Olimpijskie finały

Redakcja
SOBOTA

Judo

SOBOTA

Judo

 Mężczyźni, waga 60 kg:
 1. Tadahiro Nomura (Japonia),
 2. Bu-Kyung Jung (Korea Płd),
 3-4. Manolo Poulot (Kuba) i Ajdin Smagułow (Kirgistan).
 Kobiety, waga 48 kg:
 1. Ryoko Tamura (Japonia)
 2. Ljubow Bruletowa (Rosja)
 3-4: Anna-Maria Gradante (Niemcy) i Ann Simons (Belgia).

Kolarstwo

 Kobiety, 500 m ze startu zatrzymanego:
 1. Felicia Ballanger (Francja) 34,140 s,
 2. Michelle Ferris (Australia) 34,696,
 3. Jiang Cuihua (Chiny) 34,768.
 Mężczyźni, wyścig na 1 km:
 1. Jason Queally (W. Brytania) 1.01,609,
 2. Stefan Nimke (Niemcy) 1.02,487,
 3. Shane Kelly (Australia) 1.02,818,
 4. Soeren Lausberg (Niemcy) 1.02,937, 5. Arnaud Tournant (Francja) 1.03,023, 6. Dimitrios Georgalis (Grecja) 1.04,018, 7. Grzegorz Krejner (Polska) 1.04,156, 8. Garen Bloch (RPA) 1.04,478.

Pływanie

 Kobiety, 400 m stylem zmiennym:
 1. Jana Kłoczkowa (Ukraina) 4.33,59 (rek. świata),
 2. Yasuko Tajima (Japonia) 4.35,96,
 3. Beatrice Caslaru (Rumunia) 4.37,18.
 Sztafeta 4 x 100 m st. dow.:
 1. USA (Amy van Dyken, Dara Torres, Courtney Shealy, Jenny Thompson) 3.36,61 (rek. świata),
 2. Holandia 3.39,83 (Manon van Rooijen, Wilma van Rijn, Thamar Henneken, Inge de Bruijn) 3.39,83,
 3. Szwecja 3.40,30 (Louise Joehncke, Therese Alshammar, Johanna Sjoeberg, Anna-Karin Kammerling) 3.40,30.
 Mężczyźni 400 m stylem dowolnym:
 1. Ian Thorpe (Australia) 3.40,59 (rek. świata),
 2. Massimiliano Rosolino (Włochy) 3.43,40 (rek. Europy),
 3. Klete Keller (USA) 3.47,00.
 Sztafeta 4 x 100 m st. dow.:
 1. Australia 3.13,67 (rek. świata) (Michael Klim, Chris Fydler, Ashley Callus, Ian Thorpe. Na pierwszej zmianie Michael Klim ustanowił rekord świata 48,18) 3.13,67.
 2. USA Anthony Ervin, Neil Walker, Jason Lezak, Gary Hall Jr. 3.13,86.
 3. Brazylia (Fernando Scherer, Gustavo Borges, Carlos Jayme, Edvaldo Silva Filho) 3.17.40.

Podnoszenie

ciężarów

 Mężczyźni, waga 56 kg: (rwanie, podrzut, dwubój):
 1. Halil Mutlu (Turcja) 137,5, 167,5 305,0,
 2. Iwan Iwanow (Bułgaria) 130,0, 162,5 292,5,
 3. Wu Wenxiong (Chiny) 125,0, 162,5 287,5.

Strzelectwo

 Kobiety, strzelanie z karabinka pneumatycznego, 40 strzałów, 10 m (w nawiasie wynik z eliminacji):
 1. Nancy Johnson (USA) 497,7 (395),
 2. Kang Cho-Hyun (Korea Płd.) 497,5 (397),
 3. Gao Jing (Chiny) 497,2 (394), 4. Lubow Gałkina (Rosja) 496,7 (395), 5. Sonja Pfeilschifter (Niemcy) 495,9 (395), 6. Jayme Dickman (USA) 495,4 (394), 7. Choi Dae-Young (Korea Płd.) 493,1 (395), 8. Anjali Ramakanta Vedpathak (Indie) 493,1 (394), 15. Aranka Binder (Jugosławia) 392, Lesja Leskiw (Ukraina) 392, Renata Mauer-Różańska (Polska) 392, Sue McCready (Australia) 392.
 Strzelanie z pistoletu pneumatycznego, mężczyźni
 1. Franck Dumoulin (Francja),
 2. Wang Yifu (Chiny),
 3. Igor Basinski (Białoruś),
 11. Jerzy Pietrzak (Polska), Sorin Babii (Rumunia), Tang Zongliang (Chiny), Martin Tenk (Czechy)

Szermierka

 Szpada mężczyzn, finał: Paweł Kołobkow (Rosja) - Hugues Obry (Francja) 15:12,
 o brązowy medal: Lee Sang-Ki (Korea Płd) - Marcel Fischer (Szwajcaria) 15:14,
 półfinały: Hugues Obry (Francja) - Marcel Fischer (Szwajcaria) 15:13, Paweł Kołobkow (Rosja) - Lee Sang-Ki (Korea Płd) 13:9.

Triathlon

 Kobiety, wyniki:
 1. Brigitte McMahon (Szwajcaria) 2:00.40,
 2. Michellie Jones (Australia) 2:00.42,
 3. Magali Messmer (Szwajcaria 2:01.08.

NIEDZIELA

Judo

 Kobiety, 52 kg:
 1. Legna Verdecia (Kuba),
 2. Noriko Narazaki (Japonia),
 3-4. Sun Hui-kye (KRL-D) i Lyu Yuxiang (Chiny).
 Mężczyźni, waga do 66 kg:
 1. Huseyin Ozkan (Turcja),
 2. Larbi Benboudaoud (Francja),
 3-4. Girolamo Giovinazzo (Włochy) i Giorgi Vazagashvili (Gruzja).

Kolarstwo

 Mężczyźni, 4 km na dochodzenie:
 1. Robert Bartko (Niemcy) 4.18,515,
 2. Jens Lehmann (Niemcy) 4.23,824,
 3. Brad McGee (Australia) 4.19,250.
 Sprint:
 1. Francja (Laurent Gane/Florian Rousseau/ Arnaud Tournant) 44, 233 s,
 2. W. Brytania 44,680 (Chris Hoy/Craig Maclean/ Jason Queally) 44,680,
 3. Australia 45,161 (Sean Eadie/Darryn Hill/ Gary Neiwand) 45,161.

Pływanie

 Kobiety, 100 m st. motylkowym:
 1. Inge de Bruijn (Holandia) 56.61 (rek. świata),
 2. Martina Moravcova (Słowacja) 57,97,
 3. Dara Torres (USA) 58,20.
 400 m st. dowolnym.:
 1. Brooke Bennett (USA) 4.05,80,
 2. Diana Munz (USA) 4.07,07,
 3. Claudia Poll (Kostaryka) 4.07,83.
 Mężczyźni, 100 m st. klasycznym:
 1. Domenico Fioravanti (Włochy) 1.00,46,
 2. Ed Moses (USA) 1.00,73, 3. Roman Słudnow (Rosja) 1.00,91.
 400 m st. zmiennym
 1. Tom Dolan (USA) 4.11,76 (rek. świata),
 2. Erik Vendt (USA) 4.14,23,
 3. Curtis Myden (Kanada) 4.15,33.

Podnoszenie ciężarów

 Kobiety, waga 48 kg, (rwanie podrzut dwubój):
 1. Izabela Dragniewa (Bułgaria) 85,0, 105,0; 190,0,
 2. Tara Nott (USA) 82,5, 102,5; 185,0,
 3. Raema Lisa Rumbewas (Indonezja) 80,0, 105,0; 185,0.
 Mężczyźni, waga 62 kg - wyniki: (rwanie podrzut dwubój):
 1. Nikolai Peshalov (Chorwacja) 150,0 175,0 325,0,
 2. Leonidas Sabanis (Grecja) 147,5 170,0 317,5,
 3. Sewdalin Minczew Angełow (Bułgaria) 140,0 177,5 317,5.

Strzelectwo

 Kobiety, strzelanie z pistoletu pneumatycznego, 10 m:
 1. Luna Tao (Chiny) 488,2 (390 i 98,2),
 2. Jasna Sekaric (Jugosławia) 486,5 (388 i 98,5),
 3. Annemarie Forder (Australia) 484,0 (385 i 99,0),
 16. Hebatallah El Wazan (Egipt) 379, Maria Pilar Fernandez (Hiszpania) 379, Ren Jie (Chiny) 379, Mirosława Sagun (Polska) 379, Song Ji-Young (Korea Płd. 379.
 Mężczyźni, trap:
 1. Michael Diamond (Australia) 147 (122 i 25), 2. Ian Peel (W.Brytania) 142 (118 i 24), 3. Giovanni Pellielo (Włochy) 140 (116 i 24).

Szermierka

 Szpada kobiet,
 finał: Timea Nagy (Węgry) - Gianna Habluetzel-Buerki (Szwajcaria) 15:11,
 o brązowy medal: Laura Flessel-Colovic (Francja) - Tatiana Łogunowa (Rosja) 15:6,
 półfinały: Timea Nagy (Węgry) - Laura Flessel-Colovic (Francja) 15-14, Gianna Habluetzel-Buerki (Szwajcaria) - Tatiana Łogunowa (Rosja) 13-12.

Triathlon

 Mężczyźni, wyniki:
 1. Simon Whitfield (Kanada) 1:48.24,
 2. Stephan Vuckovic (Niemcy) 1:48.37,
 3. Jan Rehula (Czechy) 1:48.46.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie