Olimpia-Beskid Nowy Sącz zapewniła sobie utrzymanie

Jerzy Filipiuk
W meczu piłkarek ręcznych superligi Olimpia-Beskid Nowy Sącz pokonała na własnym boisku KPR Ruch Chorzów 30:23 i zapewniła już sobie utrzymanie.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz – KPR Ruch Chorzów 30:23 (12:10). Bramki: Nocuń 9, Leśniak 8, Smbatian 5, Stelmach 4, Figiel 2, Golec 2 – Żakowska 6, Benducka 5, Stokowiec 4, Rodak 2, Ważna 2, Krzymińska 1, M. Drażyk 1, Płomińska 1, Tracz 1.

W pierwszej kolejce rozgrywek play-out (czyli o miejsce 9.-12.) zajmujące dziewiąte miejsce w tabeli sądeczanki okazały się zdecydowanie lepsze od będących tuż za nimi chorzowianek.

W pierwszej połowie spotkania gra była zacięta, wyrównana. Gospodynie miały lekką przewagę. Ich rywalki prowadziły tylko raz, gdy ze stanu 6:3 w 9 minucie doprowadziły do stanu 6:7 w 12 minucie.

Po zmianie stron nadal przeważały miejscowe zawodniczki, choć przyjezdne starały się dotrzymywać im kroku (w 51 minucie było tylko 23:21). W końcówce meczu podopieczne trenerki Lucyny Zygmunt zdecydowanie panowały już na parkiecie, w miarę upływu czasu podwyższając prowadzenie.

W drugim meczu rozgrywek play-out: KPR Jelenia Góra – UKC PCM Kościerzyna 29:17 (11:10). Kolejność w tabeli: 9. Olimpia-Beskid 17, 10. KPR Ruch 12, 11. KPR Jelenia Góra 6, 12. Kościerzyna 6 punktów.