Olimpia Bucze rozgromiła Tymona

Jarosław Boduch
Grający trener Olimpii Marek Handzlik zdobył jedną z bramek
Grający trener Olimpii Marek Handzlik zdobył jedną z bramek Fot. Jarosław Boduch
Piłka nożna. Klasa A Tarnów, grupa II. Piłkarze Olimpii Bucze, wygrywając z bezpośrednim rywalem do awansu, zrobili kolejny krok w kierunku klasy okręgowej.

Olimpia Bucze - Tymon Tymowa6:2 (4:0)

Bramki: 1:0 Radecki 17, 2:0 Handzlik 22, 3:0 Radecki 25, 4:0 Radecki 40, 5:0 Radecki 49, 5:1 Bolechała 50, 6:1 Stolarz 62, 6:2 Nykiel 73.
Olimpia: Rakowski - Boruta, Stolarz (62 S. Smulski), Lalik, Wawryka - Wolsza (82 J. Smulski), F. Kania, K. Kania (87 Przybysławski), Handzlik - Radecki, Pleszyński
Tymon: Grzesicki - Dumana, Olchawa, Gruca, Motak (87 Wilczek) - T. Piechnik (50 P. Pachota), Meller, Bolechała, Nykiel - Musiał (82 Pajor), Ł. Piechnik.
Sędziował: Grzegorz Migdał (Brzesko)Widzów: 100.

Pierwszą bramkę w 17 min zdobył Radecki, uderzając z narożnika pola karnego w samo "okienko" bramki Grzesickiego.

Olimpia poszła za ciosem i pięć minut później, po centrze Wawryki, celnie główkował Handzlik. Jeszcze przed przerwą klasyczny hat trick skompletował Radecki, który wykorzystał kolejno dośrodkowania F. Kani i Wawryki.

Radecki ponownie wpisał się na listę strzelców na początku drugiej połowy, gdy strzałem z 10 metrów zakończył akcję K. Kani.

W 50 min wreszcie do głosu doszli przyjezdni, a ładnym strzałem z blisko 30 metrów Rakowskiego pokonał Bolechała.

Miejscowi odpowiedzieli trafieniem z dystansu Stolarza, a festiwal strzelecki zakończył w 73 min technicznym strzałem z ostrego kąta Nykiel.

W innych meczach:

Kłos Łysa Góra - Arkadia Olszyny 3:2 (1:1), Śliwa 25, Ogar 55, 81 - Majzner 39, Jakosz 74;

Spółdzielca Grabno- Iskra Łęki 2:5 (0:1), Hajdo 66, Liszka 87 - Wójcik 10, 52, P. Kusiak 57, 60, M. Kusiak 55;

Iva Iwkowa - Sokół Maszkienice 4:1 (3:1), Ruszaj 22, samobójcza 45, Repetowski 45+1, Nowak 65 - Szabat 40;

Strażak Mokrzyska - Olimpia Kąty 1:2 (0:0), Grochola 90+3 - Nowak 50, Cebula 85 karny;

Piast Czchów - Victoria Bielcza 3:1 (1:1), Heród 27, Tobiasz 88, Stec 90+2 - Gibała 10;

Victoria Porąbka Uszewska - LKS Poręba Spytkowska 5:1 (2:1), Zych 6, Fejkiel 45, Pałucki 55, Łazarz 70, Leś 77 - Sowa 30 karny.