Olimpijskie finały

Redakcja
Jeździectwo

1. Niemcy

 Skoki drużynowo:
 2. Szwajcaria
 3. Brazylia

Lekkoatletyka

 Kobiety, 200 m:
 1. Marion Jones (USA) 21,84
 2. Pauline Davis-Thompson (Bahama) 22,27
 3. Susanthika Jayasinghe (Sri Lanka) 22,28
 4. Beverly McDonald (Jamajka) 22,35
 5. Debbie Ferguson (Bahama) 22,37
 6. Melinda Gainsford-Taylor (Australia) 22,47
 7. Cathy Freeman (Aust.) 22,53
 8. Żanna Pintusewicz (Ukraina) 22,66
 Chód 20 km:
 1. Wang Liping (Chiny) 1,29.05
 2. Kjersti Plaetzer (Norwegia) 1,29.33
 3. Maria Vasco (Hiszpania) 1,30.23
 4. Erica Alfridi (Włochy) 1,31.25
 5. Guadalupe Sanchez (Meksyk) 1,31.33
 6. Norica Cimpean (Rumunia) 1,31.50
 7. Kerry Saxby-Junna (Australia) 1,32.02
 8. Tatiana Gudkowa (Rosja) 1,32.35
 Pchnięcie kulą:
 1. Janina Korolczyk (Białoruś) 20,56 m
 2. Larisa Pieleszenko (Rosja) 19,92
 3. Astrid Kumbernuss (Niemcy) 19,62
 4. Swietłana Kriwielewa (Rosja) 19,37
 5. Krystyna Danilczyk-Zabawska (Polska) 19,18
 6. Yumileidi Cumba (Kuba) 18,70
 7. Kalliopi Ouzouni (Niemcy) 18,63
 8. Nadine Kleinert-Schmitt (Niemcy) 18,49
 Mężczyźni, 200 m:
 1. Konstantinos Kenteris (Grecja) 20,09
 2. Darren Campbell (W. Brytania) 20,14
 3. Ato Boldon (Trynidad i Tobago) 20,20
 4. Obadele Thompson (Barbados) 20,20
 5. Christian Malcolm (W. Brytania) 20,23
 6. Claudinei da Silva (Brazylia) 20,28
 7. Coby Miller (USA) 20,35
 8. John Capel Jr. (USA) 20,49
 Skok w dal:
 1. Ivan Pedroso (Kuba) 8,55m
 2. Jai Taurima (Australia) 8,49
 3. Roman Szurenko (Ukraina) 8,31
 4. Oleksij Łukaszewicz (Ukraina) 8,26
 5. Kofi Amoah Prah (Niemcy) 8,19
 6. Peter Burge (Australia) 8,15
 7. Luis Meliz (Kuba) 8,08
 8. Dwight Phillips (USA) 8,06
 Dziesięciobój:
 1. Erki Nool (Estonia) 8 641
 2. Roman Sebrle (Czechy) 8 606
 3. Chris Huffins (USA) 8 595
 4. Dean Macey (W. Brytania) 8 567
 5. Tom Pappas (USA) 8 425
 6. Tomas Dvorak (Czechy) 8 385
 7. Frank Busemann (Niemcy) 8 351
 8. Attila Zsivoczky (Węgry) 8 277

Piłka nożna

 Kobiety: Finał: Norwegia - USA 3-2 (1-1)
 1. Norwegia
 2. USA
 3. Niemcy

Skoki do wody

 Kobiety, skoki synchroniczne z wieży 10 m:
 1. Na Li/Xue Sang (Chiny) 345,12
 2. Emilie Heymans/Anne Montminy (Kanada) 312,03
 3. Rebecca Gilmore/Loudy Tourky (Australia) 301,50
 Skoki z trampoliny 3 m:
 1. Fu Mingxia (Chiny)
 2. Guo Jingjing (Chiny)
 3. Doerte Lindner (Niemcy)
 Mężczyźni, skoki synchroniczne z trampoliny 3 m:
 1. Ni Xiong/Hailiang Xiao (Chiny) 365,58
 2. Aleksander Dobroskok/Dimitri Sautin (Rosja) 329,97
 3. Dean Pullar/Robert Newbery (Australia)22,86

Taekwondo

 Kobiety, waga do 57 kg:
 1. Jung Jae-eun (Korea Południowa)
 2. Tran Hieu Ngan (Wietnam)
 3. Hamide Bikcin (Turcja)
 Mężczyźni, waga do 68:
 1. Steven Lopez (USA)
 2. Sin Joon-sik (Korea Płd.)
 3. Hadi Saeibonehkohal (Iran)

Tenis

 Kobiety, gra podwójna:
 1. Venus Williams, Serena Williams (USA)
 2. Kristie Boogert, Miriam Oremans (Holandia)
 3. Els Callens, Dominique Van Roost (Belgia)
 Mężczyźni, gra pojedyncza:
 1. Jewgienij Kafielnikow (Rosja)
 2. Thommy Haas (Niemcy)
 3. Arnaud di Pasquale (Francja)

Żeglarstwo

 Kobiety, klasa 470:
 1. Jenny Armstrong, Belinda Stowell (Australia) 33
 2. J. J. Isler, Pease Glaser (USA) 47
 3. Rusłana Taran, Olena Pacholczyk (Ukraina)48
 Mężczyźni, klasa 470:
 1. Tom King/Mark Turnbull (Australia) 38
 2. Paul Foerster/Bob Merrick (USA) 42
 3. Javier Conte/Juan de la Fuente (Argentyna) 57
 20. Tomasz Stanczyk/Tomasz Jakubiak (Polska) 144

Co trzeba zrobić aby dostać 13. i 14. emeryturę?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie