Nasza Loteria

Ogłoszenie o przetargu I

Redakcja
Prezydent miasta Krakowa ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków oznaczonej nr działki 32/3 o powierzchni 0,0631 ha, objętej KW KR1P/00008546/0, położonej w obrębie 146 jednostka ewidencyjna Śródmieście przy ul. Zwierzynieckiej nr 22, zabudowanej budynkiem mieszkalno-usługowym.

Cena**wywoławcza nieruchomości wynosi: 3 500 000,00 złWadium: 600 000,00 zł
Obszar, w którego skład wchodzi przedmiotowa nieruchomość, nie podlega ustaleniom żadnego obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Zgodnie z zapisem Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Krakowa nieruchomość położona jest w terenie mieszkaniowo-usługowym MU.
Nieruchomość zabudowana jest budynkiem frontowym i budynkiem oficyny lewej przy ul. Zwierzynieckiej 22. Obciążona jest służebnością gruntową przechodu i przejazdu przez bramę budynku frontowego na rzecz każdorazowego użytkownika wieczystego działki nr 32/1 zabudowanej budynkiem oficyny prawej, stanowiącej własność prywatną. Budynki nie są wpisane do rejestru zabytków, natomiast figurują w gminnej ewidencji zabytków. Zgodnie z opinią konserwatorską miejskiego konserwatora zabytków budynek frontowy powinien zostać zachowany i poddany remontowi konserwatorskiemu z możliwością adaptacji do nowej funkcji z zachowaniem: wystroju architektonicznego elewacji frontowej, metalowej bramy wjazdowej, sklepionej sieni wjazdowej oraz stalowej stolarki drzwiowej zachowanej we wnętrzach I piętra. Znajdujący się w bardzo złym stanie technicznym ganek od podwórza należy zrekonstruować z wykorzystaniem istniejących elementów detalu lub odtworzeniem dekoracyjnego detalu wsporników ganku. Dopuszcza się rozbiórkę oficyny z uwagi na jej stan techniczny po dokonaniu jej wcześniejszej inwentaryzacji oraz przeprowadzeniu badań archeologicznych piwnic. Dopuszcza się możliwość nadbudowy budynku frontowego o jedną kondygnację z użytkowym poddaszem oraz wprowadzenie nowej zabudowy w miejsce oficyny, w uzgodnieniu ze służbami konserwatorskimi. Projekt ewentualnej rozbudowy budynku powinien uwzględniać ekspozycję elewacji w przestrzeni publicznej.
Wszystkie umowy najmu lokali użytkowych położonych w budynku frontowym zostały wypowiedziane ze skutkiem na dzień 31 marca 2006 r.
Jeden lokal użytkowy (galeria) zajmowany jest bez tytułu prawnego. Na podstawie zarządzenia nr 1439/2006 prezydenta miasta Krakowa z dnia 14 lipca 2006r. osoba zajmująca ten lokal otrzymała możliwość zawarcia umowy najmu innego lokalu użytkowego z przeznaczeniem na galerię. Umowa najmu lokalu zastępczego została podpisana przez użytkownika lokalu w przedmiotowej nieruchomości. Po zakończeniu remontu lokalu zastępczego użytkownik opuści zajmowany lokal przy ul. Zwierzynieckiej 22.
Budynek frontowy został wybudowany w II połowie XIX wieku. Jest to budynek dwukondygnacyjny, podpiwniczony. Na parterze znajduje się 5 lokali użytkowych o łącznej powierzchni 205,3 m. Na I piętrze znajdują się 4 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 216 m. Na poddaszu z pomieszczeń strychowych został zaadaptowany 1 lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 43 m. Ogólna powierzchnia użytkowa budynku frontowego wynosi 464,30 m.
Budynek oficyny lewej jest budynkiem mieszkalnym dwukondygnacyjnym, w całości podpiwniczonym. Powierzchnia użytkowa tego budynku wynosi 92 m.
W 2000 r. na zlecenie Zarządu Budynków Komunalnych została wykonana ekspertyza konstrukcyjno-budowlana dotycząca stanu technicznego budynków, która wykazała, iż znajdują się w bardzo złym stanie technicznym, co nie wyklucza jednak możliwości wykonania remontu kapitalnego. Ściany budynku frontowego są silnie zawilgocone, z miejscowymi oznakami zagrzybienia, tynki od strony podwórka są uszkodzone na znacznej powierzchni. Galeria komunikacyjna na poziomie I piętra jest silnie uszkodzona, deski podłogowe są tam zniszczone, a niektórych w ogóle brakuje. Belki stalowe tworzące konstrukcję galerii są silnie skorodowane, nieszczelne i załamane. Zadaszenie galerii w kilku miejscach jest uszkodzone i nieszczelne. Konstrukcja nośna zadaszenia w jednym miejscu jest załamana. Ściany budynku są silnie popękane, a tynki uszkodzone w 70%. Pęknięcia pionowe bardzo regularne "oddzielają" budynek frontowy od oficyny, w tym miejscu cegły nie są wzajemnie powiązane, tworząc naturalną dylatację obu części budynku. Oprócz pęknięć w ścianach od strony podwórka oraz w ścianie szczytowej widoczne są rysy pionowe i ukośne, szczególnie w pobliżu okien i nadproży. Mury przyziemia wykazują liczne ubytki masy w wyniku uszkodzeń korozyjnych. Stolarka okienna i drzwiowa zniszczona jest w około 40%. Instalacje wod.-kan., elektryczna, oświetleniowa, gazowa są częściowo uszkodzone.
Ściany budynku oficyny (przyziemia i parteru) oraz płyta wykazują mocne ubytki masy w wyniku uszkodzeń korozyjnych. Tynki od strony podwórka są silnie uszkodzone i odspojone. Odsłonięte mury wykazują ślady zawilgoceń. Klatka schodowa na końcu galerii jest niedostępna z uwagi na zły stan techniczny. Stolarka okienna jest silnie uszkodzona. W wielu oknach brakuje szyb. Instalacje wod.-kan., elektryczna i oświetleniowa są nieczynne.
Wszelkie prace budowlane i konserwatorskie wymagają uzgodnienia z konserwatorem zabytków.
Osoby zainteresowane nabyciem przedmiotowej nieruchomości mogą oglądać budynek w dniach 20 i 28 czerwca oraz 11 i 18 lipca 2007 r. w godz. od 10.00 do 11.00.
Przetarg odbędzie się w**budynku Urzędu Miasta Krakowa przy**ul. Grunwaldzkiej nr 8 w**pokoju nr 110 w**dniu 31 lipca 2007 r. o**godz. 10.00.
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza przelewem lub wpłata na rachunek bankowy miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3/4, prowadzony w BPH SA nr 63 1060 0076 0000 3310 0002 5387, w taki sposób, aby najpóźniej
w**dniu 26 lipca 2007 r.** wadium znajdowało się na rachunku bankowym miasta Krakowa.
Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód wpłaty wadium oraz dowód tożsamości. W przypadku gdy uczestnikiem przetargu jest osoba prawna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu w sposób odpowiadający formie wnoszenia.
Sprzedaż nieruchomości jest zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług.
Cena nieruchomości ustalona w drodze licytacji płatna jest jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie stawi się bez usprawiedliwienia w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Koszty umowy notarialnej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity DzU z 2004 r. nr 167, poz. 1758 z późn. zm.), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanej nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 1 a, telefon 012 616-9808, w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu jest zamieszczone na stronach internetowych Urzędu Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl (scieżka: Na Skróty/Ogłoszenia i komunikaty/Przetargi na nieruchomości).
Prezydent miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jaką decyzję podejmie w grudniu RPP?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski