Olimpijskie zmagania szkolnej młodzieży

(ŻUK)
Sport szkolny. Od początku roku szkolnego w naszym mieście rozgrywana jest Krakowska Olimpiada Młodzieży. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów biorą udział w rozgrywkach.

- Przez cały rok przez nasze imprezy przewija się 20 tys. dzieci i młodzieży, prawie ze wszystkich szkół naszego miasta - mówi Krzysztof Augustyn wicedyrektor Miedzyszkol-nego Ośrodka Sportowego Kraków Wschód.

Program sportowy finansowany jest przez Wydział Sportu Urzędu Miasta. Rywalizacja odbywa się w dwóch halach Com Com Zone i małej Tauron Arenie. Największą popularnością cieszą się piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, ale też lekkoatletyka, pływanie, narciarstwo.

W tym tygodniu rozstrzygnięto rywalizację w siatkówce. Zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców zwyciężyło Gimnazjum 46, nie tracąc w całych rozgrywkach nawet seta. O ile wygrana chłopców tej szkoły ani przez moment nie podlegała dyskusji, to dziewczęta musiały się sporo natrudzić. Ich finałowe przeciwniczki, drużyna GM nr 76, postawiły trudne warunki i przez większą część pierwszego seta wynik był otwarty. Zwycięstwo w tej partii, oraz szybkie uzyskanie przewagi w drugiej części meczu pozwoliło na wygranie całego, stojącego na dobrym poziomie spotkania 2:0.

Igrzyska szkół podstawowych to dominacja SP nr 155, której reprezentacje zdobyły złote medale zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. W obydwu kategoriach finałowymi rywalami były zespoły SP nr 87, przy czym pewniej, bo 2:0, wygrali chłopcy. Dziewczęta stoczyły bardzo dobry i wyrównany, trzysetowy mecz, którego wynik do końca był niepewny. Warto dodać, że zwycięzcy każdej kategorii będą reprezentować Kraków w finałach wojewódzkich rozgrywek siatkarskich.

Wyniki finałów, gimnazja, dziewczęta: 1. Gimn. 46, 2. Gimn. 76, 3. Gimn. 32, 4. Gimn. 15.

Chłopcy: Gimn. 46, 2. IX Gimn., 3. Gimn. 20, 4. Gimn. 16.

Szkoły Podstawowe, dziewczęta: 1. SP 155, 2. SP 87, 3. SP 158, 4. SP 162.

Chłopcy: 1. SP 155, 2. SP 87, 3. SP 85, 4. SP 164.