Nasza Loteria

Ogłoszenie

Redakcja
o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu części projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Chełm - Zakamycze II" w zakresie wprowadzonych zmian wynikających z przyjęcia przez Radę Miasta Krakowa poprawek wniesionych do

Prezydent Miasta Krakowa

Na podstawie art. 17 pkt 10, w związku z art. 19 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późniejszymi zmianami), zawiadamiam o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu części projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Chełm Zakamycze II" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, sporządzoną do w/w planu, w zakresie wprowadzonych zmian wynikających z przyjęcia przez Radę Miasta Krakowa poprawek wniesionych do projektu uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Chełm Zakamycze II" (druk nr 569), obejmujących:
1. Dla terenu "15MN1": wyrównanie linii zabudowy z istniejącą linią zabudowy wzdłuż ulicy Olszanickiej.
2. Dla terenu "4MN2": przesunięcie linii zabudowy w stosunku do ulicy oznaczonej 2KDZ na odległość 15 m od linii rozgraniczającej.
3. Dla terenu "2MN2": przesunięcie linii zabudowy w stosunku do ulic na odległość 15 m od linii rozgraniczającej.
4. Zmianę przeznaczenia terenów:
- "6R" na "26aMN1";
- działek 26/3, 26/4, 26/5, 26/6, 26/7, 26/8 z terenu "2R" na "15aMN1";
- części działek nr 21/1, 22/2, 22/4 oraz 22/5 z terenu "3R" na "15bMN1";
- "3R" na południe od ul. Przyszłości oraz obszaru "3ZL" na "16aMN1";
- części działek nr 9/2, 10/1, 10/2 oraz w całości 10/3 z obszaru "3R" na "17aMN1";
- części działki 64/16 z terenu "1R" na "2aMN1";
5. Zmianę przeznaczenia części terenu określonego we wcześniejszym projekcie planu symbolem "1MN1" przy ulicy "3KDW", na teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej "3MW", z maksymalną wysokością budynków 14 m, bez prawa rozbudowy.
6. Przedłużenie drogi "9KDW" do obszaru "3ZL".
7. Dodanie w treści uchwały, w § 12 ustęp 3 pkt. 7) słowa "i 4 MN1".
8. Dodanie w treści uchwały, w § 12 ustęp 4 pkt. 4) następującej treści: "z dopuszczeniem dachów płaskich jako tarasów o powierzchni nie większej niż 20% powierzchni rzutu poziomego budynku".
9. Dodanie w treści uchwały, w § 12 ustęp 4 pkt. 9) następującej treści: "z wyjątkiem terenu 4 MN1, w którym powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 30% powierzchni działki budowlanej lub terenu inwestycji".
10. Dodanie w treści uchwały, w § 12 ustęp 4 pkt. 10) następującej treści: "z wyjątkiem terenu 4 MN1, w którym minimalna wielkość powierzchni biologicznie czynnej nie może stanowić mniej niż 50% powierzchni działki budowlanej lub terenu inwestycji".
11. Dodanie w treści uchwały w § 13 ustęp 4 pkt. 11) następującej treści: "z wyjątkiem terenu 2 MN2, w którym powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 40 % powierzchni działki budowlanej lub terenu inwestycji".
12. Dodanie w treści uchwały, w § 13 ustęp 4 pkt. 12) następującej treści: "z wyjątkiem terenu 2 MN2, w którym powierzchnia biologicznie czynna nie może stanowić mniej niż 50 % powierzchni działki budowlanej lub terenu inwestycji".
Wyłożenie odbędzie się w dniach od 19 maja 2009 r. do 18 czerwca 2009 r. (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt), w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Sarego 4, 31-047 Kraków, w godzinach:
- poniedziałki 14.30 - 16.30,
- pozostałe dni tygodnia 13.00 - 15.00.
Projekt planu (w zakresie ponownie wykładanym) będzie udostępniony także na stronie internetowej . Także na tej stronie jest zamieszczony projekt planu w edycji przekazanej pod obrady Rady Miasta Krakowa - marzec/kwiecień 2008 r., w stosunku do którego zostały wprowadzone zmiany opisane w niniejszym Ogłoszeniu.
Zgodnie z art. 18 ust. 1 ww. ustawy, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w wyniku wprowadzonych zmian w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi w zakresie wprowadzonych zmian określonych powyżej.
Uwagi należy składać na piśmie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 lipca 2009 r. w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa lub na jego adres, podany w niniejszym Ogłoszeniu.
Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego - w zakresie wprowadzonych zmian - zostanie przeprowadzona w dniu 29 maja 2009 r., w Urzędzie Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3-4, Sala Portretowa o godz.14.30.
Jednocześnie informuję, że zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227) zwanej dalej "ustawą" - w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie, zamieszczono informacje:
- o projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Chełm - Zakamycze II",
- o prognozie oddziaływania na środowisko ww. planu miejscowego.
Zgodnie z art. 46 pkt 1 oraz art. 54 ust. 2 ustawy, projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego- w zakresie wprowadzonych zmian - podlega strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, w tym - z zapewnieniem możliwości udziału społeczeństwa - w okresie wyłożenia do publicznego wglądu, o którym mowa wcześniej.
Wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko - stosownie do przepisu art. 54 ust. 3 ustawy - należy wnosić na zasadach określonych w art. 18 ust. 2 i ust. 3 przywoływanej na wstępie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 lipca 2009 r. w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa lub na jego adres.

od 16 lat
Wideo

Andrzej Duda spotkał się z przedsiębiorcami w Jasionce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski