent może złożyć tylko jedną ofertę na ten sam lokal. Oferta nie będzie mogła być zmieniona w trakcie przetargu.
Miejsce i termin składania ofert: pisemną ofertę pod rygorem jej odrzucenia zawierającą wszystkie dokumenty i oświadczenia należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „oferta na sprzedaż lokalu nr 4P położonego w Krakowie przy ul. Józefa Wybickiego 7A” do dnia 10 grudnia 2019 r. do godziny 10;00 w lokalu 4P na III piętrze budynku przy ul. Wybickiego 7A w Krakowie.
Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty stanowi : cena 100 % .
Miejsce i termin otwarcia ofert: komisyjne otwarcie ofert nastąpi w lokalu 4P przy ul. Wybickiego 7A w Krakowie, dnia 10 grudnia 2019 r. Przeprowadzenie otwarcia ofert będzie miało charakter zamknięty. O wynikach postępowania oferenci zostaną poinformowani listownie.
Wszelkie koszty, opłaty i podatki związane ze sprzedażą ponosi nabywca.
Organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert bez podania przyczyny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3