Olek dotrzymał słowa

BK
Aleksander Nitka, zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego Unia Oświęcim nie zawiódł oczekiwań i podczas rozegranych na oświęcimskiej pływalni zimowych mistrzostw Polski zdobył 2 medale, w tym 1 złoty. Bardzo dobrze spisali się jego koledzy z SMS Oświęcim, zdobywając łącznie jeszcze 15 medalowych krążków.

Mistrzostwa Polski juniorów 17-18-letnich w Oświęcimiu

W głównych rolach w tej imprezie wystąpili Łukasz Gąsior z Polonii Warszawa i Bartosz Wiśniewski z MMKS Dąbrowa Górnicza, którzy byli autorami czterech rekordów Polski w tej kategorii wiekowej. Gąsior pobił dotychczasowe najlepsze wyniki na 50 i 100 m st. dowolnym. Pierwszy dystans pokonał w czasie 22,56, a na drugim uzyskał wynik 49,58.
   Wiśniewski z kolei bił dwukrotnie rekordy w stylu grzbietowym. 50 m pokonał w czasie 25,80, a "setkę" przepłynął w 55,13.
   Oczywiście uwagę kibiców w Oświęcimiu, którzy szczególnie w niedzielę wypełnili trybuny pływalni przyciągał Aleksander Nitka, największy obecnie atut ekipy UKP Unia. Olek nie zawiódł oczekiwań, zdobywając złoty medal na 200 m st. grzb., pokonując ten dystans w 2.00, 23. Na 100 m stoczył pasjonujący pojedynek właśnie z Wiśniewskim, by ostatecznie wywalczyć "srebro".
   - Więcej ludzi na medal w tej chwili w UKP nie mamy. Za to świetnie wypadli nasi podopieczni z SMS - mówi prezes UKP i jednocześnie trener Marek Dorywalski.
   Na najwyższym podium stanął Tomasz Sobek na 200 m st. klasycznym, uzyskując czas w granicach 2,17. Z czterech medali cieszyła się Żaklina Lewandowska, który trzykrotnie była 2 na 50 i 100 m st. mot. oraz 400 st. zm oraz raz 3 na 200 mot. O jeden medal mniej na koncie miała Agata Zalewska, która była 2 na 800 dow. oraz 3 na 200 i 400 m.
   W bogatej kolekcji oświęcimskiej SMS udział mieli także Adrian Styrzyński, zdobywca trzech brązowych krążków na 200 i 400 dow. oraz 400 zm, Kajetan Załuski, który wywalczył srebrny medal w wyścigu kraulistów na 50 m, Marcin Unold, brązowy medalista "50" w grzbiecie i Karolina Mołdrzyk na 100 m w tym samym stylu. Na listę medalistów wpisał się także Patryk Wakuła, który stanął na 3 stopniu podium po wyścigu na 100 m st. zm.
   Radość w ekipie SMS była ogromna. "Zapłacił" za to trener Dorywalski, którego podopieczni wrzucili w ubraniu do wody. Atmosfera była znakomita, swoich młodszych kolegów dopingowali m. in. Krzysztof Żołdak i Tomasz Pyk, kiedyś zawodnicy Dworów Unii i SMS a obecnie AZS AWF Katowice.