OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Redakcja
Prezydent miasta Krakowa ogłasza przetarg ustny ograniczony do właścicieli nieruchomości przyległych na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków

1. oznaczonej nr działki 224/3 o powierzchni 0,0099 ha objętej KW KR1P/00280258/4, położonej w obrębie 44 jednostka ewidencyjna Krowodrza przy ul. Kluczborskiej

Cena**wywoławcza nieruchomości wynosi 33 660,00 zł (+ 22% podatku VAT)**
Wadium: 6 000,00 zł

Działka nr 224/3 jest niezabudowana, porośnięta trawą, stanowi zadbany i na bieżąco utrzymywany zieleniec. Posiada ona kształt zbliżony do trójkąta, położona jest w terenie płaskim o jednorodnej konfiguracji. Nieruchomość znajduje się na obszarze uzbrojonym w podstawowe media.
Położona jest pomiędzy nieruchomościami zabudowanymi blokami mieszkalnymi wielorodzinnymi przy ul. Kluczborskiej nr 31 i 33.
Od strony południowej nieruchomość przylega bezpośrednio do ul. Kluczborskiej.
W najbliższym sąsiedztwie istnieje zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.
Obszar, w skład którego wchodzi przedmiotowa nieruchomość nie podlega ustaleniom żadnego obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z zapisami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Krakowa działka nr 224/3 położona jest na terenie o przeważającej funkcji usług publicznych (UP).

W**przetargu mogą brać udział właściciele działek nr 224/15 i**225/2, położonych w**obrębie 44 jednostka ewidencyjna**Krowodrza.**
Przetarg odbędzie się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29, w sali konferencyjnej w dniu 22 maja 2007 r. o godzinie 9.00.

Osoby zamierzające uczestniczyć w przetargu winny w terminie do**dnia 18 maja 2007**r. do godz. 15.30 zgłosić uczestnictwo w przetargu poprzez złożenie w Wydziale Skarbu Miasta ul. Kasprowicza 29 pokój 1 A,**dokumentu potwierdzającego, iż są właścicielami lub współwłaścicielami działki przyległej do działki będącej przedmiotem przetargu (aktualny wypis z księgi wieczystej) oraz dokumentu potwierdzającego dokonanie wpłaty wadium.
Lista osób zakwalifikowanych do przetargu zostanie wywieszona na tablicach ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 i ul. Kasprowicza 29 najpóźniej na 1 dzień przed wyznaczonym terminem przetargu.
Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest również wpłata wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza:
- przelewem lub wpłata na rachunek bankowy miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3/4, prowadzony w BPH S.A. nr 63 1060 0076 0000 3310 0002 5387, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu 16 maja 2007 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym miasta Krakowa.
- w gotówce wpłacane w kasie Urzędu Miasta Krakowa przy placu Wszystkich Świętych 3/4 - parter (tylko w przypadku nieruchomości przy ul. Kluczborskiej) najpóźniej do dnia 16 maja 2007 r. Kasa przyjmuje wpłaty w poniedziałek od 9.00 do 16.30, od wtorku do piątku w godz. 8.00-15.00
Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód wpłaty wadium oraz dowód tożsamości. W przypadku gdy uczestnikiem przetargu jest osoba prawna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.

Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia.
Sprzedaż przedmiotowej nieruchomości podlega opodatkowaniu według stawki 22% podatku VAT. Cena sprzedaży nieruchomości ustalona w drodze przetargu wraz z należnym podatkiem VAT jest płatna jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Koszty umowy notarialnej ponosi nabywca. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie stawi się bez usprawiedliwienia w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 1 a, telefon 616-9808 w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o**przetargu zamieszczone jest na**stronie internetowej Urzędu Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl**
Prezydent miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie