reklama

OGŁOSZENIE O USTNYM PRZETARGU NIEOGRANICZONYM

Artykuł sponsorowany Zaktualizowano 
Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Rudawa spółka z o.o., 32-064 Rudawa, ul. Ks. K Albina Dunajewskiego nr 91, Nr KRS 0000114850, NIP 5130008362, REGON 356525770 Tel 12 285-31-86 ogłasza ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, położonej w Brzeziu.

W skład nieruchomości wchodzi: - prawo własności budynków: budynek pracowni malarskiej i stolarni oraz portiernia - prawo użytkowania wieczystego gruntu działki nr 242/23 o pow. 1,0009 ha. Nieruchomość objęta jest księgą wieczystą nr KR2K 00061713/3 prowadzoną przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy, Zamiejscowy Wydział KW z siedzibą w Krzeszowicach, przy czym na prawie użytkowania wieczystego działki nr 242/23 zostanie ustanowiona nieodpłatna służebność przesyła na rzecz każdoczesnego właściciela działek nr 242/20 i 242/22, obejmująca m.in. utrzymanie i korzystanie z przyłącza sieci wodociągowej. Zgodnie z wpisem znajdującym się w dziale IV Księgi Wieczystej nr KR2K 00061713/3 nieruchomość aktualnie obciążona jest hipoteką przy czym Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział w Zabierzowie wyraził zgodę na wykreślenie hipoteki.

Cena wywoławcza netto nieruchomości: 1 500 000,00 zł. Minimalne postąpienie: 50 000,00 zł.

Licytacja odbędzie się dnia 20.08.2019 r. o godz. 10,00 w siedzibie Spółki w Rudawie przy ul. Ks. K. Albina Dunajewskiego nr 91.

Warunkiem przystąpienia do ustnego przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 10 % ceny wywoławczej na rachunek bankowy KBS O/Zabierzów nr 88 859 1000 700 300 005 576 50001 z dopiskiem czego dotyczy, np.: „wadium – nieruchomość działki nr 242/23 w Brzeziu” w terminie do 19.08.2019 r. Za datę wniesienia wadium uważa się dzień wpływu kwoty wadium na wyżej wskazany rachunek. Wadium nie podlega oprocentowaniu.

W celu przystąpienia do licytacji oferent zobowiązany jest do przedstawienia oryginału dowodu wpłaty wadium oraz do podpisania oświadczenia o zapoznaniu się ze stanem faktycznym i prawnym przedmiotu licytacji oraz oświadczenia, że nie wnosi on żadnych zastrzeżeń, co do warunków licytacji.

Osoby biorące udział w licytacji powinny posiadać: aktualny wypis z rejestru przedsiębiorstw (nie starszy niż 3 miesiące) lub ewidencji podmiotów gospodarczych, zaświadczenie o numerze REGON i decyzję o nadaniu numeru NIP, oryginał pełnomocnictwa do reprezentowania uczestnika przetargu, dokumenty potwierdzające tożsamość osoby oraz numer i nazwę rachunku bankowego, na który ma być zwrócone wadium, ze wskazaniem właściciela tego rachunku.

Osoba fizyczna będąca w związku małżeńskim zobowiązana jest wskazać czy występuje w imieniu własnym, czy też zamierza nabyć nieruchomość w imieniu swoim i małżonka na majątek wspólny i wówczas zobowiązana jest przedstawić zgodę drugiego małżonka na zakup nieruchomości bądź umowę o rozdzielności majątkowej.

Stawienie się jednego uczestnika licytacji wystarcza do odbycia się licytacji. Sprzedaż nastąpi na rzecz uczestnika licytacji, który zaoferuje najwyższą cenę.

Z chwilą udzielenia przybicia nabywca zobowiązany do zawarcia umowy sprzedaży. Wydanie przedmiotu sprzedaży nabywcy nastąpi nie wcześniej niż po zawarciu umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. Nabywca będzie zobowiązany do zapłaty pełnej

kwoty ceny nabycia umowy przed terminem podpisania tej umowy przelewem na rachunek bankowy Spółki. Termin podpisania aktu notarialnego ustalony będzie po przetargu.

Na Nabywcy ciąży obowiązek pokrycia wszystkich podatków i opłat związanych z umową sprzedaży, w tym również kosztów notarialnych i sądowych.

Wadium przepada na rzecz Spółki, jeżeli żaden z uczestników nie zaoferuje ceny wywoławczej. Wadium złożone przez oferentów, którzy nie zostaną nabywcami, zostanie zwrócone po licytacji, nie później jednak niż w terminie 7 dni od jej zakończenia.

Wadium przepada na rzecz Spółki, jeżeli oferent, który zaoferował najwyższą cenę, uchyli się od zawarcia umowy.

Wadium złożone przez nabywcę zostanie zarachowane na poczet ceny sprzedaży.

Nabywca, który nie uiści ceny sprzedaży najpóźniej do dnia podpisania aktu notarialnego traci prawo do zawarcia umowy sprzedaży oraz złożone wadium.

ZD IZ PIB Rudawa spółka z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany ogłoszenia albo odwołania przetargu bez podania przyczyn oraz odstąpienia od zamiaru zbycia nieruchomości do chwili podpisania aktu notarialnego.

Informacje na temat stanu faktycznego i prawnego przedmiotu przetargu można uzyskać pod nr telefonu 12 285-31-86, kom. 501-402-515. Oględzin nieruchomości można dokonać po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Prezesem Zarządu – dr inż. Andrzejem Jurkiewiczem pod tel. 12 285-31-86.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3