Ogłoszenie o przetargu

Redakcja
ogłasza przetarg ustny ograniczony dla właścicieli nieruchomości przyległych na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków

Prezydent miasta Krakowa

oznaczonej nr działki 338/2 o powierzchni 0,0293 ha, objętej KW KR1P/00256626/8, położonej w obrębie 12, jednostka ewidencyjna Podgórze przy ulicy Zamoyskiego
Cena**wywoławcza nieruchomości: 279 000,00 zł (+ 22% podatku VAT) Wadium: 55 000,00 zł
Nieruchomość jest niezabudowana. Ma kształt zbliżony do wydłużonego prostokąta o wymiarach około 6 m x 35 m. Działka stanowi skarpę o znacznym nachyleniu i różnicy poziomów około 8 - 10 m. Prawie w całości porośnięta jest starymi drzewami (około 50 szt.), co w znacznym stopniu ogranicza jej zagospodarowanie oraz uniemożliwia lokalizację obiektów kubaturowych. Nieruchomość ma dostęp do drogi publicznej, którą stanowi ul. Zamoyskiego.
Obszar, w skład którego wchodzi przedmiotowa nieruchomość, nie podlega ustaleniom żadnego obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z zapisami "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Krakowa" działka nr 338/2 położona jest na terenie o przeważającej funkcji mieszkaniowo-usługowej, w obszarze rewitalizacji Kazimierza i Starego Podgórza, znajduje się w wyodrębnionej - w ramach strefy ochrony wartości kulturowych - kategorii rewaloryzacji. Ponadto opisany wyżej teren znajduje się w granicach obszaru uznanego za pomnik historii "Kraków - historyczny zespół miasta".
W**przetargu mogą brać udział właściciele działek nr 342/1, nr 339 oraz nr 336 położonych w obrębie 12 jednostka ewidencyjna Podgórze. Przetarg odbędzie się 26 kwietnia 2007 r. o godzinie 9.00 w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29 (w sali konferencyjnej).
Osoby zamierzające uczestniczyć w przetargu powinny
do**23 kwietnia 2007 r. do**godz. 15.30 zgłosić uczestnictwo w przetargu poprzez złożenie w Wydziale Skarbu Miasta (ul. Kasprowicza 29, pokój 1a) dokumentu potwierdzającego, iż są właścicielami lub współwłaścicielami działki przyległej do działki będącej przedmiotem przetargu (aktualny wypis z księgi wieczystej) oraz dokumentu potwierdzającego dokonanie wpłaty wadium. Lista osób zakwalifikowanych do przetargu zostanie wywieszona na tablicach ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 i ul. Kasprowicza 29 najpóźniej na 1 dzień przed wyznaczonym terminem przetargu. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest również wpłata wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniężnej:
przelewem lub wpłatą na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego (pl. Wszystkich Świętych 3-4), prowadzony w BPH SA nr 63 1060 0076 0000 3310 0002 5387, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu 20 kwietnia 2007 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym miasta.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia.
Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód wpłaty wadium oraz dowód tożsamości. W przypadku gdy uczestnikiem przetargu jest osoba prawna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa.
Sprzedaż przedmiotowych nieruchomości podlega opodatkowaniu według stawki 22% podatku VAT. Cena sprzedaży nieruchomości ustalona w drodze przetargu wraz z należnym podatkiem VAT jest płatna jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Koszty umowy notarialnej ponosi nabywca. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie stawi się bez usprawiedliwienia w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu - Referacie Przetargów (ul. Kasprowicza 29, pokój 1a, tel. 12/616-9808) w godzinach pracy urzędu. Ogłoszenia o**przetargu zamieszczone jest na stronie BIP Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl. Prezydent miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z**ważnych powodów.**

Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie