Olimpijskie wyniki

Redakcja
Bieg kobiet na 30 km techniką klasyczną:

Vancouver 2010

1. Justyna Kowalczyk (Polska) 1:30.33,7

2. Marit Bjoergen (Norwegia) strata 0,3

3. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) strata 1.05,0

4. Evi Sachenbacher-Staehle (Niemcy) 1.19,2, 5. Masako Ishida (Japonia) 1.22,8, 6. Charlotte Kalla (Szwecja) 1.23,9, 7. Therese Johaug (Norwegia) 1.27,6, 8. Kristin Stoermer-Steira (Norwegia) 1.30,7... 11. Kornelia Marek (Polska) 2.41,7... 25. Sylwia Jaśkowiec (Polska) 4.25,4, 29. Paulina Maciuszek (Polska) 5.58,0.

Bieg mężczyzn na 50 km techniką klasyczną:

1. Petter Northug (Norwegia) 2:05.35,5

2. Axel Teichmann (Niemcy) 2:05.35,8

3. Johan Olsson (Szwecja) 2:05.36,5

4. Tobias Angerer (Niemcy) 2:05.37,0, 5. Devon Kershaw (Kanada) 2:05.37,1, 6. Andrus Veerpalu (Estonia) 2:05.41,6, 7. Daniel Rickardsson (Szwecja) 2:05.45,2, 8. Maksym Wylegżanin (Rosja) 2:05.46,4.

Bobsleje

Czwórki:

USA I 3.24,46 (Steven Holcomb, Justin Olsen, Steve Mesler, Curtis Tomasevicz)

Niemcy I 3.24,84 (Andre Lange, Alexander Roediger, Kevin Kuske, Martin Putze)

Kanada I 3.24,85 (Lyndon Rush, Chris Le Bihan, David Bissett, Lascelles Brown)

4. Niemcy II 3.25,58, 5. Kanada II 3.25,60, 6. Szwajcaria I 3.25,71, 7. Niemcy III 3.26,06, 8. Rosja III 3.26,13... 14. Polska I 3.28,53 (Dawid Kupczyk, Michał Zblewski, Marcin Niewiara, Paweł Mróz).

Curling

Turniej kobiet:

1. Szwecja

2. Kanada

3. Chiny

4. Szwajcaria, 5. Dania, 6. Niemcy, 7. W. Brytania, 8. Japonia.

Turniej mężczyzn:

1. Kanada

2. Norwegia

3. Szwajcaria

4. Szwecja, 5. Wielka Brytania, 6. Niemcy, 7. Francja, 8. Chiny.

Hokej

Turniej mężczyzn:

1. KANADA

2. USA

3. FINLANDIA

Finał: Kanada - USA 3-2 po dogrywce (1-0, 1-1, 0-1, 1-0)

1-0 Toews 13, 2-0 Perry 28, 2-1 Kesler 33, 2-2 Parise 60, 3-2 Crosby 68.

Mecz o 3. miejsce: Finlandia - Słowacja 5-3 (1-0, 0-3, 4-0)

1-0 Salo 19, 1-1 Gaborik 30, 1-2 Hossa 36, 1-3 Demitra 39, 2-3 Hagman 46, 3-3 Jokinen 47, 4-3 Jokinen 49, 5-3 Filppula 60.

Łyżwiarstwo szybkie

Wyścig drużynowy kobiet:

1. Niemcy (Daniela AnschuEtz-Thoms, Stephanie Beckert, Anna Friesinger-Postma, Katrin Mattscherodt)

2. Japonia (Masako Hozumi, Nao Kodaira, Maki Tabata, Miho Takagi)

3. Polska (Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska)

Wyścig drużynowy mężczyzn:

1. Kanada (Matthieu Giroux, Lucas Makowsky, Denny Morrison, Francois-Olivier Roberge)

2. USA (Brian Hansen, Chad Hedrick, Jonathan Kuck, Trevor Marsicano)

3. Holandia (Jan Blokhuijsen, Sven Kramer, Simon Kuipers, Mark Tuitert)

Narciarstwo alpejskie

Slalom mężczyzn:

1. Giuliano Razzoli (Włochy) 1.39,32 (47,79+51,53)

2. Ivica Kostelic (Chorwacja) 1.39,48 (48,37+51,11)

3. Andre Myhrer (Szwecja) 1.39,76 (49,03+50,73)

4. Benjamin Raich (Austria) 1.39,81 (48,33+51,48), 5. Marcel Hirscher (Austria) 1.40,20 (48,92+51,28), 6. Mitja Valencic (Słowenia) 1.40,35 (48,22+52,13), 7. Manfred Moelgg (Włochy) 1.40,45 (48,64+51,81), 8. Julien Cousineau (Kanada) 1.40,66 (49,59+51,07).

Short-track

Wyścig na 1000 m kobiet:
1. Meng Wang (Chiny)

2. Katherine Reutter (USA)

3. Park Seung-Hi (Korea Płd.)

...14. Paula Bzura (Polska).

Wyścig na 500 m mężczyzn:

1. Charles Hamelin (Kanada)

2. Sung Si-Bak (Korea Płd.)

3. Francois-Louis Tremblay (Kanada)

Sztafeta na 5000 m mężczyzn:

1. Kanada (Charles Hamelin, Francois Hamelin, Olivier Jean, Francois-Louis Tremblay)

2. Korea Płd. (Kwak Yoon-Gy, Lee Ho-Suk, Lee Jung-Su, Sung Si-Bak)

3. USA (J.R. Celski, Travis Jayner, Jordan Malone, Apolo Anton Ohno

Snowboard

Slalom gigant równoległy mężczyzn:

1. Jasey-Jay Anderson (Kanada)

2. Benjamin Karl (Austria)

3. Mathieu Bozetto (Francja)

Końcowa tabela medalowa (po 86 konkurencjach)

złote srebrne brązowe razem

1. Kanada 14 7 5 26

2. Niemcy 10 13 7 30

3. USA 9 15 13 37

4. Norwegia 9 8 6 23

5. Korea Płd. 6 6 2 14

6. Szwajcaria 6 0 3 9

7. Chiny 5 2 4 11

8. Szwecja 5 2 1 11

9. Austria 4 6 6 16

10. Holandia 4 1 3 8

11. Rosja 3 5 7 15

12. Francja 2 3 6 11

13. Australia 2 1 0 3

14. Czechy 2 0 4 6

15. Polska 1 3 2 6

16. Włochy 1 1 3 5

17. Słowacja 1 1 1 3

. Białoruś 1 1 1 3

19. W. Brytania 1 0 0 1

20. Japonia 0 3 2 5

21. Chorwacja 0 2 1 3

. Słowenia 0 2 1 3

23. Łotwa 0 2 0 2

24. Finlandia 0 1 4 5

25. Estonia 0 1 0 1

. Kazachstan 0 1 0 1

W biegu biathlonistów na 20 km przyznano dwa srebrne medale.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie