Ogłoszenie o przetargu

Redakcja
ogłasza pierwszy przetarg ustny ograniczony do właścicieli nieruchomości przyległych na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Gminy Miejskiej Kraków, oznaczonej nr działki 216/24 o powierzchni 0,0287 ha, położonej w obrębie 49, jednostka ewidencyjna Podgórze, w rejonie ul. Skowroniej, objętej KW KR1P/00007551/1

Prezydent Miasta Krakowa

Cena wywoławcza wynosi: 111 300,00 zł brutto w tym 22% podatku VAT.
Wadium: 22 000,00 zł.
Działka jest niezabudowana. Posiada kształt zbliżony do trójkąta o wymiarach boków ok. 21x32x39 m. Teren z niewielkim spadkiem w kierunku północnym. W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. Od północy działka sąsiaduje z terenem niezabudowanym.
Obszar, w skład którego wchodzi przedmiotowa nieruchomość, nie podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Działka nr 216/24 nie może być zagospodarowana jako odrębna nieruchomość ze względu na kształt, powierzchnię oraz konieczność zachowania stosownych odległości od granic nieruchomości sąsiednich.
W przetargu na nabycie nieruchomości mogą wziąć udział właściciele działek nr 94/1, 216/32 oraz 85/1, położonych w obrębie 49, jednostka ewidencyjna Podgórze.
Nieruchomość jest wolna od obciążeń.
Przetarg odbędzie się w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Kasprowicza 29, w dniu 4 sierpnia 2009 r., pokój 416, IV p., o godzinie 9.00.
Osoby zamierzające uczestniczyć w przetargu powinny w terminie do dnia 30 lipca 2009 r. do godz. 15.00 zgłosić uczestnictwo w przetargu poprzez złożenie w Wydziale Skarbu Miasta, ul. Kasprowicza 29, pokój 413, dokumentu potwierdzającego, iż są właścicielami nieruchomości przyległej do nieruchomości będącej przedmiotem przetargu (aktualny wypis z księgi wieczystej) oraz dokumentu potwierdzającego dokonanie wpłaty wadium.
Lista osób zakwalifikowanych do przetargu zostanie wywieszona na tablicach ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 i ul. Kasprowicza 29 najpóźniej na 1 dzień przed wyznaczonym terminem przetargu.
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne spełniające warunki przetargu, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości
- przelewem lub wpłata na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w PEKAO S.A. Nr 27 1240 4722 1111 0000 4856 4667, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu 29 lipca 2009 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości. W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba prawna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa. Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Sprzedaż przedmiotowej nieruchomości podlega opodatkowaniu według stawki 22% podatku VAT. Cena sprzedaży nieruchomości ustalona w drodze przetargu wraz z należnym podatkiem VAT jest płatna jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa. O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Koszty umowy notarialnej i wpisów w księdze wieczystej ponosi nabywca. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanych w zawiadomieniu, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
Szczegółowe informacje odnośnie do zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa, ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 012 616 9808 w godzinach pracy urzędu. Ogłoszenie o przetargu zamieszczone jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl /Finanse i Mienie/Przetargi na Nieruchomości.
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie