Olimpijskie finały

Redakcja
1. Liu Xuan (Chiny) 9.825

Gimnastyka

 Kobiety, ćwiczenia na równoważni:
 2. Jekaterina Łobazniuk (Rosja) 9.787
 3. Jelena Produnowa (Rosja) 9.775
 Ćwiczenia wolne:
 1. Jelena Zamołodczikowa (Rosja) 9.850
 2. Swietłana Chorkina (Rosja) 9.812
 3. Simona Amanar (Rumunia) 9.712
 Mężczyźni, skok:
 1. Gervasio Deferr (Hiszpania) 9.712
 2. Aleksiej Bondarenko (Rosja) 9.587
 3. Leszek Blanik (Polska) 9.475
 Ćwiczenia na poręczach:
 1. Li Xiaopeng (Chiny) 9.825
 2. Lee Joo-Hyung (Korea Płd.) 9.812
 3. Aleksiej Nemow (Rosja) 9.800
 Ćwiczenia na drążku:
 1. Aleksiej Nemow (Rosja) 9.787
 2. Benjamin Varonian (Francja) 9.787
 3. Joo-Hyung Lee (Korea Płd.) 9.775

Lekkoatletyka

 Kobiety, 400 m:
 1. Cathy Freeman (Australia) 49,11
 2. Lorraine Graham (Jamajka) 49,58
 3. Katharine Merry (W. Brytania) 49,72
 4. Donna Fraser (W. Brytania) 49,79
 5. Ana Guevara (Meksyk) 49,96
 6. Heide Seyerling (RPA) 50,05
 7. Falilat Ogunkoya (Nigeria) 50,12
 8. Olga Kotlarowa (Rosja) 51,04
 5000 m:
 1. Gabriela Szabo (Rumunia) 14.40,79
 2. Sonia O'Sullivan (Irlandia) 14.41,02
 3. Gete Wami (Etiopia) 14.42,23
 4. Ayelech Worku (Etiopia) 14.42,67
 5. Irina Mikitenko (Niemcy) 14.43,59
 6. Lydia Cheromei (Kenia) 14.47,35
 7. Worknesh Kidane (Etiopia) 14.47,40
 8. Olga Jegorowa (Rosja) 14.50,31
 800 m:
 1. Maria Mutola (Mozambik) 1.56,15
 2. Stephanie Graf (Austria) 1.56,64
 3. Kelly Holmes (W. Brytania) 1.56,80
 4. Brigita Langerholc (Słowenia) 1.58,51
 5. Helena Fuchsova (Czechy) 1.58,56
 6. Zulia Calatayud (Kuba) 1.58,66
 7. Hazel Clark (USA) 1.58,75
 8. Hasna Benhassi (Maroko) 1.59,27
 Skok o tyczce:
 1. Stacy Dragila (USA) 4,60
 2. Tatiana Grigorieva (Australia) 4,55
 3. Vala Flosadottir (Islandia) 4,50
 4. Daniela Bartova (Czechy) 4,50
 5. Nicole Humbert (Niemcy) 4,45
 6. Yvonne Buschbaum (Niemcy) 4,40
 7. Monika Pyrek (Polska) 4,40
 8. Marie Bagger Rasmussen (Dania) 4,35
 Mężczyźni, 400 m:
 1. Michael Johnson (USA) 43,84
 2. Alvin Harrison (USA) 44,40
 3. Gregory Haughton (Jamajka) 44,70
 4. Sanderlei Claro Parrela (Brazylia) 45,01
 5. Robert Maćkowiak (Polska) 45,14
 6. Hendrick Mokganyetsi (RPA) 45,26
 7. Antonio Pettigrew (USA) 45,42
 8. Danny McFarlane (Jamajka) 45,55
 110 ppł.:
 1. Anier Garcia (Kuba) 13,00
 2. Terrence Trammell (USA) 13,16
 3. Mark Crear (USA) 13,22
 4. Allen Johnson (USA) 13,23
 5. Colin Jackson (W. Brytania) 13,28
 6. Florian Schwarthoff (Niemcy) 13,42
 7. Dudley Dorival (Haiti) 13,49
 8. Robert Kronberg (Szwecja) 13,61
 10000 m:
 1. Haile Gebrselassie (Etiopia) 27.18,20, 2. Paul Tergat (Kenia) 27.18,29., 3. Assefa Mezgebu (Etiopia) 27.19,75, 4. Patrick Ivuti (Kenia) 27.20,44, 5. John Korir (Kenia) 27.24,75, 6. Said Berioui (Maroko) 27.37,83, 7. Toshinari Takaoka (Japonia) 27.40,44, 8. Karl Keska (W.Brytania) 27.44,09.
 Trójskok:
 1. Jonathan Edwards (W. Brytania) 17,71
 2. Yoel Garcia (Kuba) 17,47
 3. Denis Kapustin (Rosja) 17,46
 4. Yoelbi Quesada (Kuba) 17,37
 5. Onochie Achike (W. Brytania) 17,29
 6. Phillips Idowu (W. Brytania) 17,08
 7. Robert Howard (USA) 17,05
 8. Paolo Camossi (Włochy) 16,96
 Rzut dyskiem:
 1. Virgilijus Alekna (Litwa) 69.30
 2. Lars Riedel (Niemcy) 68.50
 3. Frantz Kruger (RPA) 68.19
 4. Wasilij Kaptiuch (Białoruś) 67.59
 5. Adam Setliff (USA) 66.02
 6. Jason Tunks (Kanada) 65.80
 7. Władimir Dubrowszczik (Białoruś)65.13
 8. Juergen Schult (Niemcy) 64.41

Podnoszenie ciężarów

 Mężczyźni, waga do 105 kg:
 1. Hossein Tavakoli (Iran) 425,0 (190 + 235)
 2. Alan Cagajew (Bułgaria) 422,5 (187,5 + 235)
 3. Said Asaad (Katar) 420,0 (190 + 230)
 8. Grzegorz Kleszcz (Polska) 405,0 (185 + 220)
 9. Mariusz Jędra (Polska) 390,0 (175 + 215)

Siatkówka plażowa

 Kobiety, finał
 Natalie Cook, Kerri Ann Pottharst (Australia) - Adriana Behar, Shelda Bede (Brazylia) 12-11, 12-10.
 1. Natalie Cook, Kerri Ann Pottharst (Australia)
 2. Adriana Behar, Shelda Bede (Brazylia)
 3. Adriana Samuel, Sandra Pires (Brazylia)

Tenis stołowy

 Mężczyźni, gra pojedyncza:
 1. Kong Linghui (Chiny)
 2. Jan-Ove Waldner (Szwecja)
 3. Liu Guoliang (Chiny)

Żeglarstwo

 Mężczyźni, klasa 49er:
 1. Thomas Johanson/Jyrki Jarvi (Finlandia) 55
 2. Ian Barker/Simon Hiscocks (W. Brytania) 60
 3. Jonathan McKee/Charlie McKee (USA) 64
 12. Paweł Kacprowski/Paweł Kuźmicki (Polska)141

Sanepid wlepia kary, sądy je umarzają

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie